آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

داریوش مهرجویی نشان فرهنگ و هنر کشور فرانسه را دریافت کرد

mehrjoouishovalie4001caffecinema.com - داریوش مهرجویی نشان فرهنگ و هنر کشور فرانسه را دریافت کرد

داریوش مهرجویی: یکشنبه (18 آبان‌ماه) نشان فرهنگ و هنر کشور فرانسه توسط سفیر این کشور در ایران به من اهدا شد که من هم با یک سلام نظامی از این اقدام تشکر کردم.مهرجویی درباره این مراسم که در منزل سفیر فرانسه در تهران برگزار شد، گفت: جلسه جالبی بود مخصوصا اینکه بسیاری از دوستان و همکاران من که در فیلم‌هایم حضور داشتند به این مجلس دعوت شده بودند.

او افزود: نکته جالب‌تر این مراسم سخنرانی سفیر فرانسه بود که در صحبت‌های مفصل او متوجه شدم تحقیقات بسیاری درباره فیلم‌ها و کتاب‌های من انجام داده و به خوبی می‌دانست که سنتور می‌نوازم یا مثلا چرا فلسفه خوانده‌ام.

وی با بیان اینکه داریوش شایگان هم در این مراسم سخنرانی کرد، گفت: نامه‌ای از طرف وزیر فرهنگ فرانسه برای اهدای این نشان هم به من داده شد که من در سخنان خود از این اتفاق تشکر کردم.

مهرجویی با اشاره به اکران فیلم «گاو» که مدتی قبل در فرانسه انجام شد، گفت: آنچه مسلم است این است که اکران فیلم «گاو» توجهات زیادی را دوباره به سینمای ایران جلب کرد و خیلی‌ها در مجلات تخصصی و معروف سینمای فرانسه این فیلم را یک شاهکار دانستند که البته سال‌ها قبل هوشنگ کاووسی تنها کسی بود که در ایران این فیلم را در یک قدمی شاهکار دانسته بود.

mehrjouishovalie001caffecinema.com - داریوش مهرجویی نشان فرهنگ و هنر کشور فرانسه را دریافت کرد

کارگردان فیلم «سنتوری» و «هامون» همچنین اظهار کرد:‌ تأثیر اکران این فیلم در فرانسه به گونه‌ای بود که تعدادی از منتقدان جوان فرانسوی نسبت به سینمای ایران علاقه‌مند شدند و حتی چند نفر از آن‌ها که در مجله “کایه دو سینما” می‌نویسند چندی قبل به منزل من در کرج آمدند و در حالی که تمام فیلم‌های مرا تماشا کرده بودند با اشتیاق غریبی که این روزها کمتر شاهدش هستیم به نقد و بررسی فیلم‌ها و سینما پرداختیم.

مهرجویی همچنین درباره آخرین خبرها از ساخت فیلم جدید خود گفت: فیلمنامه «سنتوری 2» را برای دریافت مجوز آماده کرده‌ام و ارائه شده است.

mehrjouishovalie002caffecinema.com - داریوش مهرجویی نشان فرهنگ و هنر کشور فرانسه را دریافت کرد

این کارگردان گفت: نقش اصلی این فیلم را بهرام رادان بازی خواهد کرد و داستان فیلم از زمانی شروع می‌شود که پنج سال از روزهای حضور علی سنتوری در آسایشگاه می‌گذرد و او دوباره به شهر برمی‌گردد.در مراسمی که شامگاه 18 آبان در خانه سفیر فرانسه در تهران برگزار شد، نشانی که در ایران به عنوان شوالیه فرهنگ و هنر شناخته می‌شود از سوی فرانسوی‌ها با حضور هنرمندانی چون اصغر فرهادی‌، علی مصفا،‌ لیلا حاتمی‌، پریسا بخت‌آور‌، داریوش شایگان‌، مدیا کاشیگر‌، پری صابری‌، رضا درمیشیان‌، بیتا فرهی‌، حامد بهداد‌، سیدغلامرضا موسوی‌، امیرعلی دانایی‌ و… به داریوش مهرجویی اهدا شد.

mehrjouishovalie003caffecinema.com - داریوش مهرجویی نشان فرهنگ و هنر کشور فرانسه را دریافت کرد

داریوش مهرجویی کارگردانی آثاری چون «پری»، «سارا»، «لیلا»، «هامون»، «اجاره‌نشین‌ها»، «مهمان مامان»، «چه خوبه که برگشتی»،«اشباح» و…. را در کارنامه هنری‌اش را دارد.

منبع: ایسنا- کافه سینما

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //