آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
4.5/5 - (6 امتیاز)

معرفی فیلم با موضوع انقلاب | 8 تا از بهترین فیلم ها درباره انقلاب

در این پست می خواهیم با برخی از بهترین فیلم ها با موضوع انقلاب آشنا بشیم. در پایان اگر فیلم دیگری در این موضوع می شناسید، حتما شما هم در بخش نظرات معرقی کنید.

1. Spartacus (اسپارتاکوس) محصول ۱۹۶۰: شاهکاری تکرارنشدنی از اسطوره کارگردانی استنلی کوبریک بزرگ، این فیلم در مورد روزهای آخر امپراتوری روم و قیام گلادیاتوری به نام اسپارتاکوس است که استنلی کوبریک با ظرافت هرچه تمام آن را ساخته است و در یک اثر تقریبا سه ساعته بدون خستگی مخاطب را پای تلویزیون می نشاند.

spartacus - معرفی فیلم با موضوع انقلاب | 8 تا از بهترین فیلم ها درباره انقلاب

2. V for Vendetta (وی مثل وندتا): این فیلم محصول سال ۲۰۰۴ با بازی ناتالی پورتمن است، این فیلم معمولا به عنوان یکی از معروفترین فیلم های انقلابی شناخته میشود و حتی اکران آن نیز در چندین کشور ممنوع است اما برخلاف معروفیت، مفاهیم و دیالوگ های این فیلم، فیلم از لحاظ ساختاری و تکنیک عملکرد ضعیفی دارد اما اگر طرفدار فیلم های انقلابی هستید به هیچ وجه این فیلم را از دست ندهید.

v - معرفی فیلم با موضوع انقلاب | 8 تا از بهترین فیلم ها درباره انقلاب

3. Che (چه): این فیلم در مورد انقلابی معروف ارنستو چگوارا است. پزشک و چیریک آرژانتینی که با پیوستن به فیدل کاسترو و انقلابیون کوبا نقش بسزایی را در پیروزی انقلاب کوبا ایفا کرد. پس اگر به هر دلیلی طرفدار ارنستو چگوارا هستید حتما و حتما به سراغ این فیلم بروید.

che - معرفی فیلم با موضوع انقلاب | 8 تا از بهترین فیلم ها درباره انقلاب

4. Braveheart (شجاع دل): این فیلم که معرف حضورتان است؟! شجاع دل فیلم حماسی تاریخی به کارگردانی و بازی میل گیبسون و در مورد رهبر آزادیخواهان اسکاتلند ویلیام والاس است که در نبرد های متعددی با انگلستان در آخر موفق میشوند استقلال اسکاتلند را به دست بیاورند.

braveheart - معرفی فیلم با موضوع انقلاب | 8 تا از بهترین فیلم ها درباره انقلاب

5. Army of Shadows (ارتش سایه ها): شاهکاری تکرار نشدنی از ژان پیر ملویل محصول سال ۱۹۶۹ است. فیلم در مورد گروه مقاومت فرانسوی ها در مقابل آلمان نازی است که به نظر بنده به بهترین شکل ممکن ساخته شده است و از آثار درخشان تاریخ سینماست، پس اگر مخاطب جدی سینما هستید همین امروز به سراغ تماشای این فیلم بروید.

army of the Shadows 4 - معرفی فیلم با موضوع انقلاب | 8 تا از بهترین فیلم ها درباره انقلاب

6. A Taxi Driver (راننده تاکسی) محصول ۲۰۱۷: این فیلم کره ای هرچند در مورد انقلاب نیست اما در مورد جو انقلابی حاکم بر کره جنوبی در سال۱۹۸۰ است. که این حکومت در سکوت خبری دست به جنایت های وحشتناکی زد و معترضان را سرکوب کرد، فیلم نیز در مورد یک راننده تاکسی است که ندانسته و ناخواسته وارد این مهلکه میشود.

a taxi driver - معرفی فیلم با موضوع انقلاب | 8 تا از بهترین فیلم ها درباره انقلاب

7. Good Bye, Lenin (خداحافظ لنین: این فیلم در واقع روزهای پس از انقلاب است. در مورد سقوط آلمان شرقی و تغییر آلمان شرقی از یک کشور کمونیستی و تبدیل و ترکیب شدن آن با آلمان غربی. نکته جالب توجه این فیلم این است که خیلی زود و سریع کشور و مردم آرمان های خود را تغییر میدهند و به قول معروف به روز میشوند.

Good Bye Lenin - معرفی فیلم با موضوع انقلاب | 8 تا از بهترین فیلم ها درباره انقلاب

8. Colonia (کلونیا): این فیلم با بازی اما واتسون دوست داشتنی محصول سال ۲۰۱۶ در مورد عده ای جوان انقلابی است که توسط دولت پینوشه در شیلی دستگیر و به زندان مخفی انتقال داده میشوند.

colonia  - معرفی فیلم با موضوع انقلاب | 8 تا از بهترین فیلم ها درباره انقلاب

این بود از 8 فیلم با موضوع انقلاب که امیدوارم دوست داشته باشید. اگر فیلم دیگری درباره انقلاب ها می شناسید، در بخش نظرات کامنت کنید.

4.5/5 - (6 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
4.5/5 - (6 امتیاز)
رضا در 17 نوامبر 2022 ساعت 11:31 پاسخ

اسپارتاکوس

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //