آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (2 امتیاز)

معرفی بهترین فیلم های سیاسی

همه ی ما چه بخواهیم و چه نخواهیم سیاسی هستیم! زندگی همه ی ما به نحوی به سیاست گره خورده است و سیاست جز مهم و دائمی از زندگی ما است درست مثل سینما! پس در این مقاله سعی میکنیم فیلم هایی را با موضوع سیاست به شما عزیزان معرفی کنیم ، باشد که بپسندید.

1. The Lives of Others محصول 2006

The Lives of Others - معرفی بهترین فیلم های سیاسی

در یک کلام این فیلم فوق العاده است! فیلم در مورد مامور مخفی آلمان شرقی است که ماموریت دارد یک نویسنده را زیر نظر بگیرد. مامور مخفی که حکومت امید داشت دلش از سنگ باشد اما او نیز یک انسان بود و همین انسانیت و بیداری وجدان بود که باعث سقوط آلمان شرقی شد.

2. The Great Dictator محصول 1940

The Great Dictator - معرفی بهترین فیلم های سیاسی

هر جا نشسته ام از این فیلم تعریف کرده ام. چاپلین بزرک ذات کثیف دیکتاتوری را به صورت کمدی به ما نشان میدهد و این دقیق سرچشمه ی اعتبار چاپلین است. پس توصیه میکنم حتما و حتما این فیلم را ببینید.

3. Snowpiercer محصول 2013

snowpiercer - معرفی بهترین فیلم های سیاسی

این فیلم به کارگردانی بونگ جون هو و بازی کریس ایوانز است. فیلمی که بی پرده و بدون فیلتر و با کمک گرفتن از قوه تخیل به سراغ دنیای طبقاتی میرود و آن را به ما نشان میدهد.

4. فیلم 1984

1984 - معرفی بهترین فیلم های سیاسی

دوستان طرفدار ادبیات داستانی حتما با رمان شاهکار ۱۹۸۴ جرج اورول آشنا هستند، داستانی پر از جزئیات ریز و درشت که زندگی زیر یوغ استبداد را نشان میدهد، این فیلم نیز دقیقا اقتباس از همان داستان است.

5. Downfall محصول 2004

Downfall 1 - معرفی بهترین فیلم های سیاسی

فیلمی بی نظیر و تکرار نشدنی از ده روز پایانی زندگی دیکتاتور بزرگ آدولف هیتلر و سختی قبول شکست در جنگ جهانی دوم است.

6. Dr Strangelove محصول 1964

Dr Strangelove - معرفی بهترین فیلم های سیاسی

ساختن این فیلم در طول جنگ سرد جرئت میخواست و استنلس کوبریک این جرئت را داشت! فیلمی منتقدانه از درگیری آمریکا و شوروی در طول جنگ سرد و احتمال جنگ اتمی بین آنها.

7. In the Name of the Father محصول 1993

In the Name of the Father - معرفی بهترین فیلم های سیاسی

فیلمی عالی با بازی عالی تر دنیل دی لوئیس بزرگ ، داستان جوانی که به ناحق پشت میله های زندان می افتاد اما امیدش را از دست نمیدهد.

8. Full Metal Jacket محصول 1987

Full Metal Jacket scaled - معرفی بهترین فیلم های سیاسی

استنلی کوبریک بزرگترین منتقد جامعه ی آمریکا بود و با فیلم غلاف تمام فلزی ، تبدیل یک انسان به حیوان را به تصویر کشید و انسانی را خلق کرد که روی کلاه اش علامت صلح داشت و همان روز بیست نفر را کشته بود

در پایان اگر فیلمی مد نظر شما بود که در این لیست نیست حتما در بخش کامنت برایمان بنویسید.

نویسنده: امیرسالار کریمی
5/5 - (2 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (2 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //