آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
4/5 - (2 امتیاز)

معرفی خوش فرم ترین فیلم های سینما

هنر باعث میشود که از دیوار های اتاق خود فراتر رویم و وارد دنیاهای جدیدی شویم، هنر باعث میشود که تنها محدود به زندگی خود نباشیم و زندگی های دیگران را نیز تجربه کنیم. و سینما یکی از اصلی ترین مدیوم های هنر است. ما نیز سعی می‌کنیم چند عدد از بهترین و خوش فرم ترین آثار تاریخ سینما را در این مقاله به شما معرفی کنیم.

سینما پارادیزو (Cinema Paradiso)

Cinema Paradiso - معرفی خوش فرم ترین فیلم های سینما

عشق، سینما، زندگی. بی شک سینما پارادیزو یکی از ماندگار ترین آثار تاریخ سینماست. این فیلم زیباست آنقدر زیبا که کلمات نمی‌توانند حق مطلب را بیان کنند. اما میشود گفت که این اثر با عشق درآمیخته شده است. عشق به سینما، عشق به دوست، عشق رمانتیک. داستان فیلم درباره پسر بچه ای به نام توتو و نحوه آشنایی او با سینماست. اینکه چطور در مراحل مختلف زندگی توتو عشق های مختلفی را تجربه می‌کند و با آنها اُنس میگیرد. اگر شما این فیلم را ندیده اید همین امروز و همین الان دست به کار شوید و آن را تماشا کنید.

تعطیلات رومی (Roman Holiday)

Roman Holiday - معرفی خوش فرم ترین فیلم های سینما

زیبا، معصومانه، دوست داشتنی . به نظر من تعطیلات رومی بهترین کمدی رمانتیک تاریخ سینماست. این فیلم در مرحله اول آدری هپبورن دوست داشتنی را دارد و حضور او به تنهایی کافی است تا فیلم را ببینیم. آدری هپبورنی که برای حضور در این فیلم برنده جایزه اسکار شد. داستان درباره پرنسسی است که خسته از زندگی درباری، برای ماجراجویی به صورت ناشناس وارد شهر روم میشود.

پای چپ من (My Left Foot)

My Left Foot - معرفی خوش فرم ترین فیلم های سینما

پای چپ من بی تردید یکی از اصلی ترین جبهه های سینمای انسانی است. بازیگر نقش اول این فیلم دنیل دی لوئیس افسانه ای است. و او برای حضور در این فیلم و بازی در نقش کریستی براون برای اولین بار برنده جایزه اسکار شد. فیلم درباره زندگی هنرمندی است که تمام بدن او به جز پای چپ اش فلج است.

دوازده مرد خشمگین (12 Angry Man)

12 Angry Man - معرفی خوش فرم ترین فیلم های سینما

بی اغراق بگویم، به نطر من دوازده مرد خشمگین بهترین فیلم تاریخ سینماست. این فیلم درون خود انسانیت، تعلیق، داستان درست و حسابی و بازیگر های درست حسابی دارد…مثل هنری فوندای بزرگ. سیدنی لومت نیز با ساخت این فیلم تا همیشه در تاریخ سینما جاودانه شد. فیلم درباره هیئت منصفه ای است که وظیفه تصمیم گیری درباره یک پرونده قتل را دارند. همه چیز علیه قاتل است اما میشود ورق برگردد؟

وال_ای (Wall-e)

Wall e - معرفی خوش فرم ترین فیلم های سینما

وال ای یکی از عاشقانه ترین آثار تاریخ سینماست ، معصومانه و دوست داشتنی است. میشود با آن ساعت ها خندید و در عین حال اشک ریخت. لطفا و لطفا وال ای را ببینید.

بچه (The Kid)

The Kid - معرفی خوش فرم ترین فیلم های سینما

نام چاپلین کافی است تا خوب بودن یک فیلم را تصمین کند اما چاپلین با این فیلم مرزهای خوبی را جابجا می‌کند. این اثر چاپلین به شدت انسانی، به شدت درست و در یک کلام شاهکار است.

مالنا (Malena)

Malena - معرفی خوش فرم ترین فیلم های سینما

اروتیکِ در آمیخته با عشق. جوزبه تورناتوره با ساخت سینما پارادیزو ثابت کرد که فیلمساز بزرگی است. اما او با ساخت مالنا ثابت کرد که قادر است عشق را در تمامی سطوح به تصویر بکشد. او عشق را با سینما درآمیخت، با موسیقی نیز درآمیخت اما در فیلم مالنا او عشق را با شهود کودکانه درآمیخت… مانیکا بلوچی در این فیلم غوغا می‌کند.

وحشی (Wild)

Wild 1 - معرفی خوش فرم ترین فیلم های سینما

این فیلم به بهترین شکل ممکن تقابل انسان در مقابل خودش را نشان می‌دهد. داستان درباره زنی است که خسته از زندگی و اشتباهات گذشته بار سفر را می‌بندد و به دل طبیعت میزند. فیلم در کنار بار احساسی درست اش، طبیعت های چشم نواز و فوق العاده را نیز دارد. پس اگر شما هم‌ مثل من عاشق سفر هستید به هیچ وجه این فیلم را از دست ندهید.

هزار توی پن (Pan’s Labyrinth)

Pans Labyrinth - معرفی خوش فرم ترین فیلم های سینما

این فیلم اقتدار رئالیسم جادویی در سینماست. این فیلم بهترین و جدی ترین مسائل انسانی را با جادو درآمیخته است و فیلمساز در ساخت این فیلم سنگ تمام گذاشته است.

آشوب (Ran)

Ran - معرفی خوش فرم ترین فیلم های سینما

کوروساوا حماسه سرای سینما است. و این فیلم حماسی ترین اثر اوست. اقتباسی بی‌نظیر با فرم ژاپنی از اشاه لیر اثر شکسپیر بزرگ. با این فیلم میشود سینما آموخت. پس دوستداران سینما باید بارها و بارها این فیلم را ببینند.

این مقاله ادامه دار خواهد بود و ما در آینده فیلم های بیشتری را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد. اما قبل از آن شما هم یک فیلم به این لیست اضافه کنید.

نویسنده: امیرسالار کریمی
4/5 - (2 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
4/5 - (2 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //