آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
3.7/5 - (7 امتیاز)

نقد فیلم No Time to Die (زمانی برای مردن نیست) محصول 2021

یک نفر میخواهد دنیا را نابود کند آن هم توسط سلاح های خطرناک که جان میلیون بی گناه را به خطر می اندازد و یک یا چندین نفر قهرمانانه جلوی او می ایستند. این سناریو، سناریو جیمز باند بود اما اگر میگفتم سناریو بیوه سیاه، سریع و خشن، انتقام جویان، مرد عنکبوتی و … است باور نمیکردید؟؟

No Time to Die - نقد فیلم No Time to Die (زمانی برای مردن نیست) محصول 2021

کارگردان: Cary Joji Fukunaga

نویسنده: Neal Purvis, Robert Wade, Cary Joji Fukunaga

بازیگران: Daniel Craig, Léa Seydoux, Rami Malek

خلاصه داستان: این فیلم درباره‌ی جیمز باند می‌باشد که شغل خود را ترک می‌کند. اکنون او در آرامشی کوتاه مدت به سر می‌برد تا این که دوست قدیمی‌اش از وی درخواست کمک می‌کند. اکنون باند باید وارد ماجرایی با یک شرور اسرارآمیز شود که به یک فناوری جدید و خطرناک دست پیدا کرده است و…

صفحه IMDB فیلم

سالهاست که توسط فیلم های بلک باستر و هم موضوع گیر افتاده ایم و روز به روز تعدادشان زیادتر می‌شود، فیلم No Time to Die (زمانی برای مردن نیست) با کارگردانی نسبتاً خوب کری فوکوناگا به هیچ وجه به جیمز باند های سم مندز نمیرسد اما در مقابل فیلم هایی مثل بیوه سیاه و سریع و خشن فیلم قابل تحمل تری است.

اگر بخواهیم ایرادات فیلم را بررسی کنیم چیز خاصی از فیلم نمی ماند اما یک چیز خوب جیمز باند ها که ما را به دیدنش ترغیب میکرد بازی خوب و جا افتاده دنیل کریگ بود که آن هم متاسفانه برای آخرین بار نقش جیمز باند را ایفا کرد. با اینکه که این فیلم صرفا برای خداحافظی دنیل کریگ با نقش جیمز باند ساخته شده بود باز هم نتوانست آنچه که میخواهد باشد. هر چند که ترافیک بازیگری فیلم زمانی برای مردن نیست مثل تمام فیلم های بلک باستر شلوغ بود اما آوردن بازیگران خوب و قابلی مثل رامی مالک، ریف فاینز، کریستوف والتز و … دلیل بر خوب بودن فیلم نیست.

یکی دیگر از معدود چیزهای خوب در مورد فیلم موسیقی متن زیبا بود که توسط بیلی آیلیش اجرا شده بود و آن را هم متاسفانه به جز افتتاحیه فیلم جای دیگری نشنیدیم.

No Time to Die - نقد فیلم No Time to Die (زمانی برای مردن نیست) محصول 2021

اکشن فیلم هم تا حدودی قابل قبول نبود، مشت و لگد انداختن آنا دی آرماس با آن بدن استخوانی و کفش های پاشنه بلند این حرف را ثابت میکند، تنها کسی که در فیلم از عهده‌ی اکشن فیلم درآمده دنیل کریگ است که آن هم تجربه چندین ساله دارد.

در آخر میتوان گفت فیلم No Time to Die به پای جیمز باند های قبلی نمی رسد حتی به خوبی به بُعد احساسی فیلم که یکی از فاکتور های اصلی سری فیلم های جیمز باند است نپرداخته بودند اما فیلم زمانی برای مردن نیست در میان فیلم های بلک باستر چند سال اخیر فیلم قابل قبول و سرگرم‌کننده ایی است.

منتقد: امیرسالار کریمی
3.7/5 - (7 امتیاز)
نظر شما چیست؟ شما هم نظر خودتان را در مورد این فیلم در بخش نظرات بنویسید. اگر نظر و مطلب مفید و کاملی داشته باشید، امکان اضافه شدن نظر شما به محتوای این پست وجود دارد!
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
3.7/5 - (7 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //