آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

معرفی 6 سریال تاریخی تلویزیون

image 1650193913 - معرفی 6 سریال تاریخی تلویزیون

سریال های ایرانی به دلیل تطابق با فرهنگ و رسوم مردم بسیار بین خانواده ها طرفدار دارند اما اگر بخواهیم کمی جزئی تر شویم آثار تاریخی ساخته شده توسط سینمای ما بسیار خوب بوده اند اینقدر که آنها برای سایر کشورها نیز دوبله شده اند و در شبکه های دیگر پخش می شوند و این نشان میدهد چقدر در ساخت فیلم و سریال های تاریخی در تلویزیون موفق بوده ایم، برای دانلود سریال های تاریخی ایرانی همراه ما باشید.

سریال های تاریخی ایرانی

1- روزی روزگاری

image 1650193939 - معرفی 6 سریال تاریخی تلویزیون

سریال «روزی روزگاری» از آن دست آثار خاطره‌انگیز بوده که بارها بازپخش شده است. سریالی تاریخی با توسل به جغرافیای محیط و بافت زمانی که از همان تیتراژ ابتدایی، دنیای فرضی خودش را براساس قواعدی فولکلور بنا می‌گذارد و تلاش می‌کند مخاطب را هم با این دنیای فرضی درگیر کند که در این کار موفق هم می‌شود.سریال«روزی روزگاری» یکی از جذاب‌ترین و باورپذیرترین تغییر و تحولات روحی یک شخصیت را به نمایش می‌گذارد بدون آنکه تحمیلی، نچسب و غیرواقعی به نظر برسد. وقتی مرادبیک یکی از آدم‌های منفی قصه بتدریج به قهرمان قصه تبدیل می‌شود همه چیز به بهترین شکل اتفاق می‌افتد. بازی ارزنده خسرو شکیبایی در این سریال هنوز در خاطره‌هاست. همچنین این سریال نمونه‌ای خوب از استفاده درست از لهجه و فرهنگ بومی برای شخصیت‌های مختلف است.

بازیگران: آتش تقی پور ، انوشیروان ارجمند ، پرویز شاهین خو ، خسرو شکیبایی ، ژاله علو ، شهره سلطانی ، صدرالدین حجازی ، گوهر خیراندیش ، محمد فیلی ، محمدرضا حق گو ، محمود پاک نیت ، محمود جعفری.

2- تفنگ سرپر

سریال ایرانی  تفنگ سر پر تقریبا با همان گروه سازنده و بازیگران سریال «روزی روزگاری» سال‌های 78 تا 80 توسط امرالله احمدجو ساخته شد. سریال «تفنگ سرپر» داستان زندگی جوانی است با بازی حمیدرضا پگاه که در زمان جنگ اول جهانی زندگی می‌کند، دورانی که به دلیل خودکامگی خان‌ها، حکام محلی، رجال درباری، شاهزادگان قاجار و بیگانگان اشغالگر، روزگار مردم به سختی و تیرگی می‌گذرد.

بازیگران:

آتش تقی پور ، انوشیروان ارجمند ، پرویز شاهین خو ، حمیدرضا پگاه ، خسرو شکیبایی ، ژاله علو ، صدرالدین حجازی ، عباس امیری ، فتحعلی اویسی ، فردوس کاویانی ، محبوبه بیات ، محسن قصابیان ، محمد فیلی ، منوچهر آذر

3- روزگار قریب

این سریال با هنرنمایی مهدی هاشمی در نقش دکتر قریب همراه بود در سال 1386 از شبکه یک تلویزیون ایران به نمایش در آمد. «روزگار قریب»، روایتگر روزگار دکتر محمد قریب از نوابغ پزشکی ایران‌زمین و بنیانگذار پزشکی اطفال در ایران بوده که به کارگردانی کیانوش عیاری تولید شد. داستان سریال علاوه بر مرور زندگی دکتر قریب، حوادث سال‌های ۱۲۹۵ تا ۱۳۵۴ ایران را مورد بررسی قرار می‌دهد. از دیگر بازیگران این سریال می‌توان به ناصر هاشمی، رضا کیانیان، مهران رجبی و صبا کمالی اشاره کرد.

4- شهریار

سریال «شهریار» به بخشی از زندگی شاعر بلندمرتبه ایران زمین، سیدمحمدحسین شهریار می‌پردازد که در سال ۱۳۸۴ در ۲۲ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای و به کارگردانی کمال تبریزی در سیمافیلم ساخته شد و در سال ۱۳۸۶ از شبکه ۲ سیما پخش شد. سریالی که از سویی اعتراض کمال تبریزی نسبت به سانسور سیمافیلم و از سویی دیگر اعتراض مریم بهجت تبریزی نسبت به تحریف شخصیت شهریار را در بر داشت. تصویربرداری این پروژه از ۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۴ در تبریز و تهران آغاز شد که در پایان شهریور ۱۳۸۵ پس از اتمام مراحل تصویربرداری وارد مرحله تدوین و فنی شد.

بازیگران: احمد آقالو ، اردشیر رستمی ، اسماعیل خلج ، الهام حمیدی ، امیرکاوه آهنین جان ، بابک حمیدیان ، بهروز بقایی ، پیام دهکردی ، رحیم نوروزی ، سعید نیکپور ، سیروس گرجستانی ، صبا کمالی ، فرهاد قائمیان ، لیلی تقوی ، مهدی میامی ، مهسا کرامتی.

5- پهلوانان نمی‌ میرند

در سریال «پهلوانان نمی‌ میرند»، عطار، پینه‌دوز، آهنگر، مرشد، روحانی، جامه‌دوز، قهوه‌خانه‌دار و فرش‌فروش، قصاب، حمامدار، تاجر و… همه و همه در کنار هم جمع بودند و حضور هر یک از این مشاغل و صاحبان آنها نمایان بود. «پهلوانان نمی‌میرند» که در سال 1375 توسط حسن فتحی ساخته شد داستان زندگی پهلوانانی بود که در هر قسمت یکی از آنها کشته و در نهایت قاتل اصلی در پایان سریال شناسایی می‌شد. داستانی پرکشش که در آن سال هواداران بسیاری را به دست آورده بود. در این سریال زیبا جمشید مشایخی، کتایون ریاحی، آتش تقیپور، فخری خوروش، عبدالرضا اکبری، پرویز پورحسینی و بسیاری دیگر از هنرمندان تئاتر و تلویزیون ایفای نقش کردند.

6- کوچک جنگلی

image 1650193964 - معرفی 6 سریال تاریخی تلویزیون

سریال میرزا کوچک خان جنگلی به مبارزات میهن‌پرستانه یاران میرزا برای دفاع از سرزمین و مبارزه با مهاجمان سرزمین ایران در این سریال به عنوان محور اصلی قرار گرفت. این مجموعه در ژانر تاریخی و حادثه‌ای در سال 1366 از شبکه یک سیما پخش شد و پس از آن یک فیلم سینمایی 120 دقیقه‌ای از آن ساخته شد. مجموعه «کوچک جنگلی» روایتگر گوشه‌ای از تاریخ قیام جنگل به رهبری میرزا کوچک‌خان جنگلی است.

5/5 - (1 امتیاز)
این پست تبلیغاتی است و محتوای آن توسط تیم سینما مدرن نوشته نشده است.
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)
حسام در 29 می 2022 ساعت 21:10 پاسخ

سلام،پس هزاردستان‌چی؟؟

ناشناس در 29 می 2022 ساعت 21:13 پاسخ

سربداران،سلطان‌وشبان،پهلوانان‌نمیمیرند،ووووو
چی شدند؟؟

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //