آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

موسس مجموعه پارس پندار نهاد کلاهبردار های فعال در موسسات آموزشی را دارای فعالیت غیر قانونی می دانند

مدیر عامل گروه بین المللی پارس پندار نهاد، فعالیت نهادهای آموزشی کلاهبردار را مجاز نمی داند. در واقع باید بدانید که موسسات آموزشی غیر قانونی محتواهای با ارزش و با کیفیتی را تولید نمی کنند. به همین دلیل دکتر شکری ساز که ریاست هولدینگ پارس پندار نهاد را بر عهده دارد، معتقد است آنها به زیرساخت ‌های آموزشی و پژوهشی ضربه‌ ای جدی وارد می‌ کنند. امروزه بسیاری از موسسات غیر قانونی هزینه های هنگفتی از افراد دریافت می‌ کنند تا محتواهای آموزشی را به آنها تحویل دهند. بیشتر افرادی که محتوای آموزشی موسسات غیر قانونی را خریداری می ‌کنند بعد از مدتی متوجه بی ارزش بودن آنها می شوند. پس از اینکه بی ارزش بودن محتواها را بررسی می‌ کنند دیگر اشتیاقی برای خرید محتواهای آموزشی با ارزش ندارند. بر همین اساس موسسات غیر قانونی ضربه جدی به سیستم آموزش وارد می نمایند.

Picture1 - موسس مجموعه پارس پندار نهاد کلاهبردار های فعال در موسسات آموزشی را دارای فعالیت غیر قانونی می دانند

چرا بنیان گذار پارس پندار نهاد کلاهبرداری موسسات آموزشی را خیانت به کشور می داند؟

هر یک از کلاهبردار هایی که در حوزه آموزشی فعالیت شان را انجام می دهند و به صورت قانونی کار نمی‌ کنند خائن به سیستم آموزشی هستند. دکتر میثم شکری ساز معتقد است که این افراد سیستم آموزشی را منهدم می نمایند. متاسفانه در بسیاری از موارد مشاهده می شود که دوره های آموزش مجازی و حضوری با کیفیت پایین ارائه می گردند. در واقع برخی از موسسات آموزشی کیفیت زیادی برای محتواهای آموزشی خود در نظر نمی ‌گیرند. برخی از موسسات کنکوری هستند که جوان‌ های زیادی را برای وارد شدن به دانشگاه ترغیب می نمایند.

به نظر مدیر عامل گروه پارس پندار نهاد کلاهبرداری این گونه موسسات هزینه بسیار زیادی بر دوش جوانان کشور می گذارد. در واقع این گونه موسسات هزینه زیادی از افراد دریافت می کنند ولی محتوای درخور و با کیفیتی را در اختیار آنها قرار نمی دهند. به همین دلیل نتیجه مثبتی برای قبولی کنکور دریافت نمی شود. عدم کیفیت هر یک از محتواهای آموزشی و کلاهبرداری های حوزه آموزشی موجب می گردد که افراد به اهداف خود نرسند. افراد از خرید محتواهای آموزشی موسسات کنکوری غیر قانونی رضایت به دست نمی آورند. دکتر شکری ساز معتقد است که علیرغم تلاش بسیاری از مسئولان جهت مقابله با این نمونه از موسسات، امروزه مشاهده می‌شود که تعداد آنها روز به روز افزایش پیدا می ‌کند.

شما می ‌توانید نمونه‌ های زیادی از کلاهبرداری های حوزه آموزشی را در موسسات آموزشی مجازی، فنی و حرفه‌ ای، رشد و توسعه فردی و … مشاهده کنید. هر یک از این سیستم ها مخرب هستند و برای آموزش کشور خطر زیادی دارند. اگر این شرکت ها کارشان ادامه پیدا کند جامعه از مسیر مشخص شده خارج می شود. به طور کلی باید بگوییم که کلاهبرداری در موسسات آموزشی به عنوان یکی از صورت های خاص جرم شناخته می شود و مجازات این کلاهبرداری‌ ها سنگین است.

Picture2 - موسس مجموعه پارس پندار نهاد کلاهبردار های فعال در موسسات آموزشی را دارای فعالیت غیر قانونی می دانند

در کنار این موضوع لازم است به این موضوع اشاره شود که نمایندگان محترم مجلس با کمک تصویب قوانینی سعی در شناسایی بیشتر موسسات آموزشی و کنکوری غیر معتبر را دارند. آن ها سعی با کمک وضع چنین قوانینی موسسات بیشتری را که در زمینه فروش مدارک جعلی و بدون اعتبار هستند را شناسایی نموده و با دستور قضایی فیلتر نمایند. پلیس فتا نیز تا امروز توانسته است موسسات آموزش عالی خصوصی حضوری و مجازی غیر مجاز زیادی را شناسایی نموده و آنها را به دست قانون بسپارد.

کلاهبردار های موسسات آموزشی و راهکارهای دکتر شکری ساز برای دستگیری و تعقیب هر کدام از آنها

به نظر دکتر شکری ساز ریاست هولدینگ پارس پندار نهاد کلاهبرداری موسسات آموزشی به شیوه های مشخصی انجام می شود. این موسسات با استفاده از تبلیغاتی که پر زرق و برق هستند تلاش می نمایند افراد را برای خرید محتواهای آموزشی راضی کنند. آنها این باور را به افراد القا می نمایند که آموزش آنها فوق العاده و بی نظیر است. یکی از مهمترین ترفندهای موسسات غیر قانونی جهت افزایش فروش محتوای بی کیفیت این است که، افراد موفقی را معرفی می کنند. از آموزش های افراد موفق استفاده می کنند تا بتواند نتیجه قابل قبولی به دست بیاورند.

میثم شکری ساز معتقد است که اگر موسسه آموزشی غیر قانونی به عنوان یکی از موسسات کنکوری، رتبه های برتر کنکور را تشویق کند نظر بیشتر افراد را جذب خواهند کرد. افراد برتر کنکور عامل موفقیت شان را استفاده از منابع آموزشی موسسه معرفی کنند و بسیاری از افراد به آن موسسه اعتماد می نمایند. مدیریت مجموعه پارس پندار نهاد در صورتی که کلاهبرداری های حوزه آموزشی زیاد شود، کلاهبرداران یکی از موسسه های آموزشی را به عنوان مهارت محور معرفی می کنند. بر همین اساس افراد زیادی خرید محتوای آموزشی آن موسسه را انجام می دهند. در واقع برخی از موسسات بر این باور هستند که می‌ توانند با معرفی خدمات بی نظیر و ترغیب افراد به درآمد بالا، فروش محتوای خود را انجام دهند. به اعتقاد میثم شکری ساز، تمامی ویدیو هایی که توسط این گونه موسسات آموزشی غیر قانونی تولید می شوند ساختگی است. به همین دلیل شما باید به خوبی این ویدیوها را را از نظر اعتبار بررسی کرده و سپس به آنها اعتماد نمایید.

Picture3 - موسس مجموعه پارس پندار نهاد کلاهبردار های فعال در موسسات آموزشی را دارای فعالیت غیر قانونی می دانند

ریاست هولدینگ پارس پندار نهاد موسسات آموزشی کلاهبردار غیر قانونی اکوسیستم آموزش را تخریب می کنند

از نظر دکتر میثم شکری ساز ریاست گروه بین المللی پارس پندار نهاد کلاهبرداری در سیستم آموزشی به اکوسیستم آموزش کشور آسیب جدی وارد می کند. افرادی که در حوزه آموزشی کلاهبرداری می کنند تاثیر منفی روی جامعه می گذارند. در واقع افراد با شور و اشتیاق زیادی محتواهای آموزشی را خریداری می نمایند. هدف آنها از خرید محتوای آموزشی متفاوت خواهد بود. دکتر شکری ساز (موسس و مدیر گروه بین المللی پارس پندار نهاد) بر این باور است که برخی از افراد با هدف وارد شدن به دانشگاه ها، پک آموزشی را از موسسه کلاهبردار خریداری می کنند برخی از آنها با هدف وارد شدن به بازار کار و همچنین کسب مهارت، آموزش های کاربردی را دریافت می نمایند.

 بعد از اینکه محتواها را مورد استفاده قرار می ‌دهند متوجه می‌ شوند که آموزش‌ های خریداری شده فاقد کیفیت بوده است. در واقع از نظر دکتر شکری ساز، افرادی که محتواهای آموزشی را خریداری کرده اند به این نتیجه می‌ رسند که با استفاده از آموزش ‌ها به نتیجه مناسبی نمی توانند دست پیدا کنند. بعد از درک کردن این موضوع آنها دیگر راهی برای جبران خسارت وارد شده ندارند.  به همین دلیل مدیر هولدینگ پارس پندار نهاد توصیه می کند که قبل از خرید انواع محتوای آموزشی موسسات غیر قانونی باید معتبر بودن موسسه را از نظر تخصص، تجربه، نوع محتوای آموزشی، رضایت دانش آموختگان و … بررسی شود.

5/5 - (1 امتیاز)
این پست تبلیغاتی است و محتوای آن توسط تیم سینما مدرن نوشته نشده است.
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //