آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
4.7/5 - (3 امتیاز)

نقد فیلم Mary Queen of Scots (ماری ملکه اسکاتلند) محصول 2018

فیلم Mary Queen of Scots (ماری ملکه اسکاتلند)، فیلمی تاریخی، زندگی نامه از کشمکش ملکه الیزابت (ملکه انگلستان) و ملکه ماری (ملکه اسکاتلند) است. این فیلم، فیلمی تاریخی و آموزنده است اما اگر اسم سرشا رونان را از فیلم حذف کنیم، فیلم فاصله چندانی با فاجعه ندارد!

Mary Queen of Scots 1 - نقد فیلم Mary Queen of Scots (ماری ملکه اسکاتلند) محصول 2018

کارگردان: Josie Rourke

نویسنده: Beau Willimon, John Guy

بازیگران: Angela Bain, Richard Cant, Guy Rhys

خلاصه داستان: ماری ملکه اسکاتلند، فیلمی بیوگرافی و تاریخی محصول سال ۲۰۱۸ به کارگردانی جوزی رورک می‎باشد. در خلاصه داستان این فیلم آمده است ، ماری استوارت به سرزمین مادری خود یعنی اسکاتلند بازمی‌گردد و خود را مدعی به حق تاج و تخت فرمانروایی می‌داند. اما دو سرزمین اسکاتلند و انگلستان تحت فرمان ملکه الیزابت اول است و…

صفحه IMDB فیلم

فیلم حول حوش ۱۵۰۰ در انگلستان میگذرد اما کارگردان (جوزی رورک) به هیچ وجه به ما زمان نمی‌دهد به طوری که اگر لباس های مخصوص آن زمان نبود، فراموش میکردیم که فیلم ۱۵۰۰ میلادی است نه ۲۰۱۸!!!

فیلم ساز در طراحی صحنه بسیار ضعیف عمل کرده است به گونه ای که حتی یک تصویر ساده از درون شهر ها و زندگی مردم به ما نمی‌دهد و تا آخر فیلم ما را در فضا های سر بسته نگه میدارد و تنها یک لوکیشن بیرونی به ما نشان میدهد و آن فضای سر سبزی است که گویا مرز میان دو کشور است.

کارگردان در طراحی صحنه جنگی هم بسیار ضعیف عمل کرد طوری که این صحنه نبرد به شدت آبکی از آب درآمد.جنگی که جنگ مهمی در تاریخ اسکاتلند است با ده یا بیست نفر ساخته شد و ما حتی شاهد ریخته شدن خون یک نفر هم نبودیم!

Mary Queen of Scots 2 - نقد فیلم Mary Queen of Scots (ماری ملکه اسکاتلند) محصول 2018

اگر از ایرادات بزرگ این فیلم (از جمله اشاره به مسئله همجنسگرایان و برخورد عاقلانه و مهربانانه ملکه اسکاتلند آن هم در قرون وسطی که فقط به خاطر خواندن کتاب ممنوعه زنده زنده در آتش سوزانده میشدند) بگذریم، فیلم در یک چیز عملکرد خوبی داشت و آن هم گریم فوق العاده ملکه الیزابت (با بازی مارگو رابی) بود. هر چند که این فوق‌العاده بودن تا آخر ادامه نداشت چرا که در پایان فیلم و با جامپ کات بیست ساله ملکه ماری (با بازی سرشا رونان) هیچ تغییری نکرد، ملکه که آن زمان بیست و چند سال داشت و با جامپ کات که او را تقریبا چهل و پنج ساله میکرد، صورت او هیچ تغییری نکرد هیچ تغییر!!!

اما مارگو رابی و سرشا رونان بازی کامل و خوبی ارائه دادند و هر جا که فیلم ما را خسته میکرد بازی خوب این دو مخصوصاً سرشا رونان فیلم را برای ما قابل تحمل تر میکرد. در کل فیلم Mary Queen of Scots (ماری ملکه اسکاتلند) فیلمی پُر از ایراد بزرگ و کوچک و در عین حال آموزنده است که می‌تواند برای سرگرمی و وقت کشتن گزینه مناسبی باشد.

نویسنده: امیر سالار کریمی
4.7/5 - (3 امتیاز)
نظر شما چیست؟ شما هم نظر خودتان را در مورد این فیلم در بخش نظرات بنویسید. اگر نظر و مطلب مفید و کاملی داشته باشید، امکان اضافه شدن نظر شما به محتوای این پست وجود دارد!
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
4.7/5 - (3 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //