آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
3.8/5 - (10 امتیاز)

نقد فیلم Look Both Ways (همه جوانب را بسنج) محصول 2022

فیلم Look Both Ways (همه جوانب را بسنج)، محصول جدید نتفیلکس است، فیلمی که فقط کانسپت است و یک ایده خام پشت این فیلم ایستاده. فیلمی که با صحنه آرایی های رنگ و رنگ اش می خواهد مخاطب را گول بزند، اما در این کار هم موفق نمیشود. با نقد و بررسی فیلم Look Both Ways همراه سینما مدرن باشید.

Look Both Ways 2 - نقد فیلم Look Both Ways (همه جوانب را بسنج) محصول 2022

کارگردان: Wanuri Kahiu

نویسنده:  April Prosser

بازیگران: Lili Reinhart, Danny Ramirez, Aisha Dee

خلاصه داستان: همه جوانب را بسنج ، فیلمی کمدی و اجتماعی محصول سال ۲۰۲۲ به کارگردانی وانوری کاهیو می‌باشد. در شب فارغ التحصیلی ناتالی، مسیر زندگی او در دو دنیای موازی ادامه پیدا می کند. در یک دنیا او باردار می شود و در شهرش می ماند تا فرزندش را بزرگ کند و در دنیایی دیگر او به لس آنجلس نقل مکان می کند تا شغل رویاهایش را پیش بگیرد.

صفحه IMDB فیلم

حاوی اسپویل

داستان از شب فارغ‌التحصیلی ناتالی (لی لی راینهارت) شروع میشود، جایی که داستان جای خود را به یک ایده خام میدهد، ایده ای که یک سوال از ما میپرسد! چه میشود اگر آن چه نشده میشد؟ اشتباهی که از عواقب اش قصر درفتیم، اگر اتفاق می افتاد چه؟ در این نقطه از فیلم داستان زندگی ناتالی روند دو سویه و موازانه به خود میگیرد… ناتالی شماره یک باردار میشود و ناتالی شماره دو به شهر رویاهایش می رود و در شغل رویا هایش یعنی انمیشن سازی مشغول به کار میشود.

فیلمساز هر دو روند را به صورت همزمان دنبال میکند و در این کار ضعیف عمل میکند و طوری میان این دو دنیا کات میزند که مخاطب گیج می ماند که این کدام ناتالی است؟ (حداقل گریم دو خط داستانی هم با هم چندان تفاوتی نداشت تا سریع تشخیص بدهیم کی به کی است)

Look Both Ways 1 - نقد فیلم Look Both Ways (همه جوانب را بسنج) محصول 2022

فیلم سعی میکند مخاطب نا امید را تحت هر شرایطی امیدوار نگه دارد، و با یک پیام اخلاقی نادرست می گوید که تحت هر شرایطی میشود موفق شد و نویسنده با حذف نقش انتخاب در زندگی سعی میکند آن را بی ارزش نشان دهد و یک پایان خوش را برای هر دو قهرمان اش یعنی هر دو ناتالی رقم میزند. البته باید هم که همین طور باشد به هر حال آنها در آمریکا زندگی میکنند(به عنوان یک ایرانی از نوشتن این جمله قلبم به درد آمد) اما آقا یا خانم نویسنده باید بداند که نمیشود با پرسپکتیو یا همان دیدگاه خود برای کل جهان راهنمای زندگی شد، حداقل این نویسنده ها نه! و این همان پیرنگ و ایده ی جذابی بود که به ثمر ننشست!

در کنار ایراد داشتن فرم این فیلم، در رسیدگی به تکنیک این فیلم هم به شدت ضعیف عمل شده است! البته ایراد جای دیگری است، جایی که مدل و مانکن ها به جای تبلیغ کیف و کفش وارد سینما شدند تا فیلم بازی کنند!! در فیلم هر دو طرف را نگاه کن، فیلمساز سعی کرده است با نشان دادن جذابیت بصری خانم لی لی راینهارت ضعف او را در بازیگری بپوشاند! البته نه تنها خانم راینهارات بلکه تمام بازیگران این فیلم بازی ضعیف، بد و بی حسی را از خود به نمایش گذاشته اند و تنها بازیگر خوب این فیلم سیاهی لشکری بود که پست اش به دوربین بود و ما نتوانستیم چهره اش را ببینیم!!!!

Look Both Ways 1 - نقد فیلم Look Both Ways (همه جوانب را بسنج) محصول 2022

مثلا کاراکتر و بازیگر های پدر و مادر ناتالی، وقتی که ناتالی برای زندگی به خانه ی پدر و مادرش برگشت، آنها بازی های بسیار بد و بی مزه ای را به نمایش گذاشتند! کاراکتر های ضعیفی که که نخست با ناتالی برخورد بد و بچه گانه ای داشتند و در آخر کاسه ی داغ تر از آش شده بودند! و هزاران نکته و مورد این چنینی…

در پایان میشود گفت فیلم Look Both Ways برخلاف جذابیت های بصری که آن را مدیون مدل و مانکن های جذاب اش است، چیز دیگری ندارد و در به ثمر رساندن هدف خودش هم ناکام می ماند، هدفی که قرار بود مخاطب نا امید را امیدوار کند.

منتقد: امیرسالار کریمی
3.8/5 - (10 امتیاز)
نظر شما چیست؟ شما هم نظر خودتان را در مورد این فیلم در بخش نظرات بنویسید. اگر نظر و مطلب مفید و کاملی داشته باشید، امکان اضافه شدن نظر شما به محتوای این پست وجود دارد!
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
3.8/5 - (10 امتیاز)
حمید در 13 اکتبر 2022 ساعت 05:28 پاسخ

ایده فیلم زندگی در دو انتخاب متفاوت بسیار نو وجذاب بود همه ما هرتز گاهی بانتخاب های متفاوتی که میتوانسته باشیم فکر کرده وگاهی خود را مغبون میدانیمحال این فیلم دو انتخاب را برای دختری جوان در سرزمین فرصت ها بارزیابی گذاشته بزرگ کردن بچه نا خواسته در ابتدای جوانی ویا بدنبال رویا تحصیل وکار وخلاقیت رفتن فیلم هردو را دنبال میکندهرچند هردو بیک نقطه موفقیت میرسنداما تنها در شرایط مکانی امریکا این امر امکانپذیر است وگرنه مشغله بچه داری انهم بی ازدواج که خود به تنهایی تابو است وزندگی با والدین وهزار سرکوفت دیگر مجالی برای نیل برویا باقی نمی گذارداما گویی سناریو تعمدی برای پایان خوش در این دومسیر متفاوت داشته وگرنه انچه که نرمال تر است درکی متفاوت و سرانجامی جداگانه از دوانتخاب که یکی شخصی تر ونا ازموده تر وشاید پر سنگلاخ تراز دیگری بوده حاصل میگشت

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //