آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
4.5/5 - (18 امتیاز)

نقد فیلم Five Feet Apart (یک و نیم متر فاصله) محصول 2019

فاصله ای غمگین اما به شدت دوست داشتنی!

نمیشود فیلم Five Feet Apart (یک و نیم متر فاصله) را دوست نداشت، عاشقانه ای خاص با موضوعی خاص، قاب های دونفره جذاب و دلنشین به همراه آن یک و نیم متر لعنتی!

هالیوود در این چند سال اخیر فیلم های عاشقانه آبکی زیادی ساخته است از After گرفته تا غیره اما Five Feet Apart از این نوع فیلم ها نیست، نه آبکی است و نه مثل بقیه ی فیلم های عاشقانه چرت بازدیدش را مدیون صحنه های جنسی اش نیست. اینجا خبری از این حرف ها نیست اینجا شخصیت ها باید همیشه ۱/۵ متر فاصله داشته باشند زیرا بیماری نادری دارند و برای یک دیگر مضرند!

Five Feet Apart 1 - نقد فیلم Five Feet Apart (یک و نیم متر فاصله) محصول 2019

کارگردان: Justin Baldoni

نویسنده: Mikki Daughtry, Tobias Iaconis

بازیگران: Haley Lu Richardson, Cole Sprouse, Moises Arias

خلاصه داستان: فیلم یک و نیم متر فاصله 2019 ، این فیلم داستان دو نوجوان دردمند را روایت می‌کند که به بیماری نادر فیبروز سیستیک مبتلا هستند. آنها به علت بیماری مشترک‌شان درمی‌یابند که باید همیشه یک فاصله‌ی پنج فوتی را از هم رعایت کنند و…

صفحه IMDB فیلم

اسپویل: ما در فیلم با دو کاراکتر متفاوت طرف هستیم:استلا (با بازی بسیار خوب هالی لو ریچاردسون) دختری امیدوار، شاداب، جذاب و پر تلاش و در طرف مقابل پسری به نام ویل (با بازی قابل قبول کول میچل اسپروس) که ناامید، غمگین و بی تفاوت قرار دارد. آنها بیماری خاصی دارند که اگر به هم نزدیک شوند وضعشان از اینی که است بدتر میشود و شاید حتی بمیرد، پس چه از دریچه عقل نگاه کنیم و چه از دریچه منطق، آنها به هیچ وجه نباید نزدیک هم شوند اما چیزی قوی تر از عقل و منطق آنها را به سوی هم هُل میدهد: عشق!! آنها با توجه به وضعیت دشوارشان همان نیمه اول فیلم عاشق هم میشوند و با شوخی های دلنشینشان اشک را در چشمانمان جمع می‌کنند و لبخند را روی لبهایمان می آورند! و فیلم موفق میشود در بخش میانی شیرینی اصیل و خاصی داشته باشد که بیشتر آن را مدیون استلا (ریچاردسون) است.

Five Feet Apart 2 - نقد فیلم Five Feet Apart (یک و نیم متر فاصله) محصول 2019

فیلم Five Feet Apart (به کارگردانی جاستین بالدونی) فرم و تکنیک نسبتا موفقی را داشت. فیلم به جزئیات بیماری دقیق پرداخته بود و بُعد احساسی فیلم را به خوبی منتقل میکرد،شاید مهم ترین ویژگی فیلم را ساده بودن شخصیت های فیلم دانست، ما در این فیلم شاهد شخصیت های پیچیده و چند بُعدی نیستیم با اینکه روابط میان شخصیت ها پُر از مانع های دوست داشتنی بود اما این اتفاق ها باعث نشد که سادگی شخصیت ها از بین برود به هر حال هر چه که باشد نوجوان های ۱۷ساله هستند، با وجود تمام این ویژگی ها، فیلم ایرادات کوچکی نیز داشت برای مثال چرا باید دو بیمار که اینقدر برای یکدیگر مضراند در فاصله یک اتاق با یکدیگر قرار بگیرند؟! ولی خب چیزهای خوب در این فیلم به قدری هست که بتوان از اینگونه ایرادات چشم پوشی کرد.

فیلم Five Feet Apart (یک و نیم متر فاصله) فیلمی درست و حسابی با بازی های درست و حسابی است که باید دید و قدر بودن ها را دانست،قدر یک آغوش از طرف کسی که دوستش دارید را دانست.

نویسنده: امیرسالار کریمی
4.5/5 - (18 امتیاز)
نظر شما چیست؟ شما هم نظر خودتان را در مورد این فیلم در بخش نظرات بنویسید. اگر نظر و مطلب مفید و کاملی داشته باشید، امکان اضافه شدن نظر شما به محتوای این پست وجود دارد!
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
4.5/5 - (18 امتیاز)
زعفرانچی در 26 آوریل 2022 ساعت 16:28 پاسخ

همین چند هفته پیش فیلم رو دیدم واقعا عالی بود

ممنون از نقد کامل

fap در 8 ژوئن 2022 ساعت 00:25 پاسخ

این فیلم در حقیقت از کتابی به همین اسم ساخته شده
پنج قدم فاصله
به نظرم اگه این رو هم اضافه کنید مطلب معتبر تر میشه

احسان در 24 ژوئن 2022 ساعت 22:47 پاسخ

فیلم بسیار زیبا هست که بیننده دوست داره تا اخر دنبال کنه خیلی وقت بود که چنین فیلم خوبی ندیده بودم حتی دوسه بارم میشه دید واقعا بازی‌های جالبی کردن دوتا بازیگر اصلی….

ناشناس در 30 جولای 2022 ساعت 09:06 پاسخ

توطعه فاصله گذاری اجتماعی کرونا یک و نیم متر همش توطه هستش که ذهن مردم رو برای بردگی آماده کنن

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //