آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

نقد فیلم Enemy (دشمن) محصول 2013

Enemy 10 - نقد فیلم Enemy (دشمن) محصول 2013

کارگردان: Denis Villeneuve

نویسنده: José Saramago, Javier Gullón

بازیگران: Jake Gyllenhaal, Mélanie Laurent, Sarah Gadon

خلاصه داستان: دشمن؛ فیلمی در سبک تریلر روانشناسانه به کارگردانی دنی ویلنو و بازی جیک جیلنهال است. داستان فیلم درباره مردی است که شخصی کاملا مشابه خودش را در یک فیلم می بیند و سعی می کند که آن فرد را هر طور شده پیدا کند…

صفحه IMDB فیلم

قبل از پرداختن به نمادها، استعاره ها و رمزگشایی فیلم Enemy (دشمن)، بیان این نکته روشنگر خواهد بود که این اثر بر پایه نظریه فروید بنا شده است (نھاد، من، فرامن) پس اجازه دهید توضیحی مختصر راجع به این مطلب داشته باشیم. «نهاد یا id» در واقع کشش های لذت جویانه ما انسان هاست؛ هر غریزه و میل ما طلب می کند.

«فرامن یا Super ego» همان وجدان است؛ سازمانی که اعتقادات مذهبی، بایدها و نبایدها و در کل اخلاق را در خود جای داده است. و «من یا ego» نقش کنترل این دو را برعهده دارد؛ به بیان ساده تر سازمانی میانجیگر است که تلاش می کند بین این دو نهاد مذکور صلح برقرار کند.

دلیل نامگذاری «دشمن» برای فیلم، دقیقا اشاره به جنگ تمام نشدنی بین «نهاد و فرامن» است؛ از طرفی «نهاد» تمام تلاشش ارضا کردن نیازها و رسیدن به امیال خود است، و از طرفی دیگر«فرامن» که نقش پلیس ذهن را دارد، همواره در تلاش است که نهاد را سرکوب کرده و او را مهار کند. این جنگ و نزاع همیشگی، این دو را دشمنان قسم خورده هم کرده است.

Enemy 6 - نقد فیلم Enemy (دشمن) محصول 2013

آدام یا آنتونی؟ کدام حقیقی هستند؟

شخصیت حقیقی و اصلي adam است، اما چطور میشود این نکته را ثابت کرد؟ اول اینکه به نام یکی از کاراکترها دقت کنید، «Adam» که همان آدم است. شاید با خود بگویید که هرکسی که نامش آدام (اشاره به آدم و حوا) باشد اشاره به همان آدم و حوا دارد؟ صبر کنید! فیلم Enemy (دشمن) به ما کد دیگری میدهد تا این نکته برای ما مسجل شود.

در کتاب مقدس خوانده اید که حوا چطور به وجود آمد؟ از پهلوی آدم درست است؟ آیا اتفاقی است که پهلوی adam جای یک بریدگی است و جای زخم را در فیلم ما می بینیم؟! بله درست است! آنتونی را آدام به وجود آورده است. آنتونی در واقع ساخته آدام در ناخوداگاه او است.

Enemy 2 - نقد فیلم Enemy (دشمن) محصول 2013

نکته ای که ممکن است شبهه ساز بوده باشد این است که پس با توجه به نام گذاری اسم « آدم » روی شخصیت اصلی و زخم پهلوی او، میتوانیم فیلم را یک اثر دینی بنامیم! خیر اصلا؛ اشتباه نکنید. نکته اینجاست که فیلم Enemy، در واقع از یک کد دینی به عنوان یک پیام راهنما استفاده کرده است.

شبهه دیگری که ممکن است به وجود آمده باشد این است که با خودتان بگویید که پس چرا شخصیت «آنتونی» نیز جای زخم دارد؟! دقت کنید شخصیت آنتونی وجود خارجی ندارد. او در ذهن آدام است. اگر او زخم نداشت به این معنی بود که او یک شخصیت مستقل است.‌

پس اگر هر دو زخم دارند از کجا بفهمیم که شخصیت اصلی کدام است؟ جواب را در نام کاراکترها و از کد دینی که به ما داده شده است در میابیم.‌

Enemy 1 - نقد فیلم Enemy (دشمن) محصول 2013

عنکبوت و تار عنکبوت

عنکبوت در حقیقت نماد زن و شهوت است و تار عنکبوت استعاره از حصاری است که مفهومی به نام اخلاق و تعهد دور انسان می کشد؛ اما چرا؟ و چطور؟! اگر دقت کرده باشید تمام عنکبوت هایی که در فیلم میبینیم مستقیم یا غیرمستقیم با یک زن در ارتباط هستند. برای مثال سکانس ابتدایی که یک زن قصد دارد پایش را روی عنکبوت بگذارد! یا در اواسط فیلم، بعد از سکانس مادر و فرزند، عنکبوتی بزرگ را در شهر می بینیم، و در سکانس پایانی یک زن تبدیل به عنکبوت می شود! حال تار عنکبوت را کجا می بینیم و قصه اش چیست؟ تا به حال به سکانس تصادف دقت کرده اید؟

Enemy 5 - نقد فیلم Enemy (دشمن) محصول 2013

در این قسمت از فیلم دشمن (Enemy) که در واقع شخصیت آدام و دوست دخترش تصادف کرده اند. وقتی دوربین به ماشین نزدیک تر میشود ترک هایی را روی شیشه ماشین میبینیم که شباهت چشم گیری به تارهای عنکبوت دارند! فکر میکنید چرا؟ باتوجه به شناختی که از تار عنکبوت پیدا کردیم میتوان به این سوال پاسخ داد. در واقع شیشه ای که ترک هایش شبیه به تار عنکبوت شده، اشاره به تاثیر روانی غریزه جنسی روی انسان است (همچون تار عنکبوت انسان را احاطه میکند)

دنبال منطق داستانی نباشید!

نکته ای که بسیار حائز اهمیت است بیان این مسأله است که فیلم هایی از این دست که با فضای کاملا سورئال، خط داستانی خود را پیش می برند، به واسطه شکل خاصی از تدوین و منظم نبودن زمان بندی ها، از آن برداشت های داستانی متفاوتی میتوان کرد، پس تحلیل یک فیلم به منزله حل و فصل منطق داستانی نبوده بلکه در تحلیل قرار است بار محتوایی و معنایی و هرآنچه که فیلم در تلاش است در کل به مخاطبش القاء کند را بررسی کنیم.

Enemy 7 - نقد فیلم Enemy (دشمن) محصول 2013

بالاتر گفتیم که فیلم «دشمن» با تکیه بر نظریه فروید ساخته شده است؛ نظریه ای که ذهن انسان را به سه بخش نهاد من و فرامن تقسیم بندی می کند؛ همچنین گفتیم که نام گذاری دشمن روی فیلم در حقیقت جنگ بین نهاد و فرامن است. جنگی که همواره این دو را دشمنان هم ساخته است. گفته شد که شخصیت حقیقی همان «آدام» است و در واقع آنتونی ساخته ذهن آدام می باشد؛ آنتونی در واقع همان کسی است که آدام برای فرار از روزمرگی هایش او را در ذهنش خلق می کند. و در آخر عنکبوت که شاید مهمترین نماد در این فیلم است، اشاره به زن، شهوت و تار عنکبوت استعاره از حصارهاوزنجیرهای درونی انسان است که او را محدود می کند.

دیکتاتوری ذهن

برگردیم به ابتدای فیلم جایی که معلم تاریخ یعنی آدام جملاتی را در کلاس بر زبان می آورد که بسیار مهم هستند و اشاره مستقیم به آنچه گفته شد می کند، به این جملات دقت کنید «همش مربوط میشه به کنترل، هر دیکتاتوری یک وسواس فکری داره اما دیکتاتوری های دیگه استراتژی های دیگه ای داشتند برای کنترل ایده ها، دانش»

Enemy 4 - نقد فیلم Enemy (دشمن) محصول 2013

منظور از دیکتاتوری در جملات آنتونی، با توجه به رویکرد زیگموند فروید، همان فرامن است، قسمتی از ذهن که انسان را از رسیدن به امیال فردی خود باز می دارد، و همچنین درجملات او کلماتی همچون دیکتاتوری های دیگر استراتژی های دیگر کنترل ایده ها را می بینیم که در واقع اشاره به ادیان، عرف های گوناگون جوامع ومکاتبی دارد که افکار انسان را جهت دهی کرده و انسان با توجه به همان چهارچوب های تعریف شده، کشش ها، عقده ها و ارزش هایش به وجود می آیند وشکل می گیرند.

شهری بسیار آلوده

به شهری که در فیلم می بینیم دقت کنید، تکه هایی از شهر را ما در کاور فیلم که روی سر کاراکتر اصلی است نیز می بینیم. واضح است که شهرنماد ذهن است و آلودگی آن اشاره به آلودگی های ذهن انسان دارد که او را به دردسرهای بزرگ می اندازد و به چالش می کشد. این آلودگی ها به سبب ناتوانی بخش «من» ذهن، در کنترل کردن و میانجی گری صحیح بین 2 بخش دیگر یعنی «نهاد و فرامن» است.

Enemy 8 - نقد فیلم Enemy (دشمن) محصول 2013

آنتونی چطور و چرا متولد شد؟

برای اینکه ارتباط آنتونی باهرآنچه تا به حال گفتیم را بهتر درك کنیم و بفهمیم که او درحقیقت چرا به وجود آمد یک فرضیه را مطرح می کنم… آدام معلم تاریخی است که بعد از ازدواج با همسرش متوجه می شود که او دچار تنوع طلبی شده و به واسطه باردار بودن همسرش در رابطه جنسی با او دچار مشکل شده است. او با دختری وارد رابطه شده و به همسرش خیانت میکند. او بعد از تصادفی که رخ می دهد (اشاره به زخم پهلو) به زندگی عادی خود باز می گردد. دقت کنید در قصه شخصی به نام آنتونی وجود ندارد، بلکه او فقط ساخته ذهن آدام است که درواقع نماد امیال آدام است.

Enemy 1 - نقد فیلم Enemy (دشمن) محصول 2013

تحلیل سکانس پایانی

سکانس آخر را به یاد آوردید، جایی که آدام دوباره آن کلید را برمی دارد (استعاره از این است که او دوباره می خواهد به همسرش خیانت کند) وقتی او به سمت اتاق می رود که با همسرش برنامه شب را چک کند ناگهان همسرش را به شکل یک عنکبوت بزرگ می بیند. اما این سکانس دو ویژگی سوال برانگیز دارد، یک اینکه چرا آن عنکبوت می ترسد؟ و اینکه چرا آنتونی واکنش خاصی نشان نمی دهد؟

Enemy 3 scaled - نقد فیلم Enemy (دشمن) محصول 2013

اگر خاطرتان باشد در قسمت اول گفته شد که عنکبوت نماد زن و فشار تعهدی است که بر دوش مرد قرار گرفته. اگر دقت کرده باشید وقتی ما عنکبوت را می بینیم دوربین از پشت سر آدام تصویر را به ما نشان می دهد؛ این به این معنی است که درواقع آدام همسرش را اینطور می بیند و ما صحنه را از دید او می بینیم. آدام او را همچون یک مانع بزرگ وی حصار مزاحم برای رسیدن به امیال خود می بیند! حال می فهمیم که چرا در ابتدای فیلم Enemy زنی می خواست عنکبوت را له کند؛ در واقع میخواست باری که بر دوش دام است را له کند. و دلیل اینکه آدام از دیدن آن ترسی ندارد این است که اومدت هاست او را همچون عنکبوت می بیند.

حرف آخر و پیام فیلم Enemy (دشمن) را می توان در جمله ای از سارتر خلاصه کرد؛ اگر من درگیر این جنگ شده ام، پس این جنگ، جنگ من است. این درضمیر من است، صحبتی از دشمن در اینجا نمی آید چرا که دشمن همان قبول وضع موجود است. تفسیر این جملات به زبان ساده تر: انسان باید مسئولیت کار خود را گردن بگیرد؛ انسان باید بداند که خود مسئول زندگی خود است. پس برای روانی آسوده و زندگی در مسیری هموار، افسار ذهنت را به هر روشی که میدانی به دست بگیر و کنترلش کن.

نویسنده: مصطفی خسروی (پیج اینستاگرام filmtahlil)
نظر شما چیست؟ شما هم نظر خودتان را در مورد این فیلم در بخش نظرات بنویسید. اگر نظر و مطلب مفید و کاملی داشته باشید، امکان اضافه شدن نظر شما به محتوای این پست وجود دارد!
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
. در 28 ژوئن 2021 ساعت 05:42 پاسخ

آگر آدام واقعی بود چزا زنش محل کارش رو نمی دونست و نمی دونست باید بره کدوم دانشگاه؟ تو گوگل سرچ کرد.

Amin در 2 نوامبر 2021 ساعت 00:10 پاسخ

عنکبوت نماد تاتوییسم هست ک کلی بحث داره …

متین رادمهر در 11 نوامبر 2021 ساعت 02:40 پاسخ

سلام وقت بخیر اینجا چند مسئله وجود داره که با هم هماهنگی ندارن
۱.عکسی که آنتونی تو خونه اش داشت به صورت پاره شده تو خونه آدام بود
۲.زمانی که هلن در دانشگاه به موبایل آنتونی زنگ زد تلفن آدام زنگ نخورد درحالی که امکان نداشت رو سایلنت باشه چون آنتونی باهاش تماس گرفته بود(البته زمانی که آنتونی تلفن رو جواب داد آدام از کادر خارج شده بود)
۳.مری متوجه رد حلقه رو دست آنتونی شد و اگر قبلا میدونست پس نباید شوکه میشد و ازش میپرسید که تو کی هستی!چون اگر شخصیت آدام و آنتونی یکی بود مرسی مدتها قبل متوجه رد حلقه رو انگشت آدام میشد(میشه اینو بهونه کرد برای اینکه بگیم شخصیت آدام و آنتونی دو شخصیت مجزا از همن)
۴.شغل آنتونی بازیگری بود و فکر میکرد آدام یکی از طرفداراشه و هلن هم از این موضوع باخبر بود و مطمئنا شغل آنتونی بازیگری بود و هلن هم میدونست که آنتونی بازیگره ، اما یک مسئله ای اینجا هست و اون اینه که آخر فیلم هلن از آدام میپرسه امروز دانشکده چطور بود!؟ (این یعنی یا هلن فهمیده که این شخص آنتونی نیست که خیلی ریلکس و آروم واکنش نشون داد )

۵.اون قسمت که آنتونی داره جلوی آینه یک دیالوگ رو تکرار میکنه و به آدام دقیقا همون دیالوگ هارو میگه و از طرفی هم آدام تو دانشگاه برای دوروز مختلف یک درس و یک جمله رو تکرار میکنه و این غیر عادیه چون هیچکس یک درس رو تو دوروز تکرار نمیکنه با همون آدما مگه اینکه آدما فرق کنن که چک کردم فقط جای آدما عوض شده بود و دانشجوها همون دانشجوهای قبلی بودن (بر اساس این دو قسمت شاید بتونیم بگیم که آنتونی داشته نقش آدام رو بازی میکرده برای فیلم جدیدش ) که البته دیالوگ مادر آدام به اون باعث میشه این نظریه رد بشه چون بهش گفت تو شغل خوبی داری و زندگی خوبی داری پس بیخیال تخیلاتت درمورد بازیگری درجه سه شو

بنظرم این فیلم به بررسی عمیق تر و لحظه به لحظه نیاز داره و البته به نظر رسیدن به نتیجه کاملا بعید و غیر ممکن باشه چون ضد و نقیض زیادی رو مشاهده میکنیم

رضا پیشرو در 3 فوریه 2022 ساعت 14:13 پاسخ

الان دقیقا ادام اصلی بود و این سکانسی که اخر فیلم نشون میده تصادف میکنه همون شخصیت بازیگر بود که تو ذهن ادام ساخته شده بود دیگه؟

Elahe در 18 فوریه 2022 ساعت 16:50 پاسخ

برداشت من از فیلم این بود که نقش آدام نقش واقعی بود و دنیل نقش خیالی بود که آدام اون رو خلق کرده بود به چند دلیل
1-این عقده که اسم آدام از آدم و حوا گرفته شده هم صدق می کنه که آدام واقعی
2-مادرش گفت چرا هی خودت و بازیگر تصور می کنی
3- چون اصولا نمی تونه برعکس باشه یعنی دنیل بازیگری که حرفه مادرش رو ادامه داده و بلوبری دوست داره که برای سلامتی مفید و زن حامله ای داره که با وجود خیانتش پیشش مونده وخونه خوبی داره بعد بیاد بگه نه من اینا رو نمی خوام میخواد آدام باشم که استاد دانشگاه و زنش ولش کرده و پیش مادرش سرافکنده هست و خونه داغونی داره
خب مسخره میشه چون آدم ها خودشون رو قوی تر و بهتر تصور می کنن نه بد تر
حالا داستان فیلم:
درواقع داستان فیلم درباره مردی به نام آدام بود که استاد دانشگاه بود و با وجود اینکه زنش حامله بود به زنش خیانت می کنه و با هم سر این قضیه بحث می کنن که منجر به تصادفی میشه که زنش با بچه تو شکمش می میره (زخم روی شکم آدام ) .البته می تونیم این طوری هم بگیم که این زخم مادرزادی و زنش بعد این که می فهمه آدام بهش خیانت می کنه میزاره میره ٠که دومی بهتر
خلاصه الان چند وقتی شده که آدام تک و تنها زندگی می کنه و زندگیش کاملا به صورت یکنواخت هی داره تکرار میشه (این که تو اول فیلم نشون داد تو دو روز متوالی با همون دانشجوها دقیقا یک درس و تدریس کرد می تونه نشون دهنده یکنواخت بودن زندگیش باشه ) و برای همین آدام برای رهایی از این زندگی تصمیم می گیره شروع به خیال پردازی درباره آدامی کنه که همیشه دوست داشت باشه
یعنی هر روز کار آدام این شده که صبح بره دانشگاه و گاهی به مادرش سر بزنه و شب بیاد خونه و با دوست دخترش بخوابه و شب شروع کنه به خیال پردازی و دوباره صبح بره دانشگاه و …
حالا خیال و رویایی که شب ها بهش فک می کنه چی ??
این که 1-شغلش چیزی هست که مادرش بهش افتخار می کنه یعنی کارش بازیگری باشه(چون وقتی پیش مادرش رفت با توجه به عکس روی دیوار معلوم بود مادرش بازیگر و احتمالا آدام به این فکر می کنه اگه بازیگر می بود مادرش خیلی خوشحال می شد )( اما همون طور که تو فیلم معلوم بود آدم زیاد جاه طلبی نبود برای همین یه بازیگر سطح پایین و انتخاب کرد نه بازیگری که خیلی معروف باشه) 2- این که بلوبری دوست داره (چون وقتی آدام پیش مادرش رفت مادرش گفت بلوبری بخور و آدام دوست نداشت ولی دنیل عاشق بلوبری بود )
3- این که یه خونه ای داره که خب خیلی بهتر از خونه الانش هست 4-این که زنش هم تو این خیال هنوز با اون زندگی می کنه و برخلاف واقعیت اون و ترک نکرده با وجود اینکه می دونه داره بهش خیانت می کنه5_ کلا شخصیتش نسبت به خودش قوی تر یعنی اعتمادش بیشتر و یه کم لاغر تره (تو خود فيلم هم کاملا مشخص بود که نقش بازیگرش نسبت به آدام خیلی بهتر )
خب حالا قضیه این طوری که هر بار که آدام خودش رو به شکل شخصیت خیالیش یعنی دنیل تصور می کنه ذهنش باهاش شروع به جنگ می کنه و از راه های مختلفی کاری می کنه آدام نتونه اون طور که دوست داره تصور کنه و غرق در خیالاتش بشه یعنی هر بار از یه راهی (اغلب از هلنی که تو خیالاتش ساخته استفاده می کنه برای همین که آخر داستان آدام هلن رو به شکل عنکبوت دید ) با آدام می جنگه که نقش دنیل رو بندازه از سرش بیرون مثلا این بار تو خیالاتش یهو سر و کله خود استاد دانشگاهیش پیدا شد (یه چیز عادی مثل اینکه من خواب ببینم رفتم پارک یعنی تو خوابم خودم رو ببینم ) آدام هم تو خوابش وقتی دنیلی هست که همه چی داره یهو خودش رو می بینه که داره دنبال شخصیت خیالی خودش یعنی دنیل می گرده و میخواد اون و پیدا کنه و (تو فیلم هم کاملا معلوم بود که استاد دانشگاه برخلاف بازیگر خیلی تلاش کرد که هم دیگه رو ببینن ) و علاوه هلن هی بهش میگه بیدار شو تو دنیل نیستی استاد دانشگاهی یعنی هر بار تو تصوراتش هلن یه جوری اول خودش میفهمه که دنیل واقعی نیست (این که هلن رو مبل یه کاغذ پیدا می کنه که نوشته آدام استاد دانشگاه و بعد میره تو اینترنت سرچ می کنه و میره دانشکاه و آدام و می بینه و بعد برای اینکه مطمئن بشه به دنیل زنگ میزنه و میاد خونه به دنیل میگه اون کاملا شبیه تو و خودت می دونی من چی دارم میگم یعنی داره بهش میگه آدام تو دنیل نیستی از خواب بلند شو ولی آدام همچنان به تصور کردنش ادامه میده تا اینکه روی تخت هلن بهش میگه دانشگاه چه طور بود که تیر خلاصی زد و آدام فهمید باز ذهنش برنده شد و دیگه این خیال و نمی تونه جمع و جور کنه و برای همین تصور می کنه شخصیت خیالی دنیل تو تصاوف مرده
خب باز روز از نو روزی از نو
آدام دوباره باید از خواب بلند بشه بره دانشگاه و به مادرش سر بزنه و با دوست دخترش بخوابه و یه بار دیگه دنیل و تصور کنه و این بار تصورش از اینجا شروع میشه که کلید کلوپ و داره و به هلن میگه میخوام برم کلوپ و…
یعنی میخوام بگم
تمام اون صحنه های فیلم که آدام با همکارش درباره فیلم صحبت می کنه /میره از فروشگاه فیلم میگیره / فیلم و میبینه / خواب میبینه یکی شبیه خودش تو فیلم /تو اینترنت میگرده /آدرس شرکت فیلم سازی رو پیدا می کنه/ میره با تلفن عمومی به خونه بازیگر زنگ میزنه/ میاد خونه و نقش بازیگر بهش زنگ میزنه/ و حتی اون جایی که هلن میره دانشگاه دنبالش و هلن تو خونه به دنیل میگه اون مرد کاملا شبیه تو/ آدام و دنیل قرار میزارن همدیگرو و تو هتل می بینن/ دنیل دوست دختر آدام و تعقیب می کنه/ دنیل به آدام پیشنهاد میده جاهاشون رو عوض کنن/ دنیل با دوست دختر آدام میره هتل/ آدام میره خونه دنیل و…
همه اینا تو تصور آدام تنها چیز واقعی این که آدام استاد دانشگاه صبح میره دانشگاه گاهی میره خونه مادرش و شب دوست دخترش میاد پیشش و بعد خواب اون نقش دنیل و تصور می کنه و صبح همین اتفاقات تکرار میشه
ولی خب درباره شخصیت آدام!!!
الف_اون با ذهنش دشمن شده (دلیل نام گذاری فیلم )چون هر بار ذهنش نمیزاره اون دنیل رو تصور کنه
ب_اینکه میل جنسی اون غالب بر هر چیزی بود
1- با وجود اینکه خیانتش باعث شد زنش رو از دست بده ولی باز نمی تونه به خودش غلبه کنه و هر شب با دوست دخترش رابطه داره (توی فیلم هم هیچ رابطه احساسی با دوست دخترش نداشت مثلا این که به فکر ازدواج با اون باشه یا یه حرف عاشقانه ای فقط اون دختر رو برای برطرف کردن نیازش میخواست )
2- تو واقعیت هم انگار از زنش طلب کار بود چون عکس های زنش رو پاره کرده بود انگار عقیده اش این بود که زنم باید با خیانتم کنار میود برای همین تو تصوراتش باز با زنش سرد بود
3-تو خیالاتش باز خودش رو آدمی تصور کرد که خیانت می کنه(اونجایی که نگهبان ساختمان بهش میگه منم دوباره میخوام بیام کلاپ یعنی آدام بازیگر باز به زنش خیانت می کنه ) و خیلی منحرف طوری که تو خیالش وقتی دوست دختر آدام رو دید باز به فکر خیانت افتاد

اشکان در 23 آوریل 2022 ساعت 00:34 پاسخ

یک نکته عجیب .وقتی آدام تماس میگیر ه خونه آنتونی و هلن جواب میده و بعد گوشی رو میده به آنتونی و اونم شروع میکنه به تهدید که دیگه تماس نگیر .
تنها جایی که در فیلم ۳کارکتر هلن آدام آنتونی تقریبا همزمان با هم در ارتباطند

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //