آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

نقد فیلم Emily (امیلی) محصول 2022

فیلم Emily (امیلی) یک درام بیوگرافی در مورد نویسنده انگلیسی امیلی برونته است که همین چند روز پیش به کارگردانی فرانسیس اوکانر و بازی اما مکی منتشر شد و تقریبا نمره خوبی را از طرف مردم گرفت. اما متاسفانه فیلمساز محترم، امیلی برونته را با فرانتس کافکا اشتباه گرفته است. با نقد فیلم امیلی همراه ما باشید.

Emily 1 1 - نقد فیلم Emily (امیلی) محصول 2022

کارگردان: Frances O’Connor

نویسنده: Frances O’Connor

بازیگران: Emma Mackey, Oliver Jackson-Cohen, Fionn Whitehead

خلاصه داستان: این فیلم یکی از مشهورترین، مرموزترین و تحریک آمیزترین نویسندگان جهان را به تصویر می کشد که خیلی زود در سن 30 سالگی درگذشت و …

صفحه IMDB فیلم

فیلم با نمای یک دشت سر سبز شروع میشود. امیلی برونته در حال طرح ریزی داستان معروف اش بلندی های بادگیر است. دوربین نزدیک و نزدیک تر میشود و در یک نمای کلوزآپ می ایستد، گویی کارگردان با دوربین اش ما را به دیدن دنیای امیلی برونته دعوت میکند. اما این فیلم نیز راه کلیشه را در پیش گرفت و فقط به نکات منفی زندگی امیلی برونته پرداخت از پدر سالاری گرفته تا طرد شدن در عشق و بعضی وقتها به قدری اغراق آمیز داستان را روایت کرد که برونته را یک تریاکی مافنگی معرفی کرد!

oliver jackson cohen emily bronte 936x527 1 - نقد فیلم Emily (امیلی) محصول 2022

البته خدا را شکر که بازیگر نقش امیلی برونته یعنی اما مکی بازی خوبی را از خود ارائه داد و از عمق فاجعه جلوگیری کرد. اما فیلم چه خوب و چه بد، اصلا در حدی نبود که دو ساعت و ده دقیقه مخاطب را پای تلویزیون بنشاند و فقط امیلی برونته را نشان دهد که این طرف و آن طرف میرود و متاسفانه فیلمساز های بسیاری فکر میکنند چون فیلم در ژانر درام است اجازه دارند حوصله ی مخاطب را سر ببرند اگر هم اعتراضی شد بگویند اکر دنبال هیجانی مارول ببین!

Emily - نقد فیلم Emily (امیلی) محصول 2022

البته فیلم Emily (امیلی) فقط یک جریان مثبت و درست داشت! رابطه امیلی با برادرش! بعد از آن هرچه بود قصد گول زدن مخاطب را داشت حتی رابطه عاشقانه امیلی با کشیش محل! و این نوع کنش ها در داستان به قدری نبود که مخاطب بتواند با امیلی برونته همزادپنداری کند. و صد البته که اگر کلا با امیلی برونته آشنایی ندارید و رمان بلندی های بادگیر را نخوانده اید به سراغ این فیلم نروید و کلا بیخیالش شوید.

منتقد: امیرسالار کریمی
نظر شما چیست؟ شما هم نظر خودتان را در مورد این فیلم در بخش نظرات بنویسید. اگر نظر و مطلب مفید و کاملی داشته باشید، امکان اضافه شدن نظر شما به محتوای این پست وجود دارد!
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
لونا در 27 نوامبر 2022 ساعت 19:01 پاسخ

چون واقعا عاشق رمان بلندی‌های بادگیرم، خیلی دوس داشتم ی فیلم از زندگینامه نویسنده این شاهکار ادبی ببینم.
دنیای امیلی جوری که باید ب تصویر کشیده نشد،یعنی ب افسردگی و انزوا طلبی امیلی برونته خیلی پرداخته نشد
با این حال “اما مکی” خیلی خوب نقششو بازی کرد

m.qan در 6 دسامبر 2022 ساعت 05:31 پاسخ

متاسفانه من رمان رو هنوز نخوندم و نظرم در مورد فیلم ساخت و کارگردانی ضعیف به دید بنده البته اما موضوع بسیار خاص و دیدنی و شنیدنی که عوامل کار میتونستن بهتر از این کار کنند تنها نکته مثبت فیلم بازی بسیار خوب “اما مکی” و خواهرش تو فیلم بود و به نظرم اونا تونستن منو متقاعد کنند فیلم رو تا انتها ببینم

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //