آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
3.7/5 - (8 امتیاز)

نقد فیلم Emily (امیلی) محصول 2022

فیلم Emily (امیلی) یک درام بیوگرافی در مورد نویسنده انگلیسی امیلی برونته است که همین چند روز پیش به کارگردانی فرانسیس اوکانر و بازی اما مکی منتشر شد و تقریبا نمره خوبی را از طرف مردم گرفت. اما متاسفانه فیلمساز محترم، امیلی برونته را با فرانتس کافکا اشتباه گرفته است. با نقد فیلم امیلی همراه ما باشید.

Emily 1 1 - نقد فیلم Emily (امیلی) محصول 2022

کارگردان: Frances O’Connor

نویسنده: Frances O’Connor

بازیگران: Emma Mackey, Oliver Jackson-Cohen, Fionn Whitehead

خلاصه داستان: این فیلم یکی از مشهورترین، مرموزترین و تحریک آمیزترین نویسندگان جهان را به تصویر می کشد که خیلی زود در سن 30 سالگی درگذشت و …

صفحه IMDB فیلم

فیلم با نمای یک دشت سر سبز شروع میشود. امیلی برونته در حال طرح ریزی داستان معروف اش بلندی های بادگیر است. دوربین نزدیک و نزدیک تر میشود و در یک نمای کلوزآپ می ایستد، گویی کارگردان با دوربین اش ما را به دیدن دنیای امیلی برونته دعوت میکند. اما این فیلم نیز راه کلیشه را در پیش گرفت و فقط به نکات منفی زندگی امیلی برونته پرداخت از پدر سالاری گرفته تا طرد شدن در عشق و بعضی وقتها به قدری اغراق آمیز داستان را روایت کرد که برونته را یک تریاکی مافنگی معرفی کرد!

oliver jackson cohen emily bronte 936x527 1 - نقد فیلم Emily (امیلی) محصول 2022

البته خدا را شکر که بازیگر نقش امیلی برونته یعنی اما مکی بازی خوبی را از خود ارائه داد و از عمق فاجعه جلوگیری کرد. اما فیلم چه خوب و چه بد، اصلا در حدی نبود که دو ساعت و ده دقیقه مخاطب را پای تلویزیون بنشاند و فقط امیلی برونته را نشان دهد که این طرف و آن طرف میرود و متاسفانه فیلمساز های بسیاری فکر میکنند چون فیلم در ژانر درام است اجازه دارند حوصله ی مخاطب را سر ببرند اگر هم اعتراضی شد بگویند اکر دنبال هیجانی مارول ببین!

Emily - نقد فیلم Emily (امیلی) محصول 2022

البته فیلم Emily (امیلی) فقط یک جریان مثبت و درست داشت! رابطه امیلی با برادرش! بعد از آن هرچه بود قصد گول زدن مخاطب را داشت حتی رابطه عاشقانه امیلی با کشیش محل! و این نوع کنش ها در داستان به قدری نبود که مخاطب بتواند با امیلی برونته همزادپنداری کند. و صد البته که اگر کلا با امیلی برونته آشنایی ندارید و رمان بلندی های بادگیر را نخوانده اید به سراغ این فیلم نروید و کلا بیخیالش شوید.

منتقد: امیرسالار کریمی
3.7/5 - (8 امتیاز)
نظر شما چیست؟ شما هم نظر خودتان را در مورد این فیلم در بخش نظرات بنویسید. اگر نظر و مطلب مفید و کاملی داشته باشید، امکان اضافه شدن نظر شما به محتوای این پست وجود دارد!
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
3.7/5 - (8 امتیاز)
لونا در 27 نوامبر 2022 ساعت 19:01 پاسخ

چون واقعا عاشق رمان بلندی‌های بادگیرم، خیلی دوس داشتم ی فیلم از زندگینامه نویسنده این شاهکار ادبی ببینم.
دنیای امیلی جوری که باید ب تصویر کشیده نشد،یعنی ب افسردگی و انزوا طلبی امیلی برونته خیلی پرداخته نشد
با این حال “اما مکی” خیلی خوب نقششو بازی کرد

m.qan در 6 دسامبر 2022 ساعت 05:31 پاسخ

متاسفانه من رمان رو هنوز نخوندم و نظرم در مورد فیلم ساخت و کارگردانی ضعیف به دید بنده البته اما موضوع بسیار خاص و دیدنی و شنیدنی که عوامل کار میتونستن بهتر از این کار کنند تنها نکته مثبت فیلم بازی بسیار خوب “اما مکی” و خواهرش تو فیلم بود و به نظرم اونا تونستن منو متقاعد کنند فیلم رو تا انتها ببینم

صادق در 13 دسامبر 2022 ساعت 01:01 پاسخ

چ خوب گفتید که فیلم فقط نشون میده امیلی از اینور به اونور میره
مشکل اصلی این فیلم بنظرم نپرداختن به ساخت شخصیت بود
چهار کارکتر ک ببیشتر میبینیمشون یعنی امیلی و شارلوت و برادرش و معاون کشیش اصلا خوب معرفی و ساخته نمیشن و ما تا اخر فیلم نمیشناسیمشون …بماند ک پدری هم بود ک اصلا دیده نشد…
ماجرای فیلم هم راجع به امیلی بود ک فیلم اصرار داشت با دیالوگ هاش بگه امیلی خیلی عجیب و خاصه…اما چیزی که در واقعیت به ما نشون داد جز سکس و وقت گذرونی با برادرش و نعشه بازی چیزی نبود و خاص بودنی در این کارکتر دیده نشد البته رو کارکتر اصلا عمیق هم نشد…اخه این یه شخصیت نویسنده هست اما فیلم شاید 2-3 دقیقه از 130 دقیقشو به نوشتن امیلی اختصاص میده…چطور این فیلم میتونه یه برداشت درست از زندگی امیلی برونته باشه؟

مریم در 1 فوریه 2023 ساعت 19:44 پاسخ

جان آزاده هم کتابی هست در مورد زندگی امیلی برونته، اما اصلا چنین شخصیتی از نویسنده ارائه نداده، چیزی که من در اون کتاب خونده بودم شخصیت امیلی مثل اول فیلم همونقدر نفوذ ناپذیر و سخت و نابهنجار باقی می مونه بجای اینکه اینطور متزلزل بشه

گوشفیلم در 11 آگوست 2023 ساعت 11:31 پاسخ

فکر میکنم شما اصلا نمیدونی فیلم بیوگرافی چه مدیومی داره و اینکه میتونست در فالب مینی سریال سه تا پنج قسمتی روایت درست تری بده اما در چنین وقت محدودی به نظرم درست ترین روایت را ارائه داد.

بی نام در 25 مارس 2024 ساعت 09:18 پاسخ

مثلا میخواستی تحلیل متفاوتی بنویسی
اصلا قابل قبول نبود نقدت

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //