آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
3.9/5 - (9 امتیاز)

نقد فیلم Dangal (دنگل) محصول 2016

وقتی گیتا کوماری قهرمانانه بر روی تشک رفت و اولین زن مدال آور جهانی هندی در رشته کشتی شد حتی فکرش را هم نمی‌کرد که فیلمی از زندگی اش ساخته شود و آن فیلم رکورد فروش در هند را بشکند و پر فروش ترین فیلم تاریخ هندوستان شود.

به نظر من این فیلم یکی از بهترین فیلم های تاریخ هندوستان است، بهترین از هر نظر!! از بازی فوق‌العاده عامر خان گرفته تا صحنه پردازی،کارگردانی،فیلمبرداری و … فیلم Dangal (دنگل) یکی از بهترین فیلم های ورزشی جهان است.

Dangal 2016 - نقد فیلم Dangal (دنگل) محصول 2016

کارگردان: Nitesh Tiwari

نویسنده: Piyush Gupta, Shreyas Jain, Nikhil Mehrotra

بازیگران: Aamir Khan, Fatima Sana Shaikh, Sanya Malhotra

خلاصه داستان: در فیلم دانگال ماهاویر سینگ پوگات کشتی‌گیر سابق تیم ملی هندوستان به دلیل مشکلات زندگی در حالی‌که هیچ‌وقت نتوانسته به مدال طلا برسد، مجبور می‌شود از تشک کشتی خداحافظی کند. سال‌ها بعد در حالی‌که ازدواج می‌کند، آرزو دارد بتواند فرزندان پسرش را برای تبدیل شدن به یک کشتی‌گیر قهار آموزش بدهد اما همسر او فقط دختر بدنیا می‌آورد و او به کل امیدش را از دست داد اما روزی فکری به سرش زد که دو دختر بزرگش را کشتی‌گیر کند

صفحه IMDB فیلم

با اینکه آمریکا در صنعت سینما همیشه پیشتاز بوده است ولی هیچ فیلم درخور و قابل توجه ای در زمینه کشتی ندارد و میتوان فیلم دنگل را اولین فیلم شایسته در زمینه کشتی دانست.

رابطه‌ی پدر (با بازی عامر خان) به تنهایی فیلم را جلو می برد و در آمیخته شدن آنها با دنیای کشتی به جذابیت فیلم می افزاید و با توجه به زمان زیاد فیلم، فیلم اصلا خسته کننده نیست و به هیچ وجه ریتم کندی ندارد،فیلمنامه این اثر طوری دقیق نوشته شده است که حس انگیزه در هر صحنه از فیلم زنده است و به زبان سینمایی ما را تشویق به ادامه دادن میکند.

کارگردان این اثر (نتیش تیواری) که خود یکی از فیلمنامه نویسان این فیلم بوده است در به صحنه کشیدن زندگی سخت دختران هندی و پدر سالاری در آن برهه تاریخی از هند بهترین عملکرد را داشته است و با صحنه پردازی های درست ما را دعوت به دیدن زندگی سخت ماهاویر سینگ و خانواده اش میکند اما کارگرانی خوب نتیش تیواری تنها به اینجا ختم نمی شود،او حس تعلیق را به درستی در فیلمش به کار گرفته و از بازیگران جوان این فیلم که تجربه چندانی هم نداشتند به خوبی بازی گرفته است.

Dangal 2016 - نقد فیلم Dangal (دنگل) محصول 2016

فیلم دنگل در شخصیت پردازی نیز موفق بوده است از رابطه پدر سخت گیر با دختران گرفته تا رابطه دو خواهر با یکدیگر.

حاوی اسپویل: دنگل ما را از کودکی تا قهرمانی گیتا کوماری نزدیک خودش نگه میدارد گویی که ما نیز در قهرمانی او سهم داریم و حتی از قهرمانی اش خوشحال شده و اشک شادی میریزیم چرا که در تمام دقایق سخت،شیرین و تلخ کنار او و خانواده‌اش بوده ایم…

فیلم Dangal (دنگل) فیلم انگیزشی و خوبیست که دیدنش بر تمام سینما دوستان واجب است.

منتقد: امیرسالار کریمی
3.9/5 - (9 امتیاز)
نظر شما چیست؟ شما هم نظر خودتان را در مورد این فیلم در بخش نظرات بنویسید. اگر نظر و مطلب مفید و کاملی داشته باشید، امکان اضافه شدن نظر شما به محتوای این پست وجود دارد!
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
3.9/5 - (9 امتیاز)
علی در 19 مارس 2022 ساعت 21:05 پاسخ

عالی

Kurosawa در 19 مارس 2022 ساعت 21:16 پاسخ

نقد خوبی بود

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //