آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

همه چیز درباره عمل های زیبایی شکم بعد از زایمان

در حالی که بسیاری از تغییراتی که با بارداری و مادر شدن به وجود می آیند سرشار از شادی و موفقیت هستند، این تجربیات همچنین می توانند تغییرات ناخواسته ای را در بدن مادر ایجاد کنند.

بدن هر خانمی بعد از بارداری متفاوت با دیگری است. این به این معنی است که آنچه برای یک فرد “طبیعی” است ممکن است برای شما غیر عادی باشد. همچنین به این معنی است که هیچ پاسخی برای این سوال متداول وجود ندارد. زیبایی شکم بعد از زایمان، برای بسیاری از افراد به شدت مهم به شمار می رود به همین دلیل خانم ها اغلب به دنبال راهی برای زیبایی شکم بعد از زایمان هستند.

گزینه های زیبایی بعد از زایمان

تغییر اساسی در ظاهر مادران بعد از زایمان که اصولا به نام mommy makeover شناخته می شود، برای زیبایی شکم بعد از زایمان اهمیت زیادی دارد. بسیاری از این روش های جراحی در طول یک عمل انجام می شود مثلا ممکن است یک مادر به منظور زیبایی شکم بعد از زایمان، روش های دیگری را با عمل خود ترکیب کند و مثلا لیفت سینه را هم انجام دهد.

بیشتر گزینه های زیبایی شکم بعد از زایمان، از 6 ماه بعد از زایمان امکان پذیر است با این حال بسیاری از جراحان توصیه می کنند که بهتر است مادران تا پایان شیردهی نوزاد خود برای انجام این جراحی ها صبر کنند.

mommy makeover چیست؟

هدف از این نوع جراحی ها، بازیابی شکل و ظاهر بدن یک زن پس از زایمان است. بسیاری از زنان پس از بارداری متوجه تغییراتی در بدن خود می شوند. نواحی زیادی از بدن وجود دارد که می‌توان آن ها را عمل کرد معمولاً سینه ‌ها، شکم، کمر، اندام تناسلی و باسن.

“Mammy makeover” عبارتی فراگیر است که به ترکیبی تخصصی از روش‌ های کانتورینگ بدن اشاره دارد که با هم انجام می ‌شوند تا تغییرات فیزیکی را که مدت ‌ها پس از بارداری باقی می‌ مانند، بهبود بخشند. هر روش به صورت سفارشی و متناسب با نیازهای منحصر به فرد بیمار طراحی شده است. با این حال، رویکرد جراحی به طور کلی با یک روش کانتور کردن سینه و شکم شروع می شود، سپس در صورت نیاز عناصر اضافی اضافه می شود.

اجزای mommy makeover

از آن جایی که سینه‌ ها و شکم نواحی اصلی تغییر در هنگام مادر شدن هستند، mommy makeover اغلب حول یک عمل سینه و شکم متمرکز می‌شود. در دوران بارداری و شیردهی، سینه ها نیز بزرگ می شوند. با این حال، بازگشت به حالت عادی می تواند به معنای کاهش قابل توجه حجم سینه و افتادگی قابل توجه باشد. در طول بارداری، ماهیچه‌ های شکم، پوست و بافت‌ ها کشیده می‌شوند تا با خیال راحت نوزاد در حال رشد را در خود جای دهند. متأسفانه، پس از زایمان، این لایه ها ممکن است به شکل سفت و قبل از نوزادی خود برنگردند.

mommy makeover  شما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • افزایش سایز سینه
 • لیفت سینه
 • کوچک کردن سینه
 • تامی تاک
 • ابدومینوپلاستی
 • لیپوساکشن

Picture2 - همه چیز درباره عمل های زیبایی شکم بعد از زایمان

مواردی که باید در مورد mommy makeover بدانید

mommy makeover به عنوان یک جراحی سرپایی انجام می شود و به شما این امکان را می دهد در خانه بهبود پیدا کنید.

بهبودی شما ممکن است از یک تا دو هفته طول بکشد – اگرچه این بستگی به روش ‌های خاصی دارد که در mommy makeover گنجانده شده است، برنامه‌ریزی کنید که بهبودی شما تا دو هفته طول بکشد، در این مدت درد، کبودی و تورم خواهید داشت.

شما در خانه به کمک نیاز خواهید داشت – پس از mommy makeover تا چند روز خسته و حساس خواهید بود و کارهای روزمره را غیرممکن می کند. در خانه از یکی از اعضای خانواده یا دوستان کمک بگیرید.

تا زمانی که داروهای ضد درد خاصی متوقف نشده اند، رانندگی نکنید – جراح داروهای ضد درد لازم را برای بهبودی راحت تجویز می کند، با این حال، هنگام داروهای مسکن پشت فرمان ننشینید.

تورم می تواند شش ماه یا بیشتر طول بکشد – در حالی که برخی از نتایج mommy makeover فوری هستند، نتایج کامل را نمی توان تا زمانی که تمام تورم فروکش کرد ارزیابی کرد. این نتیجه از شش ماه تا یک سال طول خواهد کشید.

mommy makeover برای افراد غیر سیگاری است – سیگار کشیدن گردش خون را کاهش می دهد، بهبود زخم را به تاخیر می اندازد و به طور قابل توجهی احتمال بروز عوارض جدی را افزایش می دهد. حداقل چهار هفته قبل و چهار هفته بعد از mommy makeover سیگار را ترک کنید.

شما همچنان به باشگاه نیاز دارید – برای اطمینان از ماندگاری نتایج حاصل از mommy makeover ، از یک سبک زندگی سالم، از جمله یک رژیم غذایی متعادل و برنامه ورزشی معمول پیروی کنید.

mommy makeover چگونه می تواند برای من مفید باشد؟

بارداری می‌تواند اثرات ماندگار و اغلب ناخواسته ‌ای بر ظاهر شما بگذارد، مانند افتادگی سینه‌ ها، کشیدگی عضلات شکم، شلی پوست و پوست اضافی. بسیاری از خانم ها وقتی سینه ها و بدنشان به حالت قبل از بارداری خود باز نمی گردد، حتی با یک رژیم غذایی سالم و ورزش دلسرد می شوند. با پرداختن به تغییرات ناخواسته بارداری و بازگرداندن ظاهری که می‌خواهید، mommy makeover می‌تواند به شما کمک کند احساس بیشتری شبیه خود داشته باشید و راحتی و اعتماد به نفس شما را بهبود بخشد.

هر بیمار اهداف شخصی خود را  بعد از زایمان دارد که اغلب شامل یک یا چند مورد از موارد زیر است:

 • رفع افتادگی و بازگرداندن حجم به سینه ها
 • بهبود تقارن سینه
 • ترمیم نوک پستان/آرئول کشیده یا بزرگ
 • برداشتن پوست اضافی و افتادگی شکم
 • ترمیم عضلات کشیده یا جدا شده شکم (دیاستاز رکتی)
 • کاهش چربی های مقاوم در برابر رژیم غذایی و ورزش

سوالات متداول 

آماده شدن برای Mommy Makeover چگونه است؟

تنها مهم ترین کاری که می توانید برای آماده شدن برای Mommy Makeoverانجام دهید این است که از همسر، خواهر یا برادر، والدین یا دوست برای کمک در خانه در حین بهبودی کمک بخواهید. در طول بهبودی، حرکت شما ممکن است

همچنین مهم است که اتاق خواب خود را به درستی آماده کنید. بالش های کافی داشته باشید و وسایل مورد نیاز خود را در نزدیکی خود قرار دهید.

چند جلسه برای Mommy Makeover لازم است؟

یکی از مزایای اصلی Mommy Makeover این است که معمولاً فقط به یک جلسه جراحی نیاز دارید، به این معنی که شما فقط باید نگران یک دوره بهبودی باشید. کل جراحی به طور کلی 3 تا 5 ساعت طول می کشد. مدت زمان Mommy Makeoverبه مراحل مربوطه بستگی دارد.

جراحی چگونه است؟ آیا دردناک است؟

ما گزینه ‌های بیهوشی کامل را ارائه می‌دهیم و اطمینان حاصل می‌کنیم که در طول عمل به طور کامل آرام هستید. در طول خود جراحی نباید هیچ گونه درد یا ناراحتی احساس کنید.

از نظر بهبودی چه انتظاری باید داشته باشم؟

پس از Mommy Makeover، می توانید مقداری تورم و کبودی را پیش بینی کنید. همچنین ممکن است کمی درد خفیف تا متوسط داشته باشید که به راحتی با دارو قابل کنترل است. حداقل به مدت یک هفته نیاز به استراحت و ریکاوری خواهید داشت، اما پس از آن بیشتر و بیشتر شبیه به روال عادی زندگی خود برمی گردید.

در مورد تعویض بانداژ و روش صحیح تمیز کردن محل های جراحی به شما توصیه می شود. یک قرار ملاقات بعدی با دکتر کامبیز ایزد پناه برای برداشتن بخیه ها و بررسی پیشرفت بهبودی شما تعیین می شود.

آیا خطراتی برای انجام Mommy Makeover وجود دارد؟

هر زمان که جراحی می کنید، می توانید سطحی از خطر را انتظار داشته باشید. این ها شامل خطر عفونت، لخته شدن خون و عوارض بیهوشی است. انجام چندین عمل به طور همزمان می تواند این خطرات را کاهش دهد.

آیا نیاز به درخواست مرخصی طولانی از محل کار دارم؟

بیشتر زنان احساس می‌کنند که آمادگی دارند ظرف یک تا دو هفته به سر کار برگردند. با این حال، باید حداقل شش هفته قبل از شروع مجدد بلند کردن اجسام سنگین از هر نوعی صبر کنید.

جای زخم بعد از جراحی Mommy Makeover به چه صورت است؟

در حالی که شما مقداری اسکار خواهید داشت، انتخاب یک جراح ماهر می تواند برای به حداقل رساندن این زخم ها کمک کند و مطمئن شوید که زخم ها در موقعیت هایی هستند که به راحتی پنهان می شوند.

آیا من کاندیدای خوبی برای این جراحی هستم؟

زنانی که پس از بارداری از بدن خود ناراضی هستند، اغلب می توانند از Makeover بهره مند شوند. بهترین کاندیداها برای بارداری آینده برنامه ریزی نمی کنند و شیردهی نوزاد را به پایان رسانده اند. ما سابقه پزشکی شما را بررسی می کنیم تا مطمئن شویم این جراحی برای شما بی خطر است.

Picture3 - همه چیز درباره عمل های زیبایی شکم بعد از زایمان

سخن پایانی

فراموش نکنید که انواع جراحی‌های پلاستیک، ترمیمی و زیبایی باید با ظرافت و دقت انجام شود تا نتیجه حاصل از آن طبیعی و مطلوب باشد. اگر قصد انجام هر کدام از جراحی های فوق را دارید، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع جراحی‌های زیبایی، مقالات سایت را  به آدرس drkambiz-izadpanah.com مطالعه نموده و یا نمونه کارهای بیشتری را در پیج اینستاگرام دکتر ایزدپناه مشاهده کنید.

 

5/5 - (1 امتیاز)
این پست تبلیغاتی است و محتوای آن توسط تیم سینما مدرن نوشته نشده است.
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //