آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (2 امتیاز)

8 فیلم شاهکار تاریخ سینما که باید ببینید

Picture1 - 8 فیلم شاهکار تاریخ سینما که باید ببینید

لیست های بهترین آثار تاریخ سینما ممکن است سلایق بسیاری از افراد را زیر سوال ببرند. اما به هر حال، فهرست‌ها و لیست‌ها برای شروع بحث‌ها ساخته می‌شوند و رتبه‌بندی بهترین فیلم ‌های تاریخ می‌تواند بحث داغی باشد. ما در این مقاله رتبه بندی فیلم ها را کنار گذاشته ایم و به معرفی تعدادی از فیلم های شاهکار تاریخ سینما پرداخته ایم که هر فرد فیلمبازی باید حتما آن ها را دیده باشد. در ادامه این مقاله با مووی21 همراه باشید

2001: A Space Odyssey (1968)

بدون شک ادیسه فضایی یکی از بزرگترین فیلم هایی است که تا به حال ساخته شده است. این فیلم با ملاقات دو ذهن درخشان آغاز شد: استنلی کوبریک و پیشگوی علمی تخیلی آرتور سی کلارک. کوبریک و سی کلارک داستانی از پیشرفت تکنولوژیکی و فاجعه را ساختند که غرق در انسانیت است. این اثر فراموش نشدنی با تمام درخشش، شجاعت و جاه طلبی دیوانه وارش، پایه گذار ساخت بسیاری از فیلم های علمی تخیلی تاریخ سینما از جمله میان ستاره ای کریستوفر نولان شد. مخاطبان این فیلم در آن زمان با سکانس‌های زیبای «دروازه ستاره‌ای» و جلوه‌های بصری پیشگام آن شگفت‌زده شدند و آن را به عنوان فیلمی بی نظیر پذیرفتند. اگر کوبریک و سی کلارک نبودند، شاید امروزه فیلم های علمی تخیلی فضانوردی به این سطح نرسیده بود.

Picture2 - 8 فیلم شاهکار تاریخ سینما که باید ببینید

(1941) Citizen Kane  

در سال 2020، داستان فیلم شهروند کین به لطف کارگردانی درخشان دیوید فینچر در فیلم مانک دوباره زنده شد و به سرفصل اخبار بازگشت. شهروند کین بدون شک جز ماندگار ترین فیلم های تاریخ سینما میباشد که در که به کارگردانی اورسون ولز ساخته شده است. شما می توانید در این فیلم تکنیک های پیشگامانه ای از قبیل عکاسی با فوکوس عمیق، یا اعتماد به نفس بی حد و حصر در صحنه سازی و بررسی آن از سرمایه داری آمریکایی، مشاهده کنید. اما جدا از این مسائل فیلم citizen kane دارای یک داستان کلاسیک فوق العاده است که برای لذت بردن از آن نیازی نیست که یک فیلمباز بی حد و حصر باشید.

Picture3 1 - 8 فیلم شاهکار تاریخ سینما که باید ببینید

There will be blood (2008)

پل توماس اندرسون در مسیر تبدیل شدن به مهم‌ترین فیلمساز 20 سال اخیر، از یک وقایع نگار اسکورسیزی که زندگی منحوسِ لس آنجلسی داشت به یک مرد محقق سرسخت و با اعتماد به نفس آمریکایی تبدیل شد. بسیاری فیلم “خون به پا خواهد شد” را یکی از بهترین فیلم های قرن 21 میدانند. فیلمی که دنیل دی لوئیس همانند دیگر فیلم هایش، بازی بسیار درخشان و تکرار نشدنی را از خود بر جای گذاشت. خون به پا خواهد شد یکی دیگر از فیلم هایی است که شاید نیازی به معرفی آن نباشد، چرا که هر کسی باید آن را دیده باشد.

Picture4 - 8 فیلم شاهکار تاریخ سینما که باید ببینید

Goodfellas (1990)

فیلم “رفقای خوب” داستان یک بچه بروکلینی با بازی ری لیوتا را روایت میکند که به رویای دوران بچگی خود یعنی عضویت در گروه گانگستری می رسد. این فیلیم بر اساس زندگی واقعی مافیس هنری هیل میباشد که در سایه پدرخوانده متولد شد و همانطور که مشخص است، کار برای مافیا با هر شغل دیگری تفاوت چندانی ندارد – شما 30 سال را صرف شکستن قوز خود می کنید تا از نردبان بالا بروید، اما در نهایت رو به پایین روی یک فرش خونین در خانه ای نابسامان در حومه شهرها قرار می گیرید. مهم نیست چقدر طرفدار سینما باشید؛ 3 ساعت زمان خود را صرف دیدن فیلم “رفقای خوب”، قطعا ارزشش را دارد.

Picture5 - 8 فیلم شاهکار تاریخ سینما که باید ببینید

Bicycle Thieves (1948)

شاهکار نئورئالیستی ویتوریو د سیکا در دنیایی می گذرد که در آن داشتن دوچرخه کلید کار است، اما بدست آوردن آن اصلا کار ساده ای برای یک شهروند عادی نیست. بخصوص زمانی که شغل شما به آن بستگی دارد. این همان چیزی است که آن را همزمان تبدیل به فیلمی برای ایتالیای پس از جنگ و دنیای امروزی در همه جا می کند. این همان چیزی است که آن را به نقطه عطفی قدرتمند و ماندگار در سینمای اومانیستی تبدیل کرده است. شما می توانید آن را تقریباً در هر درام اجتماعی که می خواهید پیدا کنید، از کن لوچ گرفته تا کلی ریچارد. این فیلم شایسته قرارگیری در لیست بهترین فیلم های تاریخ است.

Picture6 - 8 فیلم شاهکار تاریخ سینما که باید ببینید

Mulholland Drive (2001)

اگر دیوید لینچ را بشناسید، میدانید که تمام زندگی حرفه ای این مرد به انجام کارهایی اختصاص دارد که اکثر فیلمسازان دیگر حتی به آن فکر نمی کنند. اما Mulholland Drive جایی است که عبارت “Lynchian” تعریف خود را به دست آورده است. چیزی که در ابتدا به نظر می رسد یک نوآر نسبتاً ساده در مورد یک فرد آلزایمری زرق و برق دار (لورا هرینگ) است که تلاش می کند راز هویت خود را کنار هم بگذارد، در سومین عمل خود، به دنیای رویاهای توهم آمیز فرو می رود و عملاً همه چیزهایی را که قبلاً پیش آمده بود، از بین می برد. جاده مالهالند فیلم سئورئالیستی است که طرافداران خاص سینما را شامل میشود اما نمیتوان آن را در لیست بهترین های تاریخ قرار نداد.

Picture7 - 8 فیلم شاهکار تاریخ سینما که باید ببینید

City Lights (1931)

دیدگاه کلی چارلی چاپلین حیرت‌انگیز است: او فیلم‌نامه‌نویس، کارگردانی، تهیه‌کنندگی، تدوین و بازی در فیلم‌های خودش را برعهده داشت، City Lights فیلمی بود که چارلی چاپلین که با استفاده از تکنیک‌های بصری که بر آن مسلط شده بود، اصرار داشت که کمدی جدیدش را به یک فیلم صامت تبدیل کند، حتی وقتی تماشاگران تشنه صدا بودند. این ستاره مثل همیشه آخرین خنده را داشت: نه تنها این فیلم یک موفقیت تجاری بزرگ بود، بلکه در دلخراش ترین کلوزآپ تاریخ سینما به پایان رسید.

Picture8 - 8 فیلم شاهکار تاریخ سینما که باید ببینید

The Godfather (1974)

از خردمندان Goodfellas گرفته تا سوپرانوز، همه سلسله‌های جنایتکار که بعد از پدرخوانده آمدند، از نوادگان کورلئون‌ها هستند: این آثار همگی کار بزرگ فرانسیس فورد کاپولا، پدرسالار ژانر مافیا است. پدرخوانده داستان آغشته به فساد یک خانواده مهاجر قدرتمند را دنبال می کند که با ارزش های متناقض سلطنت و مذهب دست و پنجه نرم می کند. با جزئیات نمادین بی‌شماری مثل سر بریده یک اسب، صدای خس‌خس‌آور مارلون براندو، والس جذاب نینو روتا اقتدار پدرخوانده همچنان پابرجاست و نه تنها به عنوان یکی از بهترین های ژانر جنایی بلکه از ماندگار ترین های تاریخ سینما شناخته میشود.

Picture9 - 8 فیلم شاهکار تاریخ سینما که باید ببینید

همانطور که گفتیم تهیه لیست بهترین فیلم های تاریخ و رده بندی آن ها کاری دشوار است چرا که سلایق افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این مقاله به معرفی چند اثر از بهترین فیلم هایی که باید ببینید پرداختیم. این فیلم ها در دوره های متفاوتی ساخته شده اند، بنابراین از هر دوره فیلمی را برای شما گلچین کردیم.

5/5 - (2 امتیاز)
این پست تبلیغاتی است و محتوای آن توسط تیم سینما مدرن نوشته نشده است.
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (2 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //