آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
4/5 - (3 امتیاز)

هفت نکته مهم در مورد ایده فیلم کوتاه

ایده های فیلم کوتاه بسیار فراوانند. اما چرا باید فیلمنامه های فیلم کوتاه را به فیلم های بلند ترجیح داد؟ اغلب سازندگانی که فیلم کوتاه را آغاز می کنند تصمیم دارند در فستیوال های فیلم ظاهر شوند و بخشی از استعداد خود را به دنیا نشان دهند. برای ارائه فیلم خود به فستیوال های جهانی، به راهکاریی موفقیت آمیز برای اجرایی کردن ایده های فیلم های کوتاه نیاز دارید که شما را در فستیوال فیلم ها نشان دهد و در رقابت سهیم گردید. برای رسیدن به این هدف، ما این نکات و منابع را در مورد فیلم های کوتاه جمع بندی کرده ایم.

در ادامه هفت نکته مهم برای فیلم های کوتاه را متذکر می شویم.  این بخش رایگان در اصل، اولین فصل کتاب روبرتا ماری مونرو کهچگونه یک فیلم کوتاه نسازیم؟ نام دارد. در این کتاب مجموعه ای از رازهایی است که هر سازنده فیلم کوتاه باید از آن ها آگاه باشد.

american film schools illojpg Mjmb - هفت نکته مهم در مورد ایده فیلم کوتاه6452 201 - هفت نکته مهم در مورد ایده فیلم کوتاه

در این جا به بررسی هفت نکته مهم درباره فیلم های کوتاه می پردازیم:

1. ده دقیقه مناسب است

در برنامه های فستیوالی، فیلم های کوتاه برای پر کردن زمان بین دو اجرا بسیار مناسب هستند، پس سعی کنید فیلم های به طول ۳۰ دقیقه ننویسید و نسازید. برخی فستیوال ها از میان برنامه های طولانی تر استفاده می کنند اما سبک آن ها متفاوت است و شرکت کنندگان محدودتری دارد. اگر موضوع نیاز به بسط بیش تری دارد،‌ می توانید آن را به صورت فیلم بلند بنویسید. نمی توان یک اندازه برای همه داستان ها تعیین کرد اما ده دقیقه اندازه ایده ال برای ساخت فیلم کوتاه در فستیوال ها می باشد.

2. نشان بدهید به جای آن که بگویید

توانمندی در روایت داستان در فیلم های کوتاه از اهمیت بیش تری برخوردار است. دیالوگ های سبک و کم استفاده کنید و داستان خود را به شیوه بصری روایت نمایید. برای شما بسیار عجیب است اما به راحتی می توان دیالوگ های متعددی را در فیلمنامه یک فیلم کوتاه حذف کرد. زبان بدن دیالوگ های لازم را انتقال می دهد. مردم را در کافی شاپ ها و سایر مکان های عمومی مشاهده کنید. ببینید چه قدر می توانید درباره آن ها صحبت کنید بدون آن که حتی دیالوگ های آن ها را متوجه شوید. نحوه کتاب در دست گرفتن آن ها، لباس پوشیدن و تماس چشمی همه گویای مسائل زیادی درباره این شخصیت هاست. از تعامل طبیعی انسانی به عنوان یک کاتالیزور برای ایده های فیلم کوتاه خود استفاده کنید.

3. مستقیم بروید سر اصل مطلب

۳۰ ثانیه ابتدایی می تواند شما را موفق یا مغلوب کند. زمانی که فیلمنامه فیلم کوتاه خود را می نویسید، توجه دقیق به صحنه ابتدایی داشته باشید. همه چیز درباره کاراکتر را در رفتارهای آن ها و محیطی که انتخاب کرده اید نشان دهید. یکی از رازهای ساخت فیلم کوتاه این است که موفقیت در سکانس ابتدایی فیلم شما نهفته است. تاثیر اولیه چشم گیری بر جای بگذارید و دقیقا نشان دهید کاراکتر شما چه کسی است.6453 752 - هفت نکته مهم در مورد ایده فیلم کوتاه

4. خلاق باشید

فیلم های کوتاه باید زاده تخیل و اکتشافاد در دنیای جدید باشند. فیلم های کوتاه می توانند بخش کوچکی از زندگی یا ماجرایی خارج از این این کره باشند. تصور کنید ده دقیقه را در جهانی بگذرانید که آروزی کاوش در آن را دارید. کاوش گر باشید و زندان های ذهن خود را از بین ببرید. این فیلم شماست. شما رئیسی ندارید که دائما شما را کنترل کند. این شانس شما برای خلاق بودن هرچه تمام تر است. پس عقب نشینی نکنید.

5. اگر نمی خواهید افکار بزرگ تری داشته باشید، پس به گذشته فکر کنید.

شاید بودجه برای شما مساله مهمی باشد (در حقیقت همیشه همین طور است). پس چه کاری می توان با منابع در دسترس انجام داد؟ به مکان ها و بازیگران در دسترس خود فکر کنید و داستان خود را حول منابع خود بسط دهید. همیشه لازم نیست از جلوه های ویژه استفاده کنید تا فیلم و داستان شما برجسته گردد. غالبا بهترین ایده های فیلم کوتاه ساده ترین ها هستند که احساسات مردم و بینندگان را در بر می گیرد.

6. از بزرگان یاد بگیرید

فیلم های کوتاه موفق را تماشا کنید, در فستیوال های فیلم شرکت کنید و شناخت کاملی از ساخت فیلم های کوتاه به دست آورید، به ویژه اگر می خواهید بدانید چگونه برای اولین بار یک فیلم کوتاه را کارگردانی کنید. نیازی نیست که دست به ابتکارات خاص بزنید بلکه باید روشی برای اصالت بخشی به اثر خود پیدا کنید. از سایر بزرگان برای الهام و نصیحت بهره بگیرید.

7. داستان جذابی را روایت کنید

این نکته هفتم محسوب می شود اما در حقیقت, این نکته اصل اول هر نوع نویسندگی می باشد. متحیرآمیزترین داستانی که می توانید را بنویسید که شخصیت های غنی فراوانی داشته باشد و داستانی که احساسات بیننده را بر می انگیزد. کاری کنید که تا مدت ها بعد از آن که تصویر پرده سینما تاریک شد، فیلم شما را به خاطر بیاورند.

منبع: سایت کلاس سینما
4/5 - (3 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
4/5 - (3 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //