آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
4.5/5 - (2 امتیاز)

۸ فیلمی که دنیا را به نحوی تغییر دادند

مردم بعد از پخش فیلم پلنگ سیاه تصمیم گرفتند مسئولیت نگهداری گربه های سیاه را قبول کنند. در برخی از پناهگاه ها هیچ گربه سیاهی وجود نداشت زیرا قبل از این مردم به علت بعضی خرافات هیچ علاقه ای به گربه های سیاه نشان نمی دادند. شاید شنیده باشید که وقتی گربه ای از جلوی راه تان رد شود بدشناسی می آورید. گربه های سیاه تا چندی پیش تجسم شیطان یا خدمتکار جادوگران بوده اند.

بامبی (Bambi): شکار غیرقانونی حیوانات تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کرد

5ace69ce85b4b movie 2 - ۸ فیلمی که دنیا را به نحوی تغییر دادند

بامبی شخصیت دوست داشتنی و مورد علاقه کودکان و نوجوانان است که مادرش به دست شکارچیان کشته می شود و از آن زمان به بعد به سختی می تواند به بقای خود ادامه دهد. بعد از انتشار این کارتون در سال ۱۹۴۲ بسیاری از شکارچیان این سرگرمی خود را کاملا فراموش کردند. این واقعه به “تاثیر بامبی” معروف شد و بامبی یکی از شخصیت های معروف در حمایت از حقوق حیوانات شناخته شد.

 

سکوت بره ها (The Silence of the Lambs): زنان زیادی علاقمند به همکاری در اف بی آی شدند

5ace69cfc0b69 movie 3 - ۸ فیلمی که دنیا را به نحوی تغییر دادند

جودی فاستر برای بازی در این فیلم دوره های آموزشی زیادی دید و نقش او در این فیلم الهام بخش زنان زیادی برای متقاضی شدن در اف بی آی و مبارزه با جنایتکاران شد.

 

آرواره ها (Jaws): رعایت قوانین امنیتی بیشتر در سواحل

5ace69d12ffcc movie 4 - ۸ فیلمی که دنیا را به نحوی تغییر دادند

پخش این فیلم باعث شد مردم دیدگاهشان را نسبت به تفریحات ساحلی و استراحت در ساحل تغییر دهند در حالی که روزنامه نگاران اخطار حمله کوسه را به مردم همیشه می دادند. به علاوه تدابیر امنیتی بیشتری در نقاط ساحلی دیده شد. البته بسیاری از این نوع مرگ ها به دلیل شنا بلد نبودن مردم است چرا که کوسه ها هیچ علاقه ای به گوشت انسان ها ندارند و همیشه سعی می کنند از دست غواصان کنجکاو خودشان را مخفی کنند.

 

وی مثل وندتا (V for Vendetta): شروع درگیری در مقابل معترضین دولت

5ace69d2725a4 movie 6 - ۸ فیلمی که دنیا را به نحوی تغییر دادند

چندی قبل از نمایش این فیلم یک جنبش کوچک بوجود آمد که مردم ماسک شخصیت اصلی این فیلم را به صورت داشتند و در مقابل ظلم و استبداد شورش کرده بودند. این فیلم باعث شد فعالان این جنبش گام های محکم تری بردارند و از آن زمان ماسک “گای فاکس” و درگیری ها دنیای بهتری را برای مردم ساخت. (نقد فیلم v for vendetta را در سایت بخوانید)

 

دکتر هاوس (House M.D): علت نارسایی قلبی یک بیمار از روی این فیلم تشخیص داده شد

5ace69d3b802d movie 8 - ۸ فیلمی که دنیا را به نحوی تغییر دادند

این فیلم که بر پایه بیماری های واقعی ساخته شده است کمک بزرگی برای پزشکان است. این کمک زمانی اتفاق افتاد که پزشکان نمی توانستند علت بیماری یک بیمار را تشخیص دهند. پزشک این فرد به طور اتفاقی یکی از قسمت های این سریال را تماشا می کند که درباره بیماری مشابه بیمار اوست و درمان می شود. در واقع علت بیماری او مسمویت فلز کبالت در پروتز لگن تشخیص و درمان شد.

 

جی اف کی (JFK): باعث شد دولت اسناد و مدارک را دوباره بازگشایی کند

5ace69d552053 movie 9 - ۸ فیلمی که دنیا را به نحوی تغییر دادند

قهرمان این فیلم با دولت مبارزه می کند. او که متهم به دسیسه چینی است و سعی دارد علت ترور جان اف کندی را کشف کند. پخش این فیلم باعث شد دولت یک بار دیگر اسناد ترور کندی را بازگشایی کند و از اتهامات دوباره جلوگیری کند.

 

شبح (Spectre): فستیوالی برای رسیدگی به انتظارات میلیون ها توریست در مکزیک برگزار شد

5ace69d6bd4a0 movie 11 - ۸ فیلمی که دنیا را به نحوی تغییر دادند

پس از پخش این فیلم هر سال میلیون ها توریست به پیروی از جیمز باند مامور ۰۰۷ به افتخار روز مرگ در مکزیک در این فستیوال شرکت می کنند.

 

برنی : دادگاه شخصیت اصلی فیلم که متهم به قتل همسرش است را آزاد می کند

5ace69d7b2fc3 movie 12 - ۸ فیلمی که دنیا را به نحوی تغییر دادند

این فیلم که بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است داستان مردی مهربان و خوش قلب است که شغلش مرده آرایی است. او با یک زن بیوه آشنا می شود و با او ازدواج می کند اما بعد از مدت کوتاهی همسرش به هر طریقی او را به تمسخر می گیرد تا این که برنی به طور کاملا تصادفی زن را به قتل می رساند. بعد از پخش فیلم وکیل جودی کورن به ماجرا علاقمند می شود و با کشف واقعیات جدیدی از این داستان حکم آزادی برنی را از زندان می گیرد.

منبع: بدونیم
4.5/5 - (2 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
4.5/5 - (2 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //