آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

12 نکته‌ای که تا الان درباره‌ی فیلم «بتمن علیه سوپرمن» می دانیم

BvS TeaserNaghdeFarsi - 12 نکته‌ای که تا الان درباره‌ی فیلم «بتمن علیه سوپرمن» می دانیم

آخرین تریلر فیلم که هفته ی گذشته منتشر شد، اطلاعات جدید زیادی رو ارائه داد. بسیاری از شایعات و گمانه زنی ها رو تایید کرد و سوالات دیگری را هم به وجود آورد که احتمالا برای یافتن پاسخ آنها باید تا زمان اکران (4 ماه دیگر) صبر کنیم. ما اطلاع داشتیم که بتمن و سوپرمن با هم مبارزه می کنند و پس از آن به دلایلی ارتباط دوستانه ای بین آنها برقرار می شود که زمینه های تشکیل یک گروه را به وجود می آورد. به علاوه از حضور یک تبه‌کار بسیار قدرتمندتر از لکس لوثر و همچنین زن شگفت انگیز با خبر بودیم. بعد از دیدن جسد ژنرال زاد هم که در اختیار لوتر بود قابل حدس بود که شخصیت منفی دوم ولی اصلی فیلم دومزدی خواهد بود. طبیعتاً هنوز هم مسائل و سوالاتی وجود دارد که از آنها اطلاع نداریم اما 12 نکته‌‌ای که تریلر مشخص کرده را مرور کنیم.

متن زیر ممکن است قسمتی از داستان اصلی را لو بدهد

1- کلارک کنت و بروس وین، برای اولین بار در مهمانی که لکس ترتیب داده با هم ملاقات می کنند.

Clark Kent and Bruce Wayne meet for the first time at Luthors party - 12 نکته‌ای که تا الان درباره‌ی فیلم «بتمن علیه سوپرمن» می دانیم

در طی این مدت تمام بحث ها بر سر تاریخ سازی بتمن و سوپرمن روی پرده های سینما بوده اما فعلا ما اینجا فقط خودرای و مغرور بودن این دو شخصیت رو مشاهده می کنیم. سکانس اولین ملاقات این دو نفر این قابلیت رو داشت که به نحوه دیگه ای هم نمایش داده بشه. اما سوالاتی که پیش میاد: آیا اینجا واقعا کلارک از هویت واقعی بروس خبر نداره یا داره نقش بازی میکنه؟ آیا بروس وین مدت ها در دید عموم مردم بوده؟ و این لکس لوثره که تلاش داره برای اولین بار خودش رو به جهانیان معرفی میکنه؟ در این سکانس هر دو طرف سعی میکنن هویت قهرمان شهرشون رو به نحو دیگه ای نشون بدن و ازش دفاع کنن. نکته ی جالب دیگه هم اینکه بروس خودش به تنهایی رانندگی میکرد و ما آلفرد رو در ماشین ندیدیم!

2- بتمن در گذشته با جوکر مبارزه کرده.

Batman has already battled with the Joker in the past - 12 نکته‌ای که تا الان درباره‌ی فیلم «بتمن علیه سوپرمن» می دانیم

“مردم گاتهام با من موافق هستن، چون ما از عجیب الخلقه هایی که لباس دلقک میپوشن خاطره خوبی نداریم!”
این پاسخ بروس فقط برای عقب روندن کلارک و نشون دادن بی علاقگی ش نسبت به سوپرمن نیست، یادآوری میکنه که بتمن درگذشته با بزرگترین دشمنش (جوکر) رو به رو شده. در شات بعدی لباس قدیمی رابین رو می بینیم که گفته میشه جوکر با سیمان روی اون یادگاری نوشته! در تریلر “جوخه انتحار” هم دیدیم که بتمن با جوکر و هارلی کوئین مواجه شده و مبارزه میکنه.

3- لکس لوثر یک دیوانه ست که با همه ارتباط داره!

Lex Luthor is manic and also knows everybody - 12 نکته‌ای که تا الان درباره‌ی فیلم «بتمن علیه سوپرمن» می دانیم

“ممم بروس وين با کلارک کنت ملاقات مي کنه، عاشقشم. عاشق اينم که مردم رو دور هم جمع کنم”
این تریلر به خوبی نحوه و نوع بازی جسی آیزنبرگ در نقش لکس لوثر رو به ما نشون میده. آیزنبرگ یک کاراکتر سرخوش، روانی و بانفوذ در جامعه رو به خوبی به نمایش میزاره. با توجه به تریلرها و تصاویر قبلی حضور پرینسس دایانا هم در این مهمانی قطعیه که با بروس وین همراه میشه. این سکانس از نحوه صحبت و رفتار عادی لکس با مردم وقتی در یک مکان خصوصیه حکایت میکنه.

4- بتمن به نبرد با سوپرمن می رود.

Batman is going to war with Superman - 12 نکته‌ای که تا الان درباره‌ی فیلم «بتمن علیه سوپرمن» می دانیم

آلفرد: تو داري درگير یک جنگ ميشي
بروس: اون حرومزاده (سوپرمن یا لکس؟) ما رو درگير جنگ کردآلفرد: ميدوني که اين بار نمي توني برنده بشي، اين خودکشيه!
بروس وین همچنان یکدندگی میکنه و نصیحت های شخص مورد اعتماد خودش یعنی آلفرد رو نادیده می گیره. مشخصه چیزی بیشتر از تخریب ساختمان های شرکت وین، بروس رو متقاعد کرده تا به مبارزه با سوپرمن بپردازه. شاید لکس؟!

5- لکس لوثر بتمن و سوپرمن را برای مبارزه نهایی تحریک می کند.

Lex Luthor instigates the showdown between Batman and Superman - 12 نکته‌ای که تا الان درباره‌ی فیلم «بتمن علیه سوپرمن» می دانیم

“بزرگترين مسابقه بين گلادياتورها در جهان، پسر کريپتون در برابر خفاش گاتهام”
لکس نقشه هایی داره و نمیخواد بتمن یا سوپرمن مزاحمش بشن. در صورتی به اهدافش میرسه که بتونه کاری کنه این دو ابرقهرمان همدیگر رو نابود کنن. در تریلر قبلی دیدیم که سوپرمن جلوی لکس زانو زده، یعنی لوثر به هر طریق کاری کرده که باعث این حرکت سوپرمن شده. احتمالا روی مبارزه ش با بتمن هم تاثیر بسزایی گذاشته. اینکه لوثر چه برنامه ای برای بتمن داره هم مشخص نیست اما مطمئناً از خشم بروس وین نسبت به خرابی های بوجود اومده توسط سوپرمن آگاهه. فقط یک مسئله میمونه که آیا لکس هویت مخفی بتمن و سوپرمن رو میدونه یا نه؟!

6- لکس، لوئیس لین را برخلاف میلش وادار به انجام کاری می کند.

Lex Luthor is holding Lois Lane against her will - 12 نکته‌ای که تا الان درباره‌ی فیلم «بتمن علیه سوپرمن» می دانیم

لوئیس: تو رواني هستي
لکس: اين کلمه سه هجايي [روانی] رو به کسايي ميگن که نسبت به ذهن کوچک شون بزرگ تر فکر ميکنن!
لوثر بعد از این پاسخ متقابلش به سر لوئیس تلنگری میزنه. به نظر میرسه تازه لوئیس متوجه شده که چیکار کرده و بُهت زده میشه در غیر این صورت بعیده اجازه بده کسی به این شیوه مسخره سربه سرش بزاره! مکانی هم که این دو نفر در حال صحبت هستن به نظر پشت بام یا پنت هاوس خاصی میاد دقیقا مثل جایی که در تریلر قبل دیدیم سوپرمن با چهره ی عصبانی جلوی لکس زانو زده بود. در مجموع از قضایا برمیاد که از لوئیس به عنوان یک طعمه برای به دام انداختن سوپرمن استفاده شده. اگر دقت کرده باشید در این سکانس، دست لکس باندپیچی شده که طبق شایعات احتمالا لکس کریپتونایت رو به دست آورده و بعد از لمسش دستش رو سوزونده که در نهایت به طاسی و اون قیافه ی اصلی کاراکتر لکس لوثر منجر میشه!

7- آیا پارادیمون ها در فیلم حضور دارند؟ نشانه های حضور دارک ساید؟

Are those Parademons Is Darkseid coming - 12 نکته‌ای که تا الان درباره‌ی فیلم «بتمن علیه سوپرمن» می دانیم

در تیزری که قبل از تریلر پخش شد، قسمت هایی از کابوس بتمن رو دیدیم اما خبری از موجودات پرنده نبود. این رویای بروس وین که توسط عوامل فیلم هم به عنوان کابوس (Knightmare) تایید شده، یک فضای آخرالزمانی رو به تصویر میکشه که سوپرمن در حال فرمانروایی و نابودی دنیاست. این موجودات پرنده که به عنوان پارادیمون – ارتش بالدار دارک ساید – شناخته میشن هم جزئی از این رویا هستن. محتمل ترین ضدقهرمان برای فیلم دو قسمتی Justice League حضور دارک ساید هست. در دنیای کمیک دارک ساید به عنوان فرمانروای سیاره اِپاکِلیپس قصد تسخیر جهان رو داره و به عنوان قدرتمندترین دشمن لیگ عدالت شناخته میشه. شایعه ای صحبت از به اتمام نرسیدن کار دومزدی در این فیلم داره که کار رو به قسمت اول لیگ عدالت میکشونه و سپس دارک ساید وارد داستان میشه. [که بعید به نظر میرسه]

8- سوپرمن توانایی کشتن بتمن رو داره اما نمیخواد!

Superman could kill Batman but doesnt - 12 نکته‌ای که تا الان درباره‌ی فیلم «بتمن علیه سوپرمن» می دانیم

از زمانی که عنوان فیلم مشخص شد، بحث بر سر این بوده که چه کسی برنده جدال بتمن و سوپرمن میشه. مبارزه ای بین یک خدا و یک فانی! سکانس های این سه تریلر رو که بررسی کنید متوجه میشید که قسمت های نبرد این دو قهرمان تقریبا یکسان نشون داده شد و دیالوگ ها هم خبر از برابری نتیجه نهایی میداد. اما طرفداران سوپرمن به شدت روی این تئوری تاکید میکنن که مردپولادین رو با چی میشه شکست داد؟ کریپتونایت؟ زره آهنین؟ و… پاسخشون هم اینه که فقط خود سوپرمن هست که میتونه خودش رو شکست بده! برای مردپولادین پیامدهای قتل ژنرال زاد بسیار چشمگیر بوده و هنوز هم برای شکستن گردن زاد تاسف میخوره. طبق شایعات، فیلم دو سال بعد از اون اتفاقات رو نشون میده که کال اِل تونسته خودش رو بازیابی کنه و کنترل بیشتری روی رفتارش داشته باشه. اما بتمن که استاد بازی های روانیه احتمالا دنبال بازی با اعصاب سوپرمن میره. این جمله سوپرمن هم در تریلر میتونه تاکیدی بر این ادعا باشه “عقب بمون، من اگر میخواستم تو تا الان مرده بودی!”

9- دومزدی!

Doomsday - 12 نکته‌ای که تا الان درباره‌ی فیلم «بتمن علیه سوپرمن» می دانیم

بعد از اولین شاتی که در تریلر اول از جسد زاد دیدیم بلافاصله حدس ها به سمت دومزدی رفت. پچ پچ ها و صحبت های مردم هم درباره ی جسد، زره، سفینه و سلاح های ژنرال زاد بود که در اطراف شهر افتاده و دفن شده بود. تنها کسی که میتونه علاقه مند به جمع آوری و بردن بدن و فناوری های زاد به آزمایشگاه باشه فقط لکس لوثره. در تریلر دیدیم که لکس حتی درخواست بازدید از جسد هم برای اطمینان کرد. (دیدن سر زاد) در ادامه هم بعد از به نتیجه نرسیدن اهدافش از مبارزه بتمن و سوپرمن، جسد رو تبدیل به دومزدی میکنه و رهاش میکنه تا به حساب این دو نفر برسه. احتمالا اصلی ترین دلیل تیم شدن بتمن و سوپرمن هم، حضور یک هیولای تغییریافته با ریشه کریپتونی به حساب بیاد. در دنیای کمیک دومزدی تنها فردی که تونسته سوپرمن رو بکشه. شایعه ای این احتمال رو میده که با توجه به تِم دارکی که زک اسنایدر و وارنر برای دنیای خودشون انتخاب کردن و فیلمبرداری شدن صحنه ای از یک مراسم تشییع در میشیگان، سوپرمن در آخر فیلم کشته میشه و در پارت اول لیگ عدالت برمیگرده! اون مجسمه سوپرمن رو هم به عنوان یک مقبره در متروپولیس ساختن. [در مجموع احتمال ضعیفی به نظر میاد]

10- معرفی زن شگفت انگیز

Introducing Wonder Woman - 12 نکته‌ای که تا الان درباره‌ی فیلم «بتمن علیه سوپرمن» می دانیم

قبلا در دنیای تلویزیون زن شگفت انگیز به تصویر کشیده شده بود اما این دفعه برای اولین بار شاهزاده دایانا رو در یک فیلم سینمایی و کنار بتمن و سوپرمن می بینیم. نحوه ورودش هم به عنوان وندروومن، با نجات بتمن و سوپرمن به وسیله ی سپر آمازونیش صورت میگیره که برای مبارزه با دومزدی باهاشون همراه میشه. حضور این کاراکتر در فیلم کلیدی هست ولی برای آشنایی بیشتر با شخصیت زن شگفت انگیز باید منتظر اکران فیلم اختصاصی خودش در سال 2017 باشیم.

11- طنز!

Humor - 12 نکته‌ای که تا الان درباره‌ی فیلم «بتمن علیه سوپرمن» می دانیم

سوپرمن: اون با توئه؟
بتمن: من فکر میکردم با توئه!
بالاخره یک مقدار طنز هم در فیلم وجود داره. دنیایی که دی‌سی و وارنر در حال ساخت اون هستن به شدت سعی شده تاریک و واقعی جلوه کنه. این مسئله در تریلرهای قبلی (حتی تریلرهای جوخه انتحار و Man of Steel) هم مشهود بود اما اینجا به نظر میرسه کمی روشنایی هم داریم! علاوه بر فان بازی های لکس لوثر، این دیالوگی که بین بتمن و سوپرمن ردوبدل شد هم بد نبود ولی مطمئناً این حد آخرش خواهد بود. قبلا شایعه ای شده بود که DC جوک و طنز رو در فیلم های خودش ممنوع کرده! (که با این حساب رد میشه) در طرف مقابل هم مارول و دیزنی به اندازه ی کافی طنز و شوخ طبعی رو وارد فیلم های خودشون کردن که تفاوت های اساسی دو دنیا رو نشون میده.

12- برای اولین بار، سه‌گانگی

Trinity on screen together for the first time - 12 نکته‌ای که تا الان درباره‌ی فیلم «بتمن علیه سوپرمن» می دانیم

برای دوست داران کمیک و بلاک باسترهای ابرقهرمانی، حضور سه شخصیت معروف در کنار یکدیگر بسیار جذاب و هیجان انگیزه. مشخصاً این چند ثانیه ای که در تریلر بتمن، سوپرمن و وندروومن در کنار هم قرار گرفتن و آماده ی مبارزه با یک دشمن مشترک شدن برای خوره های ابرقهرمانی بسیار لذت بخش بوده. فقط 4 ماه دیگه [برای ما 6 7 ماه تا کیفیت مناسب] تا دیدن این فیلم روی پرده های بزرگ آیمکس با اون صدای وحشتناک، برای دوست داران این کاراکترها باقی مونده.

______________________________________________________________

شکایت ها و گله هایی که برخی طرفداران به لو دادن بیش از حد داستان کردن در عین حال که به جا هست، نابه جا هم هست! ما از ابتدا هم می دانستیم که داستان فیلم در سه پرده می گذرد (دشمنی بتمن و سوپرمن، رفاقت و شروع سه گانگی، نبرد نهایی با دومزدی). حضور کاراکتر منفی دومزدی هم تقریبا از ابتدای کار قطعی بود. اما در مجموع اسنایدر این امکان رو داشت که به سبک جی جی آبرامز (تریلرهای قسمت هفتم جنگ ستارگان) عمل کند و برای به تصویر کشیدن صحنه های مختلف فیلم حساسیت بیشتری اعمال کند! البته هنوز هم سوالات زیادی باقی مانده:

– آیا کلارک و بروس از هویت هم باخبرند؟
– آیا می دونند که منشا شاهزاده ی آمازونی از کجاست و واقعا کیه؟
– کاراکتر آکوآمن چه تاثیری در داستان داره و چقدر نمایش داده میشه؟
– فلش و سایبروگ چگونه به داستان ملحق میشن؟
– آیا اشاره ای به دشمن اصلی فیلم لیگ عدالت میشه؟ در غیر این صورت چه مسئله ای باعث تشکیل این گروه میشه؟

و سوالات دیگری که باید تا “25 مارس 2016 / 6 فروردین 1395” صبر کنیم.

منبع: سایت نقد فارسی

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //