گفتگویی خواندنی با برد پیت

امروز تولد اوست. هنرمند است و مشهور و مرفه و همسرش یکی از مشهورترین زنان دنیا است و شش فرزند دارد و با این همه دستاورد می گوید مهم ترین دلیل موفقیت اش ” خانواده” است. با این مصاحبه جذاب و آموزنده همراه ما باشید.

 براد پیت، ستاره مشهور هالیوود در تازه ترین گفتگویش با تلگراف، از خانواده، عشق، هنر و از موفقیت می گوید:

براد پیت در ابتدای این مصاحبه درباره تازه ترین فیلمش،” کنار دریا” که همسرش آنجلینا جولی آن را کارگردانی کرده و با او هم بازی بوده است می گوید: می توانم بگویم کنار دریا یک فیلم اروپایی منش با ظرافت است و همین موضوع هم بسیار غافل گیر کننده است. زیرا هیچ کدام از ما در این مورد تبحر نداشتیم. نه انفجاری هست، نه خبری از چرخش داستانی و یا حتی یک داستان بزرگ شوکه کننده. کل فیلم در یک کافه، اتاق یک هتل و درون ماشین می گذرد. واقعا می گویم، از این گسترده تر نمی شود، یا این حال خیلی زیبا است. یک فیلم ساکت اما زیبا.

براد پیت در ادامه این گفتگو می گوید: چیزی که در پروسه تولید این فیلم خیلی غافلگیرم کرد این بود که چقدر تاریخ ما- من و آنجی- برایم ارزش دارد. این که چقدر می توانیم این داستان را با همدیگر تعریف کنیم. اینکه چقدر یکدیگر را می شناسیم و شاهد رشدمان در تمام لحظات زندگی مان بوده ایم. لحظات لذت و درد.

براد پیت که حسابی احساساتی شده بود، دوباره این جمله اش را با طنین گرم صدایش تکرار کرد: اینکه چقدر همدیگر را می شناسیم، خیلی برایم غافل گیر کننده بود. چون شما مدام از مردم می شنوید که درباره عدم آزادی و حس اسارت در زندگی مشترک صحبت می کنند و تلاش دارند دوباره به دوران جوانی شان برگردند. وقتی وارد یک رابطه می شوی، هیچ چیز به تو نمی گوید که 12 سال بعد چه خواهد شد؟ یا بعد از 14 سال یا 23 سال چه اتفاقی خواهد افتاد. هیچ کتاب راهنمایی برای این مساله وجود ندارد. منظورم این است که همین مساله ( زندگی مشترک) چقدر برایم مهم و با ارزش است.

براد پیت در ادامه صحبت هایش راجع به پدر شدنش و احساسش می گوید: همه راجع به لذت بچه داشتن و اینها خیلی صحبت می کنند. اما تا وقتی که صورت بچه هایم را ندیده بودم، نمی دانستم چقدر می توان کسی را دوست داشت. پیت پنجاه و یک ساله و همسرش آنجلینا جولی چهل ساله، شش فرزند دارند. سه فرزند که آنها را به فرزندخواندگی پذیرفته اند: مادوکس 14 ساله، پکس 11 و زاهرا 10 ساله و سه فرزند بیولوژیکشان: شیلو نه ساله و دوقلوهای هفت ساله شان ناکس و ویویون. پیت خانه شلوغشان را این طوری توصیف می کند: یک عالمه عشق، یک عالمه دعوا، یک عالمه قضاوت، یک عالمه مسواک زدن و ریختن و کلی همهمه…اما خیلی خوش می گذرد.

براد پیت درباره خانواده دوستی اش می گوید: همیشه دلم می خواست یک خانواده بزرگ داشته باشم. وقتی در کالج بودم، رفیقی داشتم که گهگاه به خانه شان می رفتم، پنج برادر و دو خواهر داشت. تعطیلات آخر هفته پر بود از جنب و جوش و خیلی خوش می گذشت. مادرش برای همه صبحانه درست می کرد و تخم مرغ و پن کیک همه جا بود. و من با خودم می گفتم: دلم می خواهد این طوری باشم.

براد پیت در ادامه این گفتگو می گوید: راستش من و آنجی دلمان می خواست یک دوجین بچه داشته باشیم. اما بعد از شش تا متوقف شدیم دیگر!

وقتی از پیت می پرسند آیا او مسئول برقراری نظم و دیسیپلین در خانواده است؟ با لبخندی می گوید: با پسرها بله. دخترها هیچ وقت کار اشتباهی نمی کنند که مجبور شوم سختگیری کنم. احساس می کنم وظیفه من به عنوان یک پدر این است که اطراف را به آنها نشان دهم و بهشان کمک کنم تا بفهمند می خواهند با زندگی شان چه کار کنند. فرصت های زیادی را در برابرشان قرار دهم و هر وقت از مرز مجاز عبور کردند، آنها را برگردانم تا خودشان را بشناسند.

براد پیت در بخش دیگری از این مصاحبه به روند کاری اش اشاره کرد و گفت: نکته ای که می گویم را می توانید در کارنامه ام ببینید.  من قبلا بازیگر تقریبا خوبی بودم، اما قطعا بالا و پایین داشتم. اما فکر می کنم به بازیگر بسیار خوبی تبدیل شده ام. می دانم که خیلی اش به گذر زمان و افزایش خرد آدم بر می گردد، اما خودم از وقتی تشکیل خانواده داده ام، احساس تغییر می کنم. راستش فکر می کنم این پیشرفت به خاطر خانواده است، به خاطر بچه ها و یک رابطه پایدار- چیزی که از وجود خودت هم بزرگتر است. بچه ها به شما احتیاج دارند، به اینکه کنارشان باشید و وقتی نیمه شب از خواب می پرند، پیش آنها باشید.

آنها بهت نیاز دارند و به نظرم همین باعث می شود کمتر عصبی بشوم و استرس بگیرم.و برای همین است که به خودم می گویم اگر قرار است کاری، مرا از خانواده ام دور کند، بهتر است کاری باشد که بهش ایمان داشته باشم. کاری که بچه ها بروند تماشایش و به پدرشان افتخار کنند.

براد پیت در انتهای این مصاحبه گفت: وجود خانواده ام باعث می شود بازده کاری ام هم بهتر شود. چون می روم سر کار، کارم را انجام می دهم و بر می گردم خانه. راستش را بخواهید این روزها بیشتر از هر وقت دیگری در زندگی بی تاب خانه هستم. نمی توانم صبر کنم تا به خانه ام بروم. هدف دارم، یک هدف واقعی. احساس می کنم جای من اینجاست: در خانه ام.

منبع: کافه سینما

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
عشق فیلم هستی بیا کانال تلگرام ما 😍
//