آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

گزارش هالیوود ریپورتر از بی‌مهری‌های آکادمی اسکار: استیون اسپیلبرگ، ریدلی اسکات، آرون سورکین و دیگران

c32e9bba0a9e7b40a84f05a7e41eeebf M - گزارش هالیوود ریپورتر از بی‌مهری‌های آکادمی اسکار: استیون اسپیلبرگ، ریدلی اسکات، آرون سورکین و دیگران

در حالی که بسیاری از چهره های امیدوار به نامزدی اسکار پنج شنبه صبح به وقت لس آنجلس با اعلام نامزد شدن شان خوشحال از خواب برخاستند؛عده ای مورد بی مهری آکادمی قرار گرفتند.

از مهم ترین از قلم افتاده های نامزدهای اسکار می توان اشاره کرد به ریدلی اسکات و استیون اسپیلبرگ در بخش کارگردانی، آرون سورکین در بخش فیلمنامه اقتباسی ، مستندشفاف سازی: ساینتولوژی و زندان عقیده و در بخش ترانه ؛ ترانه ی تورا دوباره می بینم از ویز خلیفا در فیلم خشمگین 7 که به یاد پل واکر خوانده شده بود.

هالیوود ریپرتر تک تک این حذفیات و بی مهری ها را بررسی کرده ،که در ادامه با هم می خوانیم:

ریدلی اسکات:مریخی نامزد 7 اسکار در بخش های مختلف شد از جمله بهترین فیلمنامه اقتباسی ،بهترین بازیگر مرد نقش نخست و بهترین فیلم، اما حذف نام این فیلمساز کهنه کار از فهرست نامزد کارگردانی حیرت آور بود. در حالی که منتقد و کارشناس جوایز هالیوود ریپرتر اسکات فینبرگ او را یکی از مدعیان تندیس کارگردانی می دانست.
استیون اسپیلبرگ:پل جاسوس ها نامزد شش اسکار شد از جمله بهترین بازیگر مرد نقش مکمل؛ اما کارگردان فیلم که برنده سه تندیس اسکار است از قلم افتاد.پیش بینی کارشناس هالیوود ریپرتر نامزدی اسپیلبرگ در رشته بهترین کارگردانی بود.
آرون سورکین:
در حالی که استیو جابز پر ستاره، دو نامزدی اسکار برای ستارگان فیلم کیت وینسلت و مایکل فاسبندر به همراه داشت اما آرون سورکین فیلمنامه نویس استیو جابز در رشته بهترین فیلمنامه اقتباسی کاندید نشد. او یکبار برای نگارش فیلمنامه شبکه اجتماعی تندیس اسکار را برده بود. در حالی سورکین نامزد این رشته نشد که اوایل هفته گذشته تندیس گلدن گلوب بهترین فیلمنامه را برد.
مستند شفاف سازی:ساینتولوژی و زندان عقیده ساخته آلکس گیبنی:در بخش بهترین مستند بلند نام این مستند حذف شد. همینطور آخرین مستند مایکل مور حمله بعدی کجاست؟؛ به من گوش بده مارلون؛زمین شکار/  The Hunting Groundو Meru.و نامش را ملاله گذاشتند.زمین شکار در رشته بهترین ترانه کاندید شد.
دوباره می بینمت: ترانه ویز خلیفا که به یاد پل واکر در فیلم خشمگین 7 خوانده شده بود. در فهرست نامزدهای بهترین ترانه جایی نداشت. خود فیلم نیز کاملا نادیده گرفته شد. حتی در رشته های فنی.
هشت نفرت انگیز:یکی دیگر از غافلگیری های دیروز نادیده گرفتن هشت نفرت انگیز در رشته های مهم بود. فیلم تارانتینو تنها در رشته های بهترین موسیقی متن ؛ بهترین بازیگر زن نقش مکمل و فیلمبرداری نامزد شد.حتی نامزد بهترین فیلمنامه هم نشد.در حالی که کارشناس هالیوود ریپرتر هشت نفرت انگیز را از بخت های نامزدی بهترین فیلم می دانست و احتمال نامزدی در رشته بهترین کارگردانی راهم می داد.در رشته طراحی صحنه نیز به فیلم بی مهری شد.
کارول: فیلم تاد هینز که برگرفته از داستان پاتریشیا های اسمیت است نامزد 6 جایزه اسکار شداما در رشته بهترین فیلم و کارگردانی رای نیاورد.

مستقیم خارج ازکامپتن:فقط در یک رشته نامزد شده بهترین فیلمنامه اریژینال. در حالی که هفته گذشته پیش بینی شد در رشته بهترین فیلم کاندید شود.

جنگ های ستاره ای: نیرو بر می خیزد: پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای آمریکا در پنج رشته نامزد اسکار شد.اما در رشته بهترین فیلم و کارگردانی مورد اعتنا قرار نگرفت.

آدم کش(سیکاریو): درام دنی ویلنوو با موضوع کارتل های مواد مخدر در سه رشته نامزد شد اما بازیگر فیلم بنیسیو دل تورو در رشته بهترین بازیگر مرد نقش مکمل مورد کم لطفی قرارگرفت. هفته گذشته در رشته بهترین فیلم نیز پیش بینی می شد نامزد شود.

Concussion:درام واقعی کمپانی سونی ، درباره پزشکی است که یک بیماری را که به دلیل ضربه های سر  به وجود می آید کشف می کند اما این فیلم در هیچ رشته نامزدنشد. در حالی که ویل اسمیت را در رشته بهترین بازیگر مدعی می دانستند.

کرید:تنها در رشته بهترین بازیگر مرد نقش مکمل برای سیلوستر استالون نامزدی به همراه داشت . در حالی که هفته گذشته مایکل ب. جوردن را یک مدعی رشته بازیگری می دانستند. همینطور کارگردان فیلم رایان کوگلر را و همینطور خود فیلم در رشته بهترین فیلم.

هیولاهای بی وطن:فیلم کمپانی نتفلیکس در هیچ رشته ای نامزد اسکار نشد.حتی ادریس البا که هفته گذشته از مدعیان اسکار بازیگر مرد می دانستند.

هلن میرن: او را در رشته بهترین بازیگر زن نقش مکمل برای ترامبو مدعی می دانستند .اما ترامبو باموضوع فهرست سیاه هالیوود تنها یک نامزدی داشت:برایان کرانستون برای بهترین بازیگر مرد نقش نخست.
جیکوب ترامبلی:علی رغم نامزدی اتاق در 4 رشته این پسرک از فهرست نامزدهای بهترین بازیگر مرد نقش نخست حذف شد. در حالی که هفته گذشته او را رقیبی در این رشته می دانستند.
مایکل شانون:کارشناس هالیود ریپرتر پیش بینی کرده بودستاره فیلم رامین بحرانی99 خانه در رشته بهترین بازیگر مرد نقش مکمل کاندید شود.که نادیده گرفته شد.
جانی دپ: پیش بینی می شد او برای بازی در نقش وایتی بوگلر در عشا ربانی سیاه نامزد اسکار بهترین بازیگر مرد نقش نخست شود.نه تنها این بازیگر که تا حالا سه بار نامزد دریافت اسکار شده؛ نامش در فهرست نهایی نبود بلکه فیلم در هیچ رشته ای نامزد نشد.

دایناسور خوب و فیلم بادام زمینی ها:در رشته بهترین فیلم انیمیشن هر دوی این فیلم ها حذف شدند.

منبع: کافه سینما

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //