آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (2 امتیاز)

گزارش خبری از نشست خبری “شیفت شب” نیکی کریمی

ساعاتی پیش نشست خبری فیلم  شیفت شب با حضور نیکی کریمی (کارگردان)، لیلا زارع (بازیگر) و حبیب اسماعیلی (پخش‌کننده)  در سینما گالری ملت برگزار شد.

نیکی کریمی در مقام کارگردان این فیلم سخنانش را اینگونه آغاز کرد که ” برای من آنچه در سینما مهم است؛ روایت است و در این فیلم هم به دنبال روایت بودم…

کریمی در رابطه با علاقه اش به حوزه های فیلمسازی و بازیگری افزود. من برای کارگردانی و بازیگری بسیار زحمت کشیدم. اکنون فیلم هایی می سازم که سرمایه اش را با حرفه بازیگری به دست آورده ام و این ببیشتر یک کار عاشقانه است. اما واقعیت این است که در زمانی که یک فیلم را می‌سازیم نمی‌توانیم امیدوار باشیم که سود مالی زیادی از فروش آن کسب کنیم.

کریمی درباره وضعیت پخش بین‌المللی فیلم گفت: متاسفانه ما در سینما مانند سایر محصولات تجاری به شبکه پخش جهانی متصل نیستیم هر چند برای پخش این فیلم فارابی زحمات زیادی می‌کشد.

وی درباره انتخاب بازیگران برای این فیلم گفت: در هنگام بازنویسی فیلمنامه به لیلا زارع فکر می‌کردم و هنگام تولید نیز به محمدرضا فروتن رسیدم زیرا با وی همکاری داشتم و ویژگی‌های بازی او را می‌دانستم. او با نقش نیز ارتباط خوبی برقرار می‌کرد.

کریمی درباره انتخاب سحر قریشی و آتیلا حجازی نیز گفت: فیزیک و خصوصیت بازی سحر قریشی به این نقش می‌خورد و آتیلا حجازی نیز دوست من بود و خودم به وی پیشنهاد دادم که این نقش را قبول کند.

وی با اشاره به اینکه قرار است کتاب شیفت شب نیز منتشر شود، افزود: کتاب شیفت شب را به همراه دو فیلمنامه دیگرم به نام سوت پایان و یک شب به ناشر دادم اما ارشاد مجوز انتشار آن‌ها را نمی‌دهد.

کریمی ادامه داد: به دنبال آن هستم که از بخشی از عواید فیلم بتوانیم چند زندانی را که مانند قهرمان اصلی فیلم مشکلات مالی دارند؛ آزاد کنیم.

اسماعیلی با اشاره به اینکه فیلمی اگر حرفی برای گفتن داشته باشد جای خود را بازمی‌کند، گفت: اینکه فصل خوب اکران باعث موفقیت یک فیلم شود گزاره درستی نیست زیرا ما فیلم‌هایی داشتیم که در زمان اکران نوروزی نیز با شکست رو به رو شدند. ما باید سعی کنیم در تولید و پخش به سمت تخصصی‌ شدن حرکت کنیم و حتی در زمان تولید یک فیلم نیز به زمان پخش آن دقت کنیم.

اسماعیلی با اشاره به تاخیر چند باره اکران فیلم شیفت شب به دلیل وضعیت فعلی برنامه‌ریزی اکران فیلم‌ها گفت: متاسفانه میزان تولیدات سینما ایران از ظرفیت اکران بسیار بیشتر است و دولت باید برای ساخت سینما‌ها و پردیس‌های سینمایی به خصوص در شهرستان‌ها تلاش بیشتری کنند. زیرا امروز بسیاری از سالن‌های سینمایی در شهرستان‌ها قابلیت سینما بودن خود را از دست داده‌اند.

لیلا زارع هم در این نشست گفت: فیلمنامه خوب و شخصیت نیکی کریمی دلیل اصلی حضورم در فیلم شیفت شب بود و کریمی کمک بسیاری کرد تا ما به یک تحلیل درست از نقش برسیم.

وی ادامه داد: تمام سکانس‌های فیلم براساس فیلمنامه بازی شده و ما فقط سکانس‌ها را تمرین می‌کردیم و بعد از تایید نیکی کریمی آن را اجرا می‌کردیم.

منبع: کافه سینما

5/5 - (2 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (2 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //