آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

کدام فیلم‌ها بیشترین شانس را برای دریافت جایزه اسکار دارند؟

798451 603 - کدام فیلم‌ها بیشترین شانس را برای دریافت جایزه اسکار دارند؟

هنوز تا پایان سال دو ماهی مانده و فیلم‌های مهمی قرار است در این دو ماه اکران شوند، اما طبق پیش‌بینی‌ها این 10 فیلم جزو آثاری هستند که حداقل شانس خوبی برای نامزدی در اسکار دارند.از هفته آینده سه فیلم مهم سال روی پرده سینماهای جهان می‌روند:‌ «او» ساخته پل ورهوفن، «قدم زدن طولانی بیلی لین»‌ ساخته آنک لی و «ورود» دنی ویلنوو. تازه فیلم «دوست داشتن»‌ جف نیکولز را به عنوان فیلم مهم در نظر نگرفتیم. از اینجای سال به بعد نوبت به آثار مهم می‌رسد که در صف اکران هستند و هر هفته یکی دو تا فیلم مهم روی پرده خواهند رفت. تا امروز به نظر می‌رسد پدیده‌های امسال این فیلم‌ها هستند.

1-او

کارگردان: پل هورفن

بازیگران:‌ ایزابل هوپر، لورن لافیت

1930521 763 - کدام فیلم‌ها بیشترین شانس را برای دریافت جایزه اسکار دارند؟

فیلم خیلی سریع اولین شوک را به تماشاگر وارد می‌کند. از یک جهت خط داستانی شاید شبیه «فروشنده» فرهادی به نظر برسد. به زنی تجاوز می‌شود و او در یک بازی موش و گربه دنبال پیدا کردن مجرم است. زن در کسب و کارش خیلی موفق است و بعد از این ماجرا هم خیلی مسلط برخورد می‌کند اما مرد دائم کدهایی برایش می‌‌فرستد که او را زیر نظر دارد. کارگردانی دقیق ورهوفن به اضافه بازی درخشان ایزابل هوپر که سرد است و گوشه‌گیر و کمی خشن، باعث شده فیلم از منتقدان در سایت متاکریتیک امتیاز 88 از 100 را بگیرد. ضمنا فیلم از طرف فرانسه برای حضور در بخش اسکار بهترین فیلم خارجی فرستاده شده است.


2-ورود

کارگردان: دنی ویلنوو

بازیگران: ایمی آدامز، جرمی رنر

1929961 526 - کدام فیلم‌ها بیشترین شانس را برای دریافت جایزه اسکار دارند؟

دنی و یلنوو از سه سال پیش با فیلم «زندانیان»‌ در معرض توجه قرار گرفت و در ایران هم میان سینمادوستان و منتقدان بسیار محبوب است. فیلم قبلی‌اش «سیکاریو» از فیلم‌های خوب سال پیش بود و امسال از ژانر تریلر و درام خارج شده و سراغ ژانر علمی-تخیلی رفته است. یک زبان شناس توسط ارتش آمریکا فراخوانده می‌شود تا به آنها کمک کند با نیروهای بیگانه‌ی که به نظر می‌رسد وارد زمین شده‌اند، ارتباط برقرار کند. منتقدان معتقدند این یک اثر عملی-تخیلی جدید است. منتقدان امتیاز فیلم را بیشتر کارگردانی دنی ویلنوو می‌داند. امتیاز فیلم در متاکریتیک 81 سال است و بعید نیست. بالاخره امسال ویلنوو به جمع بزرگان در کداک تیاتر بپیوندد. فیلم اقتباسی از یک داستان کوتاه است.


3-قدم زدن طولانی بیلی لین

کارگردان: انگ لی

بازیگران: کریستن استوارت، کریس تاکر

1929964 615 - کدام فیلم‌ها بیشترین شانس را برای دریافت جایزه اسکار دارند؟

بعد از فیلم درخشان «زندگی پای» همه منتظر اثر جدید کارگردان تایوانی مشهور، آنگ لی بودند. اقتباسی از یک رمان نوشته بن فونتین. فیلم داستان تراژیک پسر 19 ساله‌ای است که همراه همقطارانش بعد از نجات پدیا کردن از یک عملیات ترسناک در عراق به کشور برمی‌گردند و مثل قهرمانان مورد استقبال قرار می‌گیرند اما فقط بیلی لین است که در ذهن‌اش فلاش بک‌هایی به روزهای گذشته وجود دارد. منتقدان نظرات متفاوتی درباره آن داشته‌اند. مثلا ورایتی آن را فیلمی به شدت اوریجینال، خالص و صمیمی خوانده ولی منتقد هالیوود ریپورتر هر چند معتقد است فیلم درسی برای شخصیت‌شناسی است به بعضی جنبه‌های فنی آن ایراد وارد کرده است. امتیاز فیلم 55 است اما زیاد به آن اهمیت ندهید. اسکار در طول این سال‌ها نشان داده که به آثار آنگ لی علاقه‌مند است.


4-سالی

کارگردان: کلینت ایستوود

بازیگران: تام هنکس، آرون اکهارت

1929959 692 - کدام فیلم‌ها بیشترین شانس را برای دریافت جایزه اسکار دارند؟

داستان زندگی واقعی خلبانی به نام چلسی سالنبرگر که به سالی شهرت داشت و چند سال پیش توانست هواپیمایش را که دچار مشکل شده بود، در یک تصمیم متهورانه در اقیانوس بیندازد و همه سرنشینانش را نجات بدهد. او را به عنوان یک قهرمان ملی می‌شناسد اما پرونده قضایی و بازرسی در مورد سقوط هواپیما فشار زیادی روی سالی وارد کرد. فیلم‌ تام هنکس را یکی از گزینه‌های اصلی نامزدی بازیگر مرد کرده است. امتیاز فیلم 74 است و در نهایت هم کارگردانش کلینت ایستوود کهنه کار.


5-برخی زنان

کارگردان: کلی ریچارد

بازیگران: میشل ویلیامز، کریستن استوارت

1929993 741 - کدام فیلم‌ها بیشترین شانس را برای دریافت جایزه اسکار دارند؟

فیلم در حقیقت داستان زندگی سه زن است که در یک نقطه مشترک در شهری کوچک به هم می‌رسند و از هر کدام ردپایی نه چندان روشن به جا مانده است. منتقدان فیلم را دارای دیدگاه‌های تازه و اثری سرحال و پرانرژی ارزیابی کرده‌اند. آنها معتقدند این فیلم هدیه خدادادی کلی ریچارد را برای روایتگری داستان آدم‌های عادی با توانایی‌های غیرعادی نشان می‌دهد. ریچارد یک فیلم جاه طلبانه و عمیق دیگر ساخته است. اسکار معمولا به کارگردانی زنان بی‌توجه است اما با توجه به تحسین منتقدان و امتیاز 81 از 100 فیلم بعید نیست که امسال کلی ریچارد جزو نامزدهای اسکار باشد.


6-تونی اردمان

کارگردان: مارن آده

بازیگران: پیتر سیمونیشک، ساندرا هولر

1929957 752 - کدام فیلم‌ها بیشترین شانس را برای دریافت جایزه اسکار دارند؟

فیلمی که از طرف آلمان به اسکار برای بخش بهترین فیلم خارجی زبان معرفی شده و همه معتقدند در کنار «فروشنده» فرهادی از بخت‌های اصلی این جایزه است. داستان پدری که سعی می‌کند با دختر جوانش ارتباط برقرار کند. فیلمی که از نظر منتقدان خیلی تکان دهنده است. امتیاز فیلم 94 از 100 است.


7-سکوت

کارگردان: مارتین اسکورسیزی

بازیگران: لیام نیسن، اندرو گارفیلد

silence - کدام فیلم‌ها بیشترین شانس را برای دریافت جایزه اسکار دارند؟

واقعیت این است که هنوز از «سکوت» اسکورسیزی هیچ چیزی نمی‌دانیم فقط می‌دانیم داستان دو کشیش ژزوییت است که در قرن هفدهم برای تبلیغ مسیحیت و دیدن مرشدشان به ژاپن سفر می‌کنند و آنجا مورد آزار و شکنجه قرار می‌گیرند. شاید نوشتن فیلمی که هنوز برای هیچ کس به نمایش در نیامده جزو بخت‌های اسکار عجیب باشد اما یادمان نرود که یکی از بزرگترین کارگردانان معاصر آن را ساخته است.


8-منچستر کنار دریا

کارگردان: کنت لونرگان

بازیگران: میشل ویلیامز، کیسی افلک

1929960 695 - کدام فیلم‌ها بیشترین شانس را برای دریافت جایزه اسکار دارند؟

داستان مردی که بعد از مرگ برادرش باید به شهر زادگاهش برگردد که خیلی هم دل خوشی از آن ندارد تا سرپرستی پسر نوجوان‌ برادرش را برعهده بگیرد و این وسط با زن بردارش هم دچار چالش می‌شود. منتقدان یک صدا فیلم لونرگان را تحسین کرده‌اند. فیلم امتیاز 91 را کسب کرده است.


9-مهتاب

کارگردان: بری جنکینز

بازیگران: ماهر شالا علی

4dd5f999a98b592d830105797a96f03f - کدام فیلم‌ها بیشترین شانس را برای دریافت جایزه اسکار دارند؟

از کارگردان فیلم چیز زیادی نمی‌دانیم. همین طور که از بازیگرانش که احتمالا بومی و محلی باشند. به گزارش هفت صبح، فیلم داستان زندگی یک سیاهپوست از کودکی تا جوانی است که چطور گلیمش را از آب بیرون می‌کشد. چرا «مهتاب» را جزو این فهرست قرار داده‌ایم؟ اول به خاطر امتیاز 99 از 100 که منتقدان به آن داده‌اند و از هر نظری تحسین‌اش کرده‌اند و دوم به خاطر اینکه اسکار احتمالا دلش نمی‌خواهد دوباره متهم به تبعیض نژادی شود.


10-افق آب‌های عمیق

کارگردان: پیتر برگ

بازیگران:مارک والبرگ، کرت راسل

1929958 539 - کدام فیلم‌ها بیشترین شانس را برای دریافت جایزه اسکار دارند؟

فیلم داستان انفجار سکوی نفتی مکزیک است که همین چند سال پیش رخ داد و از فاجعه‌های محیط زیستی بود و چگونگی نجات یافتن افرادی که روی سکو بودند و مفقودالاثر شدن بعضی از آنها. امتیاز فیلم از طرف منتقدان 68 است اما اعضای آکادمی به فیلم‌هایی که برمبنای یک واقعه حقیقی ساخته می‌شوند، علاقه‌ زیادی دارند. بازی بازیگرانش که نظر منتقدان را خیلی جلب کرده است.

منبع: مشرق

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //
Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home3/cinemode/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home3/cinemode/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home3/cinemode...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home3/cinemode/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35