آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (2 امتیاز)

کن 2020: برای پیش‌بینی لغو جشنواره به علت شیوع کرونا هنوز زود است

NF Cannes68 Awards - کن 2020: برای پیش‌بینی لغو جشنواره به علت شیوع کرونا هنوز زود است

جشنواره‌ی کن می‌گوید برای پیش‌بینی اینکه آیا شیوع ویروس کرونا موجب لغو شدن فستیوال می‌شود یا نه هنوز زود است.

در حالی که ویروس کرونا به گسترش در سراسر اروپا ادامه می‌دهد، جشنواره‌ی فیلم کن با انتشار بیانیه‌ای ابراز امیدواری کرده است که شیوع این بیماری موجب لغو شدن جشنواره نشود. این رویداد امسال از ۱۲ می تا ۲۳ می برگزار خواهد شد. فهرست فیلم‌های بخش مسابقه اواسط آپریل اعلام می‌شود. سخنگوی کن می‌گوید برای گمانه‌زنی در مورد تأثیرگذاری ویروس کرونا بر جشنواره‌ی امسال هنوز زود است. در حال حاضر مقامات کن در حال نظارت بر شیوع این ویروس‌اند تا سلامت و امنیت جشنواره را تأمین کنند.

سخنگوی کن می‌گوید: «فستیوال کن به دقت گسترش ویروس را زیر نظر دارد و به توصیه‌های مقامات محلی، ملی و بین‌المللی در رابطه با آن توجه می‌کند و با مدیریت آلپ-ماریتیم ارتباط مستقیم دارد. برای پیش‌بینی لغو رویدادی که برای دو ماه و نیم آینده برنامه‌ریزی شده هنوز زود است.»

سخنگوی کن اضافه می‌کند: «فستیوال کن به موقع اقدامات لازم در جهت تأمین سلامت مدعوین را تحت مسؤلیت مقامات دولتی مشخصاً مقامان شهر کن انجام خواهد داد. در حال حاضر مسؤلین برگزاری کن از ۱۲ تا ۲۳ می به فراهم کردن مقدمات ادامه می‌دهند.»

اعلامیه‌ی کن در حالی منتشر می‌شود که به تازگی «کریستین استروسی» شهردار نیس اولین مورد ابتلا به کرونا را در منطقه‌ی کن تأیید کرد. نمایشگاه سالانه‌ی «میپ‌کان» نیز قرار است در تاریخ ۳۰ مارس تا ۲ آپریل در کن برگزار شود و هنوز خللی در آن ایجاد نشده است.

شیوع ویروس کرونا صنعت فیلمسازی را به شدت تحت تأثیر قرار داده و بازارهای بزرگی مانند چین و کره‌ی جنوبی را تعطیل کرده است. فیلم‌هایی مانند «سونیک خارپشت» (Sonic Hedgehog) این روزها امکان نمایش در چین را ندارند و از طرف دیگر اکران «وقتی برای مردن نیست» (No Time to Die) از چندگانه‌ی «جیمز باند» کنسل شده است. استودیوی دیزنی هم برای اکران «مولان» (Mulan) که بازار چین و آسیا را هدف گرفته بود با چالشی جدی مواجه است. دیزنی این پروژه‌ی لایو-اکشن را با بودجه‌ی ۲۰۰ میلیون دلاری به تولید رسانده و در صورت لغو اکران فیلم زیان مالی سنگینی متوجه استودیو می‌شود.

منبع: 30نما
5/5 - (2 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (2 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //