پیش‌بینی‌های کارتون «سیمپسون‌ها» از رویداد‌های آینده

https://cinemodern.ir/wp-content/uploads/2017/10/sympson-1.jpg

این کارتون ۲۷ سال است که اجرا می شود و موضوعاتی که در آن روی می دهد روزی در دنیای واقعیت هم اتفاق خواهند افتاد. البته بعضی از اتفاقات این داستان هم اکنون در دنیای واقعیت رخ داده اند که در این جا به تعدادی از آن ها اشاره شده است.

برنده جایزه نوبل: فصل ۲۲  قسمت اول

https://cinemodern.ir/wp-content/uploads/2017/10/sympson-2.jpg

بنیت هولمستروم ۶ سال بعد از این که در کارتون سیمپسون ها پیش بینی شد در سال ۲۰۱۶ برنه جایزه نوبل اقتصاد شده است. اسم هولمستروم روی کارت امتیاز قرعه کشی هنگامی که مارتین و لیزا روی برنده جایزه نوبل شرط بندی می کردند دیده می شود.

https://cinemodern.ir/wp-content/uploads/2017/10/sympson-1.jpg

حدود ۱۷ سال گذشته کارتون سیمپسون ها پیش بینی کرده است که ترامپ روزی رئیس جمهور آمریکا خواهد شد. البته این پیش بینی در نوشته های دیگر هم شده است.

ساعت هوشمند: فصل ۶ قسمت نوزدهم

https://cinemodern.ir/wp-content/uploads/2017/10/sympson-3.jpg

سیمپسون ایده استفاده از ساعت به عنوان موبایل را در سال ۱۹۹۵ در این کارتون معرفی کرد. یعنی ۲۰ سال بعد از ساخت اپل واچ.

دستگاه های رای گیری غلط: فصل ۲۰ قسمت چهارم

https://cinemodern.ir/wp-content/uploads/2017/10/sympson-4.jpg

در سال ۲۰۰۸ در این کارتون نشان داده شد که هومر سعی دارد در یک مرکز رای گیری به اوباما رای بدهد اما دستگاه رای او را تغییر داد. چندین سال بعد چنین دستگاهی در پنسیلوانیا که آراء مردم به اوباما را تغییر می داد پیدا شد.

اختراع گیاه توماکو: فصل ۱۱ قسمت پنجم

https://cinemodern.ir/wp-content/uploads/2017/10/sympson-5.jpg

در سال ۱۹۹۹ هومر از انرژی هسته ای برای اختراع گیاه ترکیبی گوجه و تنباکو استفاده کرد. یکی از طرفداران این کارتون به نام Rob Baur برای ساخت چنین گیاهی از آن الهام گرفت و در سال ۲۰۰۳ با پیوند زدن ریشه گوجه فرنگی و تنباکو گیاه توماکو را اختراع کرد.

این مطلب را هم بخوانید:   بازیگرانی که نقش کاراکترهای بسیار پیرتر از خودشان را بازی کردند

شیوع ابولا: فصل ۹ قسمت سوم

https://cinemodern.ir/wp-content/uploads/2017/10/sympson-6.jpg

برخی معتقدند کارتون سیمپسون ها شیوع ابولا در سال ۲۰۱۴ را ۱۷ سال قبل پیش بینی کرده است. در یکی از صحنه های کارتون لیزا از بارت که مریض شده می خواهد کتابی تحت عنوان “جرج کنجکاو و ویروس ابولا” را بخواند. ویروس ابولا در سال ۱۹۷۶ کشف شد و جان ۲۵۴ نفر را در کنگو و ۲۲۴ نفر در اوگاندا گرفت.

کشف معادله بوزون هیگز: فصل ۸ قسمت اول

https://cinemodern.ir/wp-content/uploads/2017/10/sympson-7.jpg

۱۴سال قبل از سرن کارتون سیمپسون ها کشف فرمول جرم ذره بوزون را پیش بینی کرده است. این پیش بینی در یکی از قسمت های کارتون اتفاق می افتد که هومر تبدیل به مخترعی می شود که راه ادیسون را دنبال می کند.

رسوایی فروش گوشت اسب در اروپا: فصل ۵ قسمت نوزدهم

https://cinemodern.ir/wp-content/uploads/2017/10/sympson-8.jpg

در سال ۱۹۹۴ دوریساز اعضای بدن اسب ها برای درست کردن نهار برای دانش آموزان در مدرسه اسپرینگ فیلد استفاده کرد. ۹ سال بعد اداره ایمنی مواد غذایی در ایرلند در نمونه های گوشت بیف برگرها در سوپرمارکت ها متوجه وجود دی ان ای اسب شد.

ماهس سه چشم: فصل ۲ قسمت چهارم

https://cinemodern.ir/wp-content/uploads/2017/10/sympson-9.jpg

در این قسمت بارت یک ماهی ۳ چشم به نام بلینکی در رودخانه ای در نزدیکی یک نیروگاه شکار می کند. بیشتر از یک دهه بعد ماهی ۳ چشم در آرژانتین کشف می شود که از آب های نیروگاه های هسته ای تغذیه می کرد.

منبع: بدونیم

نظرتان را با ما در میان بگذارید
کانال تلگرامی ما رو از دست ندید!