آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

پیش‌بینی‌های کارتون «سیمپسون‌ها» از رویداد‌های آینده

sympson 1 - پیش‌بینی‌های کارتون «سیمپسون‌ها» از رویداد‌های آینده

این کارتون ۲۷ سال است که اجرا می شود و موضوعاتی که در آن روی می دهد روزی در دنیای واقعیت هم اتفاق خواهند افتاد. البته بعضی از اتفاقات این داستان هم اکنون در دنیای واقعیت رخ داده اند که در این جا به تعدادی از آن ها اشاره شده است.

برنده جایزه نوبل: فصل ۲۲  قسمت اول

sympson 2 - پیش‌بینی‌های کارتون «سیمپسون‌ها» از رویداد‌های آینده

بنیت هولمستروم ۶ سال بعد از این که در کارتون سیمپسون ها پیش بینی شد در سال ۲۰۱۶ برنه جایزه نوبل اقتصاد شده است. اسم هولمستروم روی کارت امتیاز قرعه کشی هنگامی که مارتین و لیزا روی برنده جایزه نوبل شرط بندی می کردند دیده می شود.

sympson 1 - پیش‌بینی‌های کارتون «سیمپسون‌ها» از رویداد‌های آینده

حدود ۱۷ سال گذشته کارتون سیمپسون ها پیش بینی کرده است که ترامپ روزی رئیس جمهور آمریکا خواهد شد. البته این پیش بینی در نوشته های دیگر هم شده است.

ساعت هوشمند: فصل ۶ قسمت نوزدهم

sympson 3 - پیش‌بینی‌های کارتون «سیمپسون‌ها» از رویداد‌های آینده

سیمپسون ایده استفاده از ساعت به عنوان موبایل را در سال ۱۹۹۵ در این کارتون معرفی کرد. یعنی ۲۰ سال بعد از ساخت اپل واچ.

دستگاه های رای گیری غلط: فصل ۲۰ قسمت چهارم

sympson 4 - پیش‌بینی‌های کارتون «سیمپسون‌ها» از رویداد‌های آینده

در سال ۲۰۰۸ در این کارتون نشان داده شد که هومر سعی دارد در یک مرکز رای گیری به اوباما رای بدهد اما دستگاه رای او را تغییر داد. چندین سال بعد چنین دستگاهی در پنسیلوانیا که آراء مردم به اوباما را تغییر می داد پیدا شد.

اختراع گیاه توماکو: فصل ۱۱ قسمت پنجم

sympson 5 - پیش‌بینی‌های کارتون «سیمپسون‌ها» از رویداد‌های آینده

در سال ۱۹۹۹ هومر از انرژی هسته ای برای اختراع گیاه ترکیبی گوجه و تنباکو استفاده کرد. یکی از طرفداران این کارتون به نام Rob Baur برای ساخت چنین گیاهی از آن الهام گرفت و در سال ۲۰۰۳ با پیوند زدن ریشه گوجه فرنگی و تنباکو گیاه توماکو را اختراع کرد.

شیوع ابولا: فصل ۹ قسمت سوم

sympson 6 - پیش‌بینی‌های کارتون «سیمپسون‌ها» از رویداد‌های آینده

برخی معتقدند کارتون سیمپسون ها شیوع ابولا در سال ۲۰۱۴ را ۱۷ سال قبل پیش بینی کرده است. در یکی از صحنه های کارتون لیزا از بارت که مریض شده می خواهد کتابی تحت عنوان “جرج کنجکاو و ویروس ابولا” را بخواند. ویروس ابولا در سال ۱۹۷۶ کشف شد و جان ۲۵۴ نفر را در کنگو و ۲۲۴ نفر در اوگاندا گرفت.

کشف معادله بوزون هیگز: فصل ۸ قسمت اول

sympson 7 - پیش‌بینی‌های کارتون «سیمپسون‌ها» از رویداد‌های آینده

۱۴سال قبل از سرن کارتون سیمپسون ها کشف فرمول جرم ذره بوزون را پیش بینی کرده است. این پیش بینی در یکی از قسمت های کارتون اتفاق می افتد که هومر تبدیل به مخترعی می شود که راه ادیسون را دنبال می کند.

رسوایی فروش گوشت اسب در اروپا: فصل ۵ قسمت نوزدهم

sympson 8 - پیش‌بینی‌های کارتون «سیمپسون‌ها» از رویداد‌های آینده

در سال ۱۹۹۴ دوریساز اعضای بدن اسب ها برای درست کردن نهار برای دانش آموزان در مدرسه اسپرینگ فیلد استفاده کرد. ۹ سال بعد اداره ایمنی مواد غذایی در ایرلند در نمونه های گوشت بیف برگرها در سوپرمارکت ها متوجه وجود دی ان ای اسب شد.

ماهس سه چشم: فصل ۲ قسمت چهارم

sympson 9 - پیش‌بینی‌های کارتون «سیمپسون‌ها» از رویداد‌های آینده

در این قسمت بارت یک ماهی ۳ چشم به نام بلینکی در رودخانه ای در نزدیکی یک نیروگاه شکار می کند. بیشتر از یک دهه بعد ماهی ۳ چشم در آرژانتین کشف می شود که از آب های نیروگاه های هسته ای تغذیه می کرد.

منبع: بدونیم

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //