آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

پشت صحنه فیلم Tenet کریستوفر نولان

TENET Behind the Scenes Exclusive 1 mp4 image - پشت صحنه فیلم Tenet کریستوفر نولان

«جان دیوید واشینگتن» فرزند «دنزل واشینگتن» پیش از آنکه مانند پدر به بازیگری روی آورد، یک بازیکن فوتبال حرفه‌ای بود. در ویدیوی پشت صحنه فیلم Tenet که بسیار پرشور و جذاب است، نشان داده می‌شود که «کریستوفر نولان» از خصوصیات ورزشکاری او کمال استفاده را برده. (نقد فیلم Tenet را در سینما مدرن بخوانید).

نولان چنانکه همه می‌دانند تمایل به خلق جلوه‌های ویژه‌ی عملی دارد و ترجیحش این است که به جای استفاده از تصاویر دیجیتال صحنه را جلوی دوربین روی هوا ببرد. با توجه به تصاویری که از بدل‌کاری‌ها، تعقیب و گریزها با خودرو، هنرهای رزمی در این ویدیو به نمایش گذاشته شده، به نظر می‌رسد که او با «تنت» سطح خود در این مدل از فیلمسازی را حتی بالاتر برده.

شیفتگان نولان احتمالاً از دیدن بازی واشینگتن در صحنه‌های اکشن مبهوت خواهند شد. او خودش در صحنه‌های مبارزه تمامی بازیگران گلاویز شده و خودش روی کامیون در حال حرکت پریده و این وظایف را به بدل‌کاران محول نکرده. بنابراین دیدن این تصاویر نفس را در سینه‌ی عاشقان اکشن حبس خواهد کرد. واشینگتن و دیگر بازیگران از جمله «رابرت پتینسون»، «الیزابت دبیکی» و «کنت برانا» تأکید می‌کنند که پیش از «تنت» چنین تصاویری را روی پرده‌های سینما ندیده‌اند.

اولین نشانه‌های مثبت از فروش «تنت» در آمریکا چهارشنبه (۲۶ آگست) با انتشار گزارش پیش‌فروش بلیت‌ها در آمریکا مشاهده شد. «موویو» گزارش داده است که پیش‌فروش بلیت‌های فیلم جدید نولان از «دانکرک» و «میان‌ستاره‌ای» در آمریکا، بریتانیا و استرالیا گذر کرده است.

در استرالیا و بریتانیا آمار پیش‌فروش بلیت در دو روز پیش از اکران و در آمریکا یک هفته پیش از اکران بررسی شده است. در آمریکا، پیش‌فروش تک بلیت‌ها برای «تنت» ۵۵ درصد بوده در حالی که فیلم «دانکرک» ۲۰ درصد و «میان‌ستاره‌ای» ۴۷ درصد شامل پیش‌فروش تک بلیت می‌شدند. هرچند همیشه ذکر شده است که آمار پیش‌فروش بلیت، فروش فیلم‌ها در گیشه را حتی در بازار ماقبل-پاندمی تضمین نمی‌کند، اما این تئوری در مورد فیلم‌های مارول و دیزنی درست از آب درآمده و پیش‌فروش عظیم برای دو قسمت اخیر «انتقام‌جویان» و «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» به رکوردشکنی در گیشه منتهی شد. با این حال نباید فراموش کرد که بازارهای کلیدی نیویورک، لس‌آنجلس و سانفرانسیکو هنوز بسته‌اند.

«دانکرک» ۲۱ ژوئیه سال ۲۰۱۷ در افتتاحیه‌ی داخلی ۵۰.۵ میلیون دلار فروخت و از پیش‌بینی ۳۵ تا ۴۰ میلیون دلاری فراتر رفت. این فیلم جنگی در اولین هفته‌ی اکرانش در بریتانیا نیز ۱۳ میلیون دلار فروخت. «میان‌ستاره‌ای» نیز پس از سومین روز اکران در آمریکا ۴۷.۵ میلیون دلار فروش کرد و در بریتانیا و استرالیا به ترتیب به فروش ۸.۵ و ۳.۶ میلیون دلاری دست یافت. در حال حاضر پیش‌بینی شده است که «تنت» در افتتاحیه‌ی جهانی خود در ۴۰ بازار ۲۵ میلیون دلار کسب کند.

حدود ۴۵ درصد پیش‌فروش بلیت‌های «تنت» در آمریکا به ایالت‌های جنوبی اختصاص دارد، در حالی که این آمار در مورد فیلم‌های «دانکرک» به ۳۵ و برای «میان‌ستاره‌ای» به ۲۸ درصد می‌رسید.

تا ۲۴ آگست، در بریتانیا نزدیک به ۱۱ هزار بلیت برای «تنت» پیش‌فروش شده بود، در حالی که این رقم برای «دانکرک» به ۷ هزار و برای «میان‌ستاره‌ای» به ۱۸۰۰ می‌رسید. سینماروهای بیش از ۴۵ ساله به شکل قابل‌توجهی نسبت به فیلم‌های قبلی نولان کاهش پیدا کرده‌اند و حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد خریداران بلیت در تمامی مناطق را مردان تشکیل داده‌اند.

در ادامه بخشی از پشت صحنه فیلم Tenet را ببینید.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by سینما مدرن (@cinemodernir) on

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //