آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

همکاری رومن پولانسکی با پلیس درباره پرونده سوء‌استفاده جنسی

xjkbw4khh2wmt1le0nn5 - همکاری رومن پولانسکی با پلیس درباره پرونده سوء‌استفاده جنسی

«رومن پولانسکی» از همکاری با بازجویان لهستانی در مورد پرونده سوء‌استفاده جنسی سال 1977 خود خبر داد. رومن پولانسکی کارگردان صاحب نام سینمای جهان که سال‌هاست به اتهام سوء استفاده جنسی از یک کودک از سوی دولت آمریکا تحت تعقیب است در جدیدترین اظهار نظر خود عنوان کرد با پلیس لهستان زادگاهش در این رابطه همکاری خواهد کرد.

این کارگردان برنده اسکار و نخل طلا که برای ساخت فیلم جدیدش در کشور لهستان به سر می‌برد ماه گذشته نیز که برای افتتاح یک موزه به شهر کراکوف لهستان سفر کرده بود، مورد بازجویی قرار گرفته است و به گفته خودش توانسته به تمامی ابهامات پاسخ دهد و بنابراین پلیس لهستان تصمیم گرفت وی را آزاد کند چرا که هنوز درخواست رسمی استرداد از سوی دولت آمریکا به دست دولت لهستان نرسیده است.

این کارگردان سرشناس و 81 ساله که یکی از مهم‌ترین چهره‌های فرنگی زنده کشور لهستان محسوب می‌شود، در این باره گفت: “میدانم که حکم استرداد من به لهستان آمده است اما قصد دارم مراحل را طی کنم تا ببینم چه پیش می‌آید. به سیستم قضایی لهستان اعتماد دارم و امیدوارم همه چیز به خوبی حل شود”.

پولانسکی دارای تابعیت دوگانه فرانسوی- لهستانی است و بر اساس قرارداد استرداد میان لهستان؛ دولت لهستان می‌تواند او را به مقامات امریکایی تحویل دهد اما مجبور به این کار نیست. فیلم جدید پولانسکی که «یک افسر و یک جاسوس» نام دارد، اولین فیلم پس از ساخت فیلم «چاقو در آب» محصول 1966 در خاک لهستان است.

«پولانسکی» از سال 1978 در پاریس زندگی می‌کند چراکه فرانسه یکی از معدود کشورهای اروپایی است که مانع استرداد شهروندان خود به آمریکا می‌شود و سال پیش نیز در نهایت به سبب ملاحظات امنیتی نتوانست در جشنواره فیلم لوکارنو حضور یابد چرا که در سال 2009 به سبب اتهامات آزار و اذیت جنسی که در آمریکا به او وارد شده بود‌، در کشور سوئیس دستگیر و تحت بازداشت خانگی نیز قرار گرفت اما در سال 2010 آزاد شد و دولت سوئیس نیز از استرداد وی به دولت امریکا خودداری کرد.

منبع: ایسنا

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //