آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

نگاهی کوتاه به زندگی حرفه ای گریگوری پک به بهانه تولد وی

127563 - نگاهی کوتاه به زندگی حرفه ای گریگوری پک به بهانه تولد وی

امروز مصادف با تولد گریگوری پک بازیگر مشهور سینمای جهان است که در فیلم های مشهوری چون «موبی دیک»، «توپهای ناوارون»، «طلسم شده» و «کشتن مرغ مقلد» بازی داشته و در اولین سال بازیگری نامزد اسکار شد.

علاقمندان سینما حتما ناخدا «اهب» را در فیلم موبی دیک یا نهنگ سفید به خازر دارند؛ مرد سرسخت و ناخدای لجوج یک پایی که تا سرحد مرگ و بر اثر یک کینه قدیمی برای مبارزه با نهنگ سفید جان خود را از دست مس دهد و خاسته از اولین رمان مدرن جهان نوشته هرمان ملویل است. بازیگری که نقش وی را به خوبی ایفا کرد کسی نیست جز گریگوری پک که پنجم آوریل سال ۱۹۱۶ در کالیفرنیای آمریکا به دنیا آمد.

127566 - نگاهی کوتاه به زندگی حرفه ای گریگوری پک به بهانه تولد وی

در سال ۱۹۴۲ پک اولین نقش خود را در نمایش ستاره صبح بازی کرد و همین نقش باعث شد سال بعد دیوید سلزنیک او را برای بازی در فیلم روزهای افتخار انتخاب کند. سال ۱۹۴۴ گریگوری پک به هالیوود رفت و در مدت پنج سال، چهار بار نامزد دریافت اسکار بهترین بازیگر مرد شد.

وی نخستین نقش مهم خود را در سال ۱۹۴۵ با بازی در فیلم طلسم شده، ساخته هیچکاک تجربه کرد و پس از آن در فیلم‌های معروفی چون کشتن مرغ مقلد (۱۹۶۲)، تعطیلات رمی (۱۹۵۳)، اسب کهر را بنگر (۱۹۶۴) را بازی کرد. او همچنين در سال ۱۹۵۳ وی به همراه سوزان هی‌وارد و اوا گاردنر «برفهای کلیمانجارو»  را بازی کرد که به طرز شگفت آوری موجب رونق صنعت گردشگری در کشور تانزانیا شد. شخصیتی که پک به‌ عنوان آتیکوس فینچ در فیلم کشتن مرغ مقلد بازی کرد، در نظرسنجی انجمن فیلم امریکا بهترین و محبوب‌ترین قهرمان در فیلم‌های سینمایی تاریخ هالیوود شناخته شد.

«توپهای ناوارون» از مشهورترین فیلم های این بازیگر است که در کنار آنتونی کویین و دیوید نیون بازی کرد و متنی برگرفته از رمان آلیستر مک لین نویسنده مشهور فیلم قلعه عقابها داشت.

127562 - نگاهی کوتاه به زندگی حرفه ای گریگوری پک به بهانه تولد وی

در سال ۱۹۹۹ نام گریگوری پک توسط انجمن فیلم آمریکا در ردیف دوازدهم فهرست بزرگ‌ترین هنرپیشگان مرد تاریخ قرار گرفت. وی آخرین بار در سال ۱۹۹۸ در یک فیلم تلویزیونی به نام موبی دیک جلوی دوربین رفت. پک در سال ۱۹۶۳ برای فیلم کشتن مرغ مقلد جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را گرفت و در سال ۱۹۶۸ جایزه انسان‌دوستی آکادمی اسکار به او تعلق گرفت.

به تقریب تمام نقش های پک به خاطر نوع فیزیک و صورتی که داشت مثبت بودند و وی فقط در دو فیلم جدال در آفتاب کینگ ویدور و بچه های برزیلی نقش منفی داشت. جدال در آفتاب یک فیلم وسترن بود و با وجود بازی خوب پک در آن نقش منفی زیاد در او دیده نشد و در بچه های برزیلی نیز که در دهه هشتاد ساخته شد وی نقش یکی از نازی ها را بازی می کند که با ساخت ارتشی از بچه های هیتلر می خواهد نازیسم را دوباره احیا کند. داستان فیلم را ایرا لوین نوشته بود که چندان چنگی به دل نمی زد و بای همین فیلم از آثار مهجور این بازیگر مشهور شمرده می شود.

منبع: سینما پرس

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //