آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

نگاهی به تعدادی از خشن ترین فیلم های تاریخ سینما

18qw - نگاهی به تعدادی از خشن ترین فیلم های تاریخ سینما

فیلم های خشن و ترسناک همیشه در سینمای جهان جای خاصی در میان طرفداران داشته اند و سازندگان بسیاری هم سعی می کنند تا با تولید فیلم های این چنینی بتوانند در سینما به موفقیت دست یابند.

خشونت در فیلم ها همیشه مساله ای پر سر و صدا بوده است و باعث به وجود آمدن حاشیه های بسیاری در صنعت سینما شده است. سازندگان بسیاری سعی می کنند تا با استفاده از خشونت در فیلم های خود نظر مخاطبان را جذب کنند و به فروش بیشتری دست یابند. بعضی دیگر هم با استفاده از خشونت مفهوم خاصی را در فیلم های خود انتقال می دهند.

بسیاری از کشورهای جهان قوانین خاصی را در مورد نمایش خشونت در فیلم های سینمایی ایجاد کرده اند. با این حال گاه باز هم کارگردانانی هستند که فیلم هایشان بسیاری از این قوانین را می شکند و باعث حاشیه های بسیار می شود، در این گزارش نگاهی داریم به تعدادی از خشن ترین فیلم های تاریخ سینما.

Passion of the Christ

13qw - نگاهی به تعدادی از خشن ترین فیلم های تاریخ سینما

فیلمی پر سر و صدا که درباره آخرین ساعات زندگی مسیح ساخته شده است. این فیلم به شدت خشن است و جزییات شکنجه ها و سختی های اعمال شده بر مسیح را به شکلی پر جزییات نمایش می دهد. یکی از منتقدان این فیلم در نقد خود گفته که از این فیلم ۱۲۶ دقیقه ای، ۱۰۰ دقیقه آن به شکل دقیقی شکنجه های مسیح را نمایش می دهد.

۳۰۰

12qw - نگاهی به تعدادی از خشن ترین فیلم های تاریخ سینما

فیلمی که چند سال پیش با ورود به بازار سینمای سر و صدای زیادی را ایجاد کرد و باعث اعتراض افراد بسیاری شد. این فیلم که در ظاهر بر اساس یک واقعه تاریخی ساخته شده است، در واقعیت هیچ شباهتی به اتفاقات تاریخ ندارد. در فیلم ۳۰۰ نبرد میان اسپارتان ها و ارتش خشیار شاه به شکل بسیار خشنی به تصویر کشیده شده است و میزان خشونت آن بیش از اندازه ضروری برای انتقال داستان است.

بیل را بکش

14qw - نگاهی به تعدادی از خشن ترین فیلم های تاریخ سینما
یکی از معروف ترین و غیر متعارف ترین کارگردان های سینمای هالیود Quentin Tarantino است که تاکنون فیلم های خشن بسیاری را ساخته است. یکی از معروف ترین ساخته های این کارگردان فیلمی ۲ قسمتی است که پر است از خشونت بیش از اندازه.


The Wild Bunch

15qe - نگاهی به تعدادی از خشن ترین فیلم های تاریخ سینما
بسیاری از فیلم های مربوط به غرب وحشی آمریکا پر از خشونت و قتل است و به همین خاطر شاید قرار گرفتن یک فیلم این چنینی در این فهرست چندان عادی نباشد. با این حال فیلم Wild Bunch با خشونت بیش از اندازه خود توانسته در میان سایر فیلم های این ژانر به درجه ای بالاتر از خشونت دست یابد و شهرت بیشتری در این زمینه کسب کند.

Hostel

16qw - نگاهی به تعدادی از خشن ترین فیلم های تاریخ سینما

با اینکه فیلم هایی با صحنه های شکنجه و خشن این روزها بسیار زیاد شده اند اما افراد بسیاری در دنیای سینما هم چنان مخالف نمایش و بازسازی صحنه های با این مفاهیم هستند. یکی از فیلم های معروفی که سر و صدای بسیاری هم ایجاد کرد فیلم Hostel است که توانست به فروش خوبی نیز دست یابد.


Battle Royal

17qe - نگاهی به تعدادی از خشن ترین فیلم های تاریخ سینما

یکی از فیلم های معروف کشور ژاپن که در سال ۲۰۰۰ منتشر شد و توانست در این کشور به موفقیت خوبی دست یابد. این فیلم درباره خط تاریخی تخیلی است که در آن کشور ژاپن به دولتی دیکتاتوری تبدیل شده است. در داستان این فیلم دانش آموزان قانون شکن و مخالف به جزیره ای بیابانی ارسال می شوند و در آن باید برای زنده ماندن با یکدیگر مبارزه کنند.

A Clockwork Orange

18qw - نگاهی به تعدادی از خشن ترین فیلم های تاریخ سینما

فیلم ساخته شده در سال ۱۹۷۱ که در زمان انتشار خود با مخلافان زیادی رو به رو شد. در این فیلم صحنه خشونت، قتل و شکنجه به مقدار زیادی به تصویر کشیده شده است. کارگردان این فیلم به دلیل اعتراضات زیاد در نهایت نتوانست اثر خود را در چند کشور پخش کند.

منبع: سینما خبر

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //