آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

نکاتی درباره فهرست مرگ کاراکتر آریا استارک در «بازی تاج و تخت»

060915 game of thrones arya 750x522 1439914334 w700 - نکاتی درباره فهرست مرگ کاراکتر آریا استارک در «بازی تاج و تخت»

در این رسانه بارها در مورد سریال پرطرفدار «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) سخن گفته ایم و حالا پس از پخش اولین اپیزود از فصل هفتم سریال نکات جدیدی به ذهن تماشاگران و طرفداران آن خطور می کند که ما نیز از این قاعده مستثنی نیستیم. یکی از شخصیت های اصلی این سریال که در طول شش فصل قبلی تغییرات ظاهری و شخصیتی بسیاری داشته کسی نیست جز آریا استارک، کوچک ترین دختر خانواده ی ند استارک که در فصل اول دختربچه ای ریزجثه اما جسور و با آرزوهای بزرگ بود. آریا از همان ابتدا شخصیت جذابی داشت، دختری که به جای بازی با عروسک و یادگیری دوخت و دوز دوست داشت با شمشیر بجنگد.

آریا پس از قتل پدرش، که خود شاهد آن بود، فهرستی از افرادی که به او و خانواده اش ظلم کرده بودند را تهیه کرده و هر بار بر تعداد آن ها می افزود. او همواره اسم این افراد را با خود تکرار می کرد تا روزی فرا برسد که بتواند از آن ها انتقام بگیرد و انتقام های او با قتل برخی از افراد حاضر در این فهرست و به خصوص والدر فری و خانواده ی او به مراحل حساسی رسیده است. از همان فصل پنجم و ششم و حتی قبل تر نیز می دانستیم که آریا استارک در نهایت به یک قاتل خونسرد و بی رحم تبدیل خواهد شد و حالا با دیدن اپیزود اول فصل هفتم این باورهای ما به حقیقت تبدیل شده اند. او در راه وستروس است و می خواهد به دشمنان خانوادگی اش خودی نشان دهد. بعد از کشتن والدر فری و خانواده اش، نفر بعدی در لیست آریا که می تواند باشد؟!!

در ادامه افرادی که در فهرست مرگ آریا استارک قرار دارند را با جزییاتی در مورد علت حضور آن ها در این فهرست و شرایط کنونی شان به شما خواهیم گفت.

۱- سرسی لنیستر

636042228427945208 727675881 2865529 cersei lannister season 4 cersei lannister 36909050 4256 2832 w700 - نکاتی درباره فهرست مرگ کاراکتر آریا استارک در «بازی تاج و تخت»

دلیل حضور در فهرست مرگ: او به نادرستی ند استارک، پدر آریا را به خیانت متهم کرده و پس از دستگیری باعث شد که دستور قتل وی توسط پسرش، جافری، صادر شود.

شرایط کنونی: زنده و نشسته بر تخت آهنین، در حال نقشه کشیدن برای دشمنان و نبرد پیش رو با کسانی که سلطنت او را تهدید می کنند، به ویژه دینریس تراگرین، تیریون لنیستر و جان اسنو. او در اپیزود اول فصل هفتم نقشه ای بزرگ از قلمرو وستروس را در صحن محل فرمانروایی خود کشیده و دائم روی آن قدم می زند در حالی که گرگور کلیگین زامبی و برادرش جیمی در کنار او هستند اما به نظر می رسد که جیمی مدت زیادی در کنار او نخواهد ماند. در اپیزود اول فصل هفتم آریا به سربازان وستروسی می گوید که قصد سفر به کینگز لندینگ و کشتن سرسی را دارد و می دانیم که وی توانایی چنین کاری را دارد.

۲- ایلین پَین

ilyn payne w700 - نکاتی درباره فهرست مرگ کاراکتر آریا استارک در «بازی تاج و تخت»

دلیل حضور در فهرست مرگ: وی به دستور جافری، سر ند استارک را از بدنش جدا کرد.

شرایط کنونی: زنده، اما مدت زیادی است که هیچ خبری از او در سریال شنیده نمی شود. با این وجود، ایلین پَین در لیست مرگ آریا به اندازه ی کسان دیگری که هنوز زنده اند و در وستروس جولان می دهند برای او اهمیت ندارد.

۳- ملیساندر

18 melisandre game of thrones.w1200.h630 w700 - نکاتی درباره فهرست مرگ کاراکتر آریا استارک در «بازی تاج و تخت»

دلیل حضور در فهرست مرگ: به خاطر بردن گندری از گروه «برادران بدون پرچم»

شرایط کنونی: زنده و خیلی خیلی پیر، تبعید شده از وینترفل توسط جان اسنو. او به سمت جنوب می رود و آخرین باری که آریا را دیدیم در ریورلندز بود. پس امکان این که این دو با هم مواجه شوند وجود دارد. شاید آریا به خاطر این که ملیساندر توانست برادرش، جان اسنو را به زندگی بازگرداند او را ببخشد اما احتمال آن کم است.

۴- بریک دوندارین

beric dondarrion game of thrones w700 - نکاتی درباره فهرست مرگ کاراکتر آریا استارک در «بازی تاج و تخت»

دلیل حضور در فهرست مرگ: به خاطر این که گندری را به ملیساندر فروخت و سگ شکاری را آزاد کرد.

شرایط کنونی: زنده و در کنار سگ شکاری (The Hound) به سمت شمال می رود تا با وایت واکرها مقابله کند. وی تاکنون بیش از ۶ بار مرده و زنده شده است و اگر چه آریا می تواند او را بکشد اما به احتمال فراوان به لطف دوستش ثوروس اهل میر و خدای روشنایی به سرعت زنده خواهد شد.

۵- ثوروس اهل میر

Game of Thrones game of thrones 33974760 972 475 w700 - نکاتی درباره فهرست مرگ کاراکتر آریا استارک در «بازی تاج و تخت»

دلیل حضور در فهرست مرگ: به خاطر فروختن گندری به ملیساندر و آزاد کردن سگ شکاری همراه با دوستش بریک دوندارین در گروه «برادران بدون پرچم»

شرایط کنونی: زنده و همراه با سگ شکاری اما برخلاف گذشته موهایش را از پشت بسته است. آریا استارک برای کشتن بریک دوندارین باید ابتدا ثوروس را از میان بردارد تا دیگر نتواند بریک را برای چندمین دفعه به زندگی بازگرداند. او برای سگ شکاری نقشه هایی دارد که تنها در ادامه ی سریال مشخص خواهند شد.

۶- پولیور

polliver w700 - نکاتی درباره فهرست مرگ کاراکتر آریا استارک در «بازی تاج و تخت»

دلیل حضور در فهرست مرگ: به خاطر دزدیدن شمشیر آریا با نام «Needle» و کشتن لومی دوست آریا

شرایط کنونی: مرده. آریا به کمک سگ شکاری توانست در مهمانخانه ای در وستروس شمشیرش را از پولیور پس گرفته و بلافاصله او را با فرو کردن شمشیر باریک خود در گلویش بکشد.

۷- جافری برثیون

7310248 3x2 940x627 w700 - نکاتی درباره فهرست مرگ کاراکتر آریا استارک در «بازی تاج و تخت»

علت حضور در فهرست مرگ: به خاطر صادر کردن همراه با شادی دستور اعدام ند استارک و کشتن دوستش میکا. همچنین برای این که انسان بسیار بسیار بی رحم و سنگدلی بود.

شرایط کنونی: مرده. مسموم شده توسط لیتل فینگر و اولنا تایرل. تنها موضوع ناراحت کننده در مورد مرگ جافری این بود که آریا دخالتی در آن نداشت.

۸- رورژ

Game of Thrones Rorge Interview Andy Beckwith w700 - نکاتی درباره فهرست مرگ کاراکتر آریا استارک در «بازی تاج و تخت»

علت حضور در فهرست مرگ: برای شکنجه ی مردم در هررنهال و تهدید آریا به تجاوز و مرگ.

شرایط کنونی: مرده. وقتی که رورژ به آریا و سگ شکاری حمله کرد آریا او را به قتل رساند.

۹- گرگور “کوه” کلیگین

the mountain gregor clegane game of thrones w700 - نکاتی درباره فهرست مرگ کاراکتر آریا استارک در «بازی تاج و تخت»

دلیل حضور در فهرست مرگ: برای شکنجه در هررنهال و اعمال وحشتناکش در ریورلندز

شرایط کنونی: زامبی. اوبرین مارتل او را کشت اما استاد بزرگ «کیبورن» با آزمایش های خود او را به زندگی بازگرداند.

۱۰- سندور “سگ شکاری” کلیگین

rory mccann sandor hound cleganephoto helen sloanehbo w700 - نکاتی درباره فهرست مرگ کاراکتر آریا استارک در «بازی تاج و تخت»

علت حضور در فهرست مرگ: برای کشتن میکا، پسر قصاب و دوست آریا به دستور جافری در فصل اول و در جاده ی کینگزرَود

شرایط کنونی: زنده. آریا استارک در انتهای فصل چهارم او را رها کرد تا بمیرد اما سگ شکاری توسط برادر رَی نجات یافت. اگر چه آریا او را تنها گذاشت تا بمیرد اما این دو به نحوی از شخصیت همدیگر خوششان می آید بنابراین اگر بار دیگر به هم برخورد کنند بعید است که آریا او را بکشد. سگ شکاری به اندازه کافی رنج کشیده است.

۱۱- تایوین لنیستر

tywin lannister w700 - نکاتی درباره فهرست مرگ کاراکتر آریا استارک در «بازی تاج و تخت»

دلیل حضور در فهرست مرگ: او مغز متفکر پشت قضیه ی عروسی سرخ بود. والدر فری به تنهایی نمی توانست چنین نقشه ای را طرح ریزی و عملی کند.

شرایط کنونی: مرده. پسرش تیریون او را وقتی که در دستشویی بود با کمان زنبوری کشت. شاید آریا از این که نتوانسته نقشی در قتل تایوین ایفا کند ناراحت شود اما قتل در دستشویی می تواند الهام بخش او در انتقام های پیش رو باشد.

۱۲- مرین ترانت

ser meryn trant got 1280jpg b74193 1280w w700 - نکاتی درباره فهرست مرگ کاراکتر آریا استارک در «بازی تاج و تخت»

دلیل حضور در فهرست مرگ: به خاطر قتل سیریو فورل، استاد شمشیربازی آریا. مرین ترانت اولین نفر در فهرست مرگ آیا استارک بود.

شرایط کنونی: مرده. خیلی مرده. در مهمانخانه ای در براووس، آریا ابتدا چشم های او را کور کرد سپس در حالی که خودش را به او معرفی می کرد با ضربات آرام و پشت سر هم خنجر او را کشت.

۱۳- والدر فری

a46442da38a11a9893af782c33409a8b6bd3dffc3053eb9ff5d34b63eaf484f345d7a08be52d1e43bf9c3f114ec3a08a w700 - نکاتی درباره فهرست مرگ کاراکتر آریا استارک در «بازی تاج و تخت»

دلیل حضر در فهرست مرگ: آیا لازم است به شما یادآوری کنیم که در عروسی سرخ چه اتفاقی رخ داد؟!!

شرایط کنونی: مرده. قبل از این که آریا گلوی او را ببرد کیکی که با گوشت پسرانش لوثار و بلک والدر درست شده بود را به خورد او داد.

منبع: روزیاتو

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //