نقد سریال Human

Humans 2 - نقد سریال Human

همه چیز با پروژه کارا از آقای کیج شروع شد ،در زمان حال ما این جرات را به تمام سازندگان داد که بتوانند بلند پروازی کنند از روزی که زمین می ایستد تا هوش مصنوعی های متفاوت در حالت سولاریس گونه موجوداتی را خلق کنند که بشر به نیازهای عاشقانه  و یدی خود دست پیدا کند، این خواستن ربات ها برای برقراری ارتباط و از همه مهم تر ریشه دواندن در بین تن پرورانی که حاضر به انجام کارهای خود نبوده و نیستند و همیشه استقبال خوبی از این آماده خور بودن از خودشان نشان داده اند ،هرچند این نکته هم حائز اهمیت است و باید به آن توجه کرد ،بشر اصولاً بدش نمی آید کنارش عروسکانی برای بازی اش قرار داشته باشد که هم نیاز های خانه را رفع کند و هم نیاز های جنسی رایگان در اختیارش قرار بگیرد‌.

سریال پیشنهادی من به شما HUM∀NS  نام دارد و محصول کشور انگلستان در ابتدا ، و با کمک آمریکا است و  شبکه درجه یک Channel 4  با کمک AMC که تخصص عجیبی شبکه انگلیسی در ساخت آثار بی نظیر از خودش نشان داده است به مانند : Shameless  , Idioterne , Naked Attraction    ساخته که کمتر یا اصلاً در ایران بهشون نگاه نشده که کارهایی پُر از خلاقیت و جذابی بوده برای مخاطب های پیگیر و از همه مهم تر باعث تعجب میشود داستانهایشان با نبوغی که باهاش رو به رو می شویم و توانایی ساخت خاطراتی خوب را در ذهن ما خواهند داشت.

داستان سریال از یک شرکتی شروع میشود که توانایی ساخت انسانهای آدم نما و به شدت طبیعی را دارد و در اختیار دیگران قرار می دهد ولی توجه ای به رشد عقلی ربات های خود نکرده اند در زمان برنامه نویسی مغزی آنها، که خودِ این ارتقاء چالش های عجیبی میان خانواده ها به وجود می آورد ،گروهی حاضر به آپدیت ربات خودشان نمی شوند و گروهی شیفته و دلباخته ی محصول خود می شوند و در حد یک انسان وابستگی و دلبستگی‌هایی میانشان برقرار می شود که خود این رویکرد ،دوری و تنها شدنی بزرگ را نمایان می کند و همه ی این ها عشقی اشتباه را درون شخصیت های داستان می گنجاند و در این بین رابطه هایی متفاوت از دوستی را بین ربات هایی می بینیم که خود را در حد انسان می داند و تمام خوبی های ممکن را میتونیم حتی بالاتر توی آنها با لذت بشینیم و تماشا کنیم.

Humans 3 - نقد سریال Human

نقاط قوت:

۱.داستان متفاوتی که تیم انگلستانی سریال نوشته توانسته رکورد بهترین سریال شبکه که از سال ۱۹۹۲ دست نخورد باقی مانده بود را بشکند که البته در شماره بعد سعی میکنم نسخه اصلی را ببینم و بهتون معرفی کنم که ساخت کشور سوئد است وبا اسمی به همین شکل تقریبا، پخش شده است.

۲.سم وینسنت و جاناتان برکلی هم جوایز بفتا را برای سریالشان دریافت کرده اند و هم جایزه انجمن نویسندگان انگلستان را تصاحب.

۳.به نظرم بازیگران خوب و کمتر دیده شده ای برای نقش ربات ها در سریال انتخاب شده اند که تا حد ممکن برای بینندگان تازگی داشته باشند و هم زیبایی آنها باعث جلب نظر شود.

۴.رنگ آمیزی ، موسیقی و تا حدودی نماهای طبیعیه خوبی در کار، انتخاب ،ساخته و طراحی شده است، که کمک می‌کنند مخاطب دلزده نشود و پا به پای شخصیت های درون داستان پیش بروند.

نقاط ضعف:

۱.سریال با اینکه علمی و تخیلی است ولی گاهی از ریتم می افتد و با فاصله ای حتی به درازای یک قسمت طول می کشد تا به داستان اصلی و ریتم گذشته خود باز گردد.

۲.گاهی بازیگران از راکورد خود خارج می شوند و هیچ فرقی جز چشمها با دیگر آدم ها دیده نمیشود در شمایل کاراکترهایشان.

۳.در بعضی از اوقات ما در داستان تولید درام نمی بینیم و فقط حرفهایی زده میشه که باید زده بشه تا زمان هر قسمت به یک ساعت خود برسد‌.

Humans 1 - نقد سریال Human

جمع بندی:

سریال HUMNS   توانایی سرگرم کردن شما را دارد و میتونید به صورت جدی بشینید پاش و لحظات مفرح و خوبی را هم براتون به ارمغان بی آورد ولی فاصله بین هر فصل این سریال به شدت زیاده از چهاردهم جون دو هزاروپانزده که پخش سریال شروع شده تا حال که در سال دو هزاروهجده هستیم فقط دو فصل و شانزده قسمت اش پخش شده ،البته که تمدید شده برای فصل سوم ولی تاریخ پخش دو بار تغییر کرده، یکبار در دوهزاروهفده ،یک بار در دوهزاروهجده که خبر پخش فصل سوم تائید شد و به زودی در ماه های آینده پخش  فصل جدیدش شروع می‌شود.

نویسنده: میکائیل خسرویان
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
عشق فیلم هستی بیا کانال تلگرام ما 😍
//