CineModern Telegram
به این مطلب امتیاز دهید!

«نفس» نماینده ایران در اسکار 2018 شد

https://cinemodern.ir/wp-content/uploads/2017/09/image_13960628886_large_77c8ab6f-2717-4d54-901a-1fe67365be28.jpg

پس از چند روز بررسی فیلم‌های سینمایی، امیر اسفندیاری، از انتخاب فیلم «نفس» ساخته نرگس آبیار به عنوان نماینده سینمای ایران برای شرکت در آکادمی اسکار 2018 خبر داد. صبح امروز سخنگوی هیات معرفی فیلم ایرانی به اسکار 2018 اعلام کرده بود که از میان چهار فیلم «رگ خواب»، «مالاریا»، «ویلایی‌ها» و «نفس» یکی از آنها به عنوان نماینده سینمای ایران به آکادمی اسکار معرفی خواهند شد. این نخستین بار است که فیلم یک کارگردان زن نماینده ایران برای رقابت اسکار می‌شود.

فیلم سینمایی «نفس» سومین ساخته سینمایی نرگس آبیار با بازی مهران احمدی، پانته‌آ پناهی ها، ساره نور موسوی، گلاره عباسی، سیامک صفری، شبنم مقدمی و جمشید هاشم‌پور برای اولین بار در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و توانست پنج سیمرغ بلورین از این جشنواره را دریافت کند، پاییز سال گذشته در سینماهای کشور اکران شد و بیش از یک میلیارد و 500 میلیون تومان فروش کرد.

امیر اسفندیاری – سخنگوی هیات معرفی فیلم ایرانی – در رابطه با این موضوع گفت: «با انجام مباحثات نهایی و بررسی‌های کلی در خصوص چهار فیلم فهرست نهایی، این هیات با اکثریت آرا، فیلم «نفس» ساخته نرگس آبیار را برای نمایندگی سینمای ایران در رقابت اسکار بهترین فیلم خارجی زبان انتخاب کرد. اعضاء هیات امید دارند فیلم برگزیده بتواند با پشتیبانی کلیه مراکز تاثیرگذار فرهنگی کشور، نمودی دیگر از ظرفیت‌های سینمای نوین ایران را به طیفی گسترده تر از مخاطبین بین‌المللی بشناساند.»

به این مطلب امتیاز دهید!

این مطلب را هم بخوانید:   بهترین های اسکار 2016 از نگاه منتقدان نشریه سینمایی «ورایتی»

نظرتان را با ما در میان بگذارید