آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

«مکس دیوانه: جاده خشم» جدیدترین فیلم جورج میلر در جشنواره کن به نمایش درمی‌‌آید

NF News Cannes68 MadMax - «مکس دیوانه: جاده خشم» جدیدترین فیلم جورج میلر در جشنواره کن به نمایش درمی‌‌آید
«مکس دیوانه: جاده خشم» اثر جورج میلر و با هنرمندی تام هاردی و شارلیز ترون در 14 مه (24 اردیبهشت) در جشنواره کن به نمایش در می آید.

هر چند بسیاری بر این باور بودند که این فیلم در شب افتتاحیه جشنواره به نمایش در خواهد آمد، جشنواره تصمیمی غیر عادی مبنی بر نمایش ویژه این فیلم در بخش خارج از مسابقه در روز دوم جشنواره، درست روز قبل از اکران جهانی فیلم گرفته است.

به گزارش نقد فارسی، «جاده خشم» که با آن کارگردان اثر پس از چند دهه به مجموعه فیلم ساخته خود باز می‌گردد و از این حیث یک نمونه نادر به شمار می‌رود، برای اولین بار در سال 2003 اخباری مبنی بر ساخت آن با هنرمندی مل گیبسون منتشر شد، و یک دهه گذشته را در مراحل پیش از تولید گذراند، تا اینکه در نهایت در سال 2012 به جلوی دوربین رفت. مراحل فیلمبرداری این فیلم با بودجه‌ای بالغ بر 100 میلیون دلار (که منابع غیررسمی رقم آن را بسیار بیشتر برآورد می‌کنند) در طی 100 روز در نامیبیا و استرالیا انجام شد.

با وجود حضور در هیات داوران 1988 و 1999، این فیلم اولین حضور میلر در کن را رقم خواهد زد، همان جایی که «مکس دیوانه» برای پخش کنندگان به نمایش درآمد. آن فیلم نقطه عطفی بود در کارنامه میلر و ستاره جوانش، که در آن مل گیبسون در نقش یک پلیس جوان در پی انتقام از گروهی موتورسوار که همسر و فرزندش را به قتل رسانده بودند بود. گیبسون پس از آن دو بار دیگر به ایفای این نقش پرداخت: «مکس دیوانه 2» (که در آمریکا تحت عنوان «جنجگوی جاده» منتشر شد) در سال 1981 و دیگری «مکس دیوانه: ورای تاندردوم» در سال 1985.

«جاده خشم» که به گفته میلر «مروی دوباره» بر دنیای «مکس دیوانه» است، تام هاردی را بجای گیبسون می‌بیند و در مقابل او شارلیز ترون در نقش راننده کامیونی که یک نقشه فرار را پیش می‌برد ظاهر می‌شود. بار دیگر این فیلم نیز در آینده‌ای نزدیک در دنیایی درگیر جنگهای نفتی و قحطی منابع طبیعی می‌گذرد.

لیست کامل فیلمهای شرکت کننده در جشنواره در تاریخ 16 آوریل (27 فروردین) اعلام خواهد شد.

منبع: سایت نقد فارسی

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //