آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

مکس دیوانه برنده جایزه سالانه حلقه منتقدین فیلم لندن شد

45 1441172410679 10 - مکس دیوانه برنده جایزه سالانه حلقه منتقدین فیلم لندن شد

«مکس دیوانه: جاده خشم» ساخته «جورج میلر» موفق به کسب جایزه بهترین فیلم و کارگردانی از جوایز سالانه حلقه منتقدین فیلم لندن شد. سی‌وششمین دوره جوایز سالانه حلقه منتقدین لندن، بهترین سینمای جهان را در شاخه‌های گوناگون در حالی معرفی کرد که فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» دو جایزه اصلی را به خانه برد.

«مکس دیوانه: جاده خشم» در جوایز اسکار 2016 نیز در 9 بخش نامزد کسب جایزه شده است و پس از «بازگشته» با 12 نامزدی، بیشترین تعداد نامزدی را در مهمترین جایزه سینمایی سال کسب کرده است. ساخته آخرالزمانی و اکشن «جورج میلر» در حالی عنوان بهترین فیلم و کارگردانی جوایز حلقه منتقدین لندن را به خود اختصاص داد که در بخش بهترین فیلم رقبایی چون «بازگشته»، «اتاق»، «افشاگر»، «مریخی»، «کارول»، «45 سال»، دو مستند «امی» و «نگاه سکوت» انیمیشن «INSIDE OUT» را پیش رو داشت.

به گزارش «امپایر آنلاین»، فیلم «45 سال» ساخته «آندروهای» نیز موفق به کسب جایزه بهترین فیلم انگلیسی سال به انتخاب منتقدین سینمایی لندن شد و جایزه بهترین فیلم خارجی سال به مستند نامزد اسکار «نگاه سکوت» به کارگردانی «جاشوا اوپنهیمر» رسید و «امی» به کارگردانی «آصیف کاپادیا» بهترین مستند سال شناخته شد.

در شاخه بازیگری نقش اصلی زن و مرد نیز به ترتیب «شارلوت رامپلینگ» و «تام کورتنی» هر دو برای فیلم «45 سال» برگزیده شدند و جوایز نقش مکمل نیز «کیت ونیزلت» (استیو جابز) و «مارک رایلنس» (پل جاسوس‌ها) رسید.

در شاخه کارگردانی که جایزه اصلی به «جورج میلر» استرالیایی رسید، «الخاندرو گوانزالز ایناریتو» (بازگشته)، «تاد هینز» (کارول)، «ریدلی اسکات» (مریخی) و «آندرو های» (45 سال) نیز نامزد کسب جایزه بودند. اما «تام هاردی» برای بازی درخشان در دو فیلم «بازگشته» و «مکس دیوانه» بهترین بازیگر مرد انگلیسی و «سیرشا رونان» نیز برای نقش آفرینی در دو فیلم «بروکلین» و «رودخانه گمشده» بهترین بازیگر زن انگلیسی نام گرفت.

منبع: ایسنا

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
اینستاگرام ما تلگرام ما
//