آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

منظور از واژه «رزباد» در فیلم «همشهری کین» چیست؟

1213368 192 - منظور از واژه «رزباد» در فیلم «همشهری کین» چیست؟

ویلیام رندولف هرست سوم در جشنواره سن‌فرانسیسکو درباره «همشهری کین» حرف زد و نظرش را درباره واژه «رزباد» بیان کرد.

به گزارش هالیوود ریپورتر، نوه مردی که الهام‌بخش اورسن ولز شد تا فیلم «همشهری کین» را بسازد درباره این فیلم کلاسیک محصول سال ۱۹۴۱ صحبت کرد و پیشنهاد خودش را درباره معنی واژه «رزباد» بیان کرد.

معنی واقعی «رزباد» چیست؟ این کلمه‌ای است که وقتی اورسن ولز در آخرین صحنه فیلم «همشری کین» بازی می‌کند و در حال مرگ است به زبان می‌آورد. در حالی که او در این فیلم در نقش چارلز فاستر کین ملهم از شخصیت ویلیام رندولف هرست بازی کرده است، چه منظوری از بیان این واژه که به معنی «غنچه رز» است، در این فیلم کلاسیک داشت؟

بیشتر تماشاگران فیلم «همشهری کین» هنگام ترک سالن سینما پس از تماشای این فیلم به این نتیجه می‌رسند که «رزباد» اسم سورتمه دوران کودکی کین است که او با آن بازی می‌کرد.

1213369 426 - منظور از واژه «رزباد» در فیلم «همشهری کین» چیست؟

خود ولز در سال ۱۹۴۱ با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود: در ناخودآگاه او، این واژه یادآور سادگی، راحتی و بالاتر از همه آنها عدم مسئولیت در خانه‌اش است و همچنین یادآور عشق مادرش است که او هرگز آن را از دست نداد.

اما در نشستی که در جشنواره فیلم سن‌فرانسیسکو و پیش از نمایش فیلم «همشهری کین» برگزار شد، ویلیام رندولف هرست سوم نوه غول دنیای نشر و رییس فعلی بنیاد هرست در این باره و درباره تئوری خودش درباره این کلمه حرف زد و گفت او همیشه این طور فکر کرده که «رزباد» همان کره برفی است که وقتی کین می‌میرد از دست او خارج می‌شود.

وی گفت: خیلی‌ها فکر می‌کنند «رزباد» سورتمه است، اما من فکر می‌کنم «رزباد» در واقع آن کره کوچک برفی است. فکر می‌کنم چیزی غمگین در شخصیت کین وجود دارد که تاحدی در شخصیت پدربزرگ من هم وجود داشت؛ درون جهان کوچک جوانی او، کودکی او، خانه او، امنیت او، و او دوست داشت به آن نقطه برگردد. فکر می‌کنم «رزباد» این مفهوم بود. درواقع همان حس دوران کودکی که به اشکال مختلف انکار شده بود.

1213370 556 - منظور از واژه «رزباد» در فیلم «همشهری کین» چیست؟

«همشهری کِین» فیلم درام به کارگردانی اورسن ولز و محصول سال ۱۹۴۱، به انتخاب بنیاد فیلم آمریکا بهترین فیلم تاریخ سینمای آمریکا است.

زمانی که چارلز فاستر کین غول ثروتمند روزنامه‌دار می‌میرد تنها یک کلمه می‌گوید: «غنچه رز». تهیه کننده فیلم مستند زندگی کین از گزارشگر تامسون می‌خواهد تا درباره زندگی و شخصیت کین تحقیق کند و به ویژه معنای کلمه آخر پیش از مرگش را کشف کند. تامسون با دوستان و بستگان کین مصاحبه می‌کند و داستان کین در رشته‌ای از فلش‌بک‌ها شکل می‌گیرد.

منبع: خبرگذاری مهر

5/5 - (1 امتیاز)
نظر شما چیست؟ شما هم نظر خودتان را در مورد این فیلم در بخش نظرات بنویسید. اگر نظر و مطلب مفید و کاملی داشته باشید، امکان اضافه شدن نظر شما به محتوای این پست وجود دارد!
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //