آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

مل گییسون داور جشنواره استرالیا شد

88 289 - مل گییسون داور جشنواره استرالیا شد

«مل گیبسون» بازیگر و کارگردان هالیوودی به عنوان یکی از اعضای هیئت داوران جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «تراپفست» استرالیا انتخاب شد.

جشنواره فیلم کوتاه «تراپفست» که قرار بود در ماه دسامبر 2015 برگزار شود به دلیل آنچه مدیریت غیرمسئولانه منابع مالی معرفی شد لغو شد و حالا قرار است بیست‌و‌چهارمین دوره خود را از 14 فوریه 2016 و با دو ماه تاخیر با حضور «مل گیبسون» کلید بزند.

بازیگران استرالیایی «سایمون بیکر» و «ربکا گیبنی»، «دان مک آلپاین» تصویربردار و همچنین «ژاکلین مورهاوس» کارگردان استرالیایی در کنار «مل گیبسون» سرشناس هیئت داوران بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم کوتاه «تراپفست» را تشکیل می‌دهند.

«گیبسون» در حال حاضر در استرالیا مشغول ساخت دومین فیلم جنگی حماسی خود به نام «لبه اره» است که در آن «ترسا پالمر»، «لوک بریسی» و «سم وسینگتون» ایفای نقش کرده‌اند.

این سینماگر استرالیایی که در سال 2005 با فیلم «شجاع‌دل» موفق به کسب جایزه اسکار بهترین فیلم و کارگردانی شده است در واکنش به انتخاب به عنوان هیئت داوران این رویداد معتبر سینمایی در عرضه فیلم کوتاه گفت:‌ “جشنواره فیلم «تراپفست» در طول 23 دوره گذشته عنوان یک سکوی پرش برای فیلمسازان جوان عملکرد باورنکردنی داشته است و من از حمایت از این جشنواره بسیار خوشحال هستم”.

«مل گیبسون» علاوه‌بر کسب ده‌ها جایزه مختلف از بزرگترین جشنواره‌های دنیا، جوایز و افتخارات بزرگ دیگری نیز کسب کرده‌ است که از مهمترین آنها می‌توان به دریافت بالاترین نشان افتخار کشور استرالیا در سال 1997، عنوان قدرتمندترین و پرنفوذترین ستاره سینمای جهان از سوی نشریه فوربس در سال 2004 و کسب رتبه دوازدهم در میان 100 بازیگر برتر سینمای جهان اشاره کرد.

جشنواره فیلم کوتاه «تراپفست» که به یکی از رویدادهای سینمایی تاثیرگذار و مهم در عرصه فیلم کوتاه جهان تبدیل شده است، سالانه توانایی جذب 150 هزار مخاطب را دارد.

منبع: ایسنا

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
اینستاگرام ما تلگرام ما
//