آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

معرفی 22 کشوری شرکت کننده در اسکار 2015

93670447869737698511 - معرفی 22 کشوری شرکت کننده در اسکار 2015

سه کشور پرو، جمهوری دومینیکن و موریتانی نیز نمایندگان خود را برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار 2015 معرفی کردند.

شمار کشورهایی که فیلم‌های خود را برای شرکت در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی هشتاد و هفتمین جوایز اسکار با حضور سه کشور پرو، جمهوری دومنیکن و موریتانی به 22 رسید.

سینمای موریتانی فیلم نامزد نخل طلای «تیمبوکتو» ساخته «عبدالرحمن سیساکو» را برای حضور در اسکار خارجی 2015 به آکادمی معرفی کرده است. این فیلم در جشنواره امسال کن موفق به کسب جایزه بهترین فیلم معنوی این رویداد سینمایی شد.

جمهوری دومنیکن نیز فیلم «کریستو ری» به کارگردانی «لتیسیا تونوس» و سینمای پرو فیلم «انجیل جسم» از «ادواردو مندوزا دیاکاوا»را به عنوان نمایندگان خود در رقابت اسکار خارجی انتخاب کردند.

پیش از این کشورهای اتریش، بلغارستان، کرواسی، استونی، فنلاند، گرجستان، آلمان، مجارستان، ژاپن، لوکزامبورگ، نپال، هلند، نروژ، لهستان، رومانی، صربستان، سوئد، ونزوئلا و ترکیه نمایندگان خود را به آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار معرفی کرده‌اند.

سال گذشته 76 کشور فیلم‌های خود را به حضور در رقابت اسکار خارجی معرفی کردند که در نهایت فیلم ایتالیایی «زیبایی بزرگ» ساخته «پائولو سورنتینو» موفق به کسب اسکار خارجی شد تا ایتالیا همچنان پرچمدار این بخش از جوایز اسکار باقی بماند. آخرین مهلت ارسال آثار برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار 2015، اول اکتبر است.

پانزدهم جولای 2015 آکادمی علوم و هنرهای تصویری اسکار پنج فیلم منتخب از میان تمام آثار کشورهای مختلف را به عنوان نامزدهای بخش بهترین فیلم خارجی معرفی خواهند کرد. مراسم معرفی برندگان و اعطای جوایز اسکار 22 فوریه 2015 در سالن «دالبی» هالیوود برگزار خواهد شد.

منبع: ایسنا

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //