آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

معرفی فیلم های ایرانی که در جشنواره برلین به نمایش در خواهند آمد

67974 635909645986595560 m - معرفی فیلم های ایرانی که در جشنواره برلین به نمایش در خواهند آمد

فیلم ˝لانتوری˝ به کارگردانی رضا درمیشیان اولین بار در سطح بین‌المللی یکشنبه 14 فوریه (25 بهمن) در جشنواره فیلم برلین به نمایش درمی‌آید.

“لانتوری” یکی از فیلم‌های بخش پانوراما شصت و ششمین جشنواره فیلم برلین است.

فیلم جدید رضا درمیشیان یکشنبه 14 فوریه (25 بهمن) برای اولین بار در سطح بین‌المللی در برلیناله نمایش داده می‌شود. این فیلم روزهای دوشنبه 15 فوریه (26 بهمن)، سه‌شنبه 16 فوریه (27 بهمن)(دو نمایش) و شنبه 20 فوریه (1 اسفند) نیز در جشنواره برلین روی پرده می‌رود.

باران کوثری، نوید محمدزاده، مریم پالیزبان، رضا بهبودی، مهدی کوشکی، بهناز جعفری، فاطمه نقوی، پریوش نظریه، نادر فلاح، اردشیر رستمی، حسین پاکدل، بهرنگ علوی، ستاره پسیانی و… دیگر بازیگران “لانتوری” هستند که اولین بار در دنیا هفته پیش در بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر نمایش داده شد.

indexezhdehaa - معرفی فیلم های ایرانی که در جشنواره برلین به نمایش در خواهند آمد

“اژدها وارد می‌شود!”

سینمای ایران امسال در برلیناله سه نماینده دیگر هم دارد. “اژدها وارد می‌شود!” به کارگردانی مانی حقیقی یکی از 18 فیلم بخش مسابقه بین‌الملل است و بخت دریافت جوایز خرس طلایی و خرس نقره‌ای این بخش را دارد.

اولین نمایش بین‌المللی “اژدها وارد می‌شود!” در برلین جمعه 19 فوریه (30 بهمن) در کاخ جشنواره خواهد بود. این فیلم شنبه 20 فوریه (1 اسفند) سه بار دیگر نیز در برلیناله نمایش داده می‌شود و آخرین نمایش آن یکشنبه 21 فوریه (2 اسفند) خواهد بود.

“اژدها وارد می‌شود!” نیز اولین بار در دنیا هفته پیش در بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر روی پرده رفت.

امیر جدیدی، همایون غنی‌زاده، احسان گودرزی، نادر فلاح، علی باقری و کیانا تجمل در فیلم جدید حقیقی بازی می‌کنند. حقیقی سال 2012 در شصت و دومین دوره جشنواره فیلم برلین نیز با فیلم “پذیرایی ساده” در بخش فورم جشنواره حضور داشت و فیلم او برنده جایزه نتپک (شبکه تبلیغ سینمای آسیا) شد.

همچنین امسال دو فیلم “رویای دم صبح” به کارگردانی مهرداد اسکویی و “والدراما‌” به کارگردانی عباس امینی به تهیه‌کنندگی مجید برزگر در بخش “نسل” جشنواره برلین به نمایش درمی‌آیند.

indexvaresdd - معرفی فیلم های ایرانی که در جشنواره برلین به نمایش در خواهند آمد

“والدراما‌”

“والدراما‌” دوشنبه 15 فوریه (26 بهمن)، چهارشنبه 17 فوریه (28 بهمن) و یکشنبه 21 فوریه (2 اسفند) در مجموع سه بار روی پرده می‌رود. “رویای دم صبح” نیز سه‌شنبه 16 فوریه (27 بهمن)، چهارشنبه 17 فوریه (28 بهمن) و پنجشنبه 18 فوریه (29 بهمن) در مجموع سه بار در برلیناله نمایش داده می‌شود.

فیلم سینمایی “والدراما” درباره نوجوانی در آبادان است که به دلیل موهای فری که دارد به والدراما بازیکن فوتبال کلمبیایی شباهت دارد و به نام این بازیکن نیز معروف شده است. والدراما به دنبال گرفتن شناسنامه با نام واقعی خود است که بر اثر اتفاقی مجبور به ترک آبادان می‌شود و به تهران می‌رود و در این شهر درگیر ماجراهایی می‌شود و در نهایت هویت واقعی خود را پیدا می‌کند.

حامد علیپور، نفیسه زارع، وحید نفر، گیتی قاسمی، اسدالله منجزی، ماهان خورشیدی، طیبه نیک‌آزاد، طاهر نیک‌آزاد، رضا زال‌پور نیز از بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

indexroyayeee - معرفی فیلم های ایرانی که در جشنواره برلین به نمایش در خواهند آمد

“رویاهای دم صبح”

“رویاهای دم صبح” سومین قسمت از مستندهای سه‌گانه مهرداد اسکویی با نام‌های “روزهای بی‌تقویم” و ‌آخرین روزهای زمستان‌” است. این سه گانه درباره کودکان زیر 18 سال است که در کانون اصلاح و تربیت شهر تهران تحت نظارت هستند. “رویاهای دم صبح” در نهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت جایزه بهترین کارگردانی مستند بلند، بهترین تصویربرداری و بهترین موسیقی را دریافت کرد و در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر نیز حضور داشت.

شصت و ششمین جشنواره فیلم برلین پنجشنبه 11 فوریه (22 بهمن) با اولین نمایش بین‌المللی فیلم “درود بر سزار!” به کارگردانی جوئل و ایتن کوئن آغاز شد و تا 21 فوریه (2 اسفند) ادامه دارد.

منبع: هنرآنلاین

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //