آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

معرفی شانس‌های کسب جایزه اسکار بهترین فیلم

hbz best picture index1 1499792220 - معرفی شانس‌های کسب جایزه اسکار بهترین فیلم

انگار همین دیروز بود که پاکت مشکوکی از جایی نامشخص آمد تا دنیا را شوکه کند و اتفاق جدیدی را در تاریخچه اسکار بوجود آورد کافیست نگاهی به تاریخچه اسکار و آن اتفاق عجیبی که برای جوایز فصل پیش افتاد بکینم، اما حالا، تقابل فیلم‌ها و نامزدها برای درخشش و پیروزی در جشنواره اسکار پیش از پیش در سایر جشنواره‌ها مثل تورنتو، فستیوال فیلم نیویورک و تلوریدا آغاز شده و این بدین معنیست که وقت آن است که حدس و گمان ها برای انتخاب بهترین فیلم 2018 اسکار شروع شود. دراینجا 13 پیشتاز جوایز 2018 را بررسی میکنیم.

1- «جنگ معاصر» (The Current War)

current war 1499689608 - معرفی شانس‌های کسب جایزه اسکار بهترین فیلم

چه چیز بیشتر از یک فیلم با بازی بندیکیت کامبریچ ، مایکل شانون و کلی جرقه بازی میخواهید؟ این 2ستاره به ترتیب نقش توماس ادیسون و جورج وستینگاوس رادر جدالی نابرابر و کثیف در حالی بازی میکنند که دستوردارند تا اولین سیستم برق را در اواخر قرن 19وارد آمریکا کنند .مشاهده تقابل این 2بازیگر در کنارهم نه تنها چشمگیرست بلکه کارگردانی آلفونسوگومز (که با فیلم من ارل و دختر درحال مرگ میشناسیمش) بر جذابیت فیلم افزوده است.

22دسامبر در سینماها

2- «نبرد جنگ جنسیت‌ها» (Battle of the Sexes)

battle of the 1499686803 - معرفی شانس‌های کسب جایزه اسکار بهترین فیلم

فیلم شرح وقایع مسابقه افسانه ای تنیس در سال 1973بین قهرمان سابق مسابقات، بابی ریگز و بیلی جین کینگ قهرمان شماره 1جهان است.این فیلم ورزشی – درام روی کاغذ هم یکی ازشانس های اسکار است.تریلرهای پخش شده نوید یک مبارزه مهیج و جذاب را بین استون که یک فمینیست است و کارل که یک وطن پرست افراطیست و استون را با این جمله طعنه آمیز که «من نمیگم زنان به زمین بازی تعلق ندارند-پس در اینصورت کی توپ هارو جمع میکنه؟» تحریک میکند میدهد.

23سپتامبر در سینماها

3- «بزن به چاک» (Get Out)

hbz get out 1499792362 - معرفی شانس‌های کسب جایزه اسکار بهترین فیلم

فیلم هوشمندانه و دلهره آور جوردن پیل که در مورد نژاد در عصر مدرن آمریکاست در جشنواره سان دنس امسال درخشید و بعد از اینکه به سینماها راه پیدا کرد ،به سرعت تبدیل به یک پدیده شد.با اینکه که فیلم اوایل سال اکران شد و بسیاربعید است که به جشنواره راه پیدا کند (بخاطر اینکه اغلب فیلم های مدعی در پاییز اکران میشوند تا بخاطر نزدیکی به جشنواره در ذهن رای دهندگان آکادمی بمانند) اما انتظارات بالایی ازفیلم میرود و ممکن است از شانس های کسب جایزه در جشنواره باشد.

4- «اسناد» (The Papers)

the papers 1499689675 - معرفی شانس‌های کسب جایزه اسکار بهترین فیلم

فیلم جدید اسپیلبرگ درمورد اسناد پنتاگون و جنگ رسانه و دولت است . فیلم بازیگران با استعداد و نام آشنایی دارد (آلیسون بری،کریکون،ساراپالسون،متئوریز و برادلی ویتفورد) که همگی تحت رهبری کای گراهام (مریل استریپ)،به عنوان اولین زن ناشرروزنامه آمریکاست و بن برادلی (تام هنکس) ویراستار روزنامه واشنگتن پست ؛ کسی که با انتشار اسناد محرمانه در روزنامه جرقه نزاع بی سابقه ای بین رسانه و دولت را زد.

22دسامبر در سینماها

5- «مادر!» (mother!)

59dc9521253ab Mother20173 - معرفی شانس‌های کسب جایزه اسکار بهترین فیلم

تازه ترین اثر دارن آرونوفسکی که پوسترش قلب از سینه شکافته شده جنیفرلارنس را نشان میدهد نظرات زیادی را به خودش جلب کرده. این تریلر روانشناسانه حکایت ورود مهمانی ناخوانده به زندگی زن و شوهری را میکند که در رابطه ی خود دچار مشکلات فراوانی شده اند و قصد پایان دادن به رابطه خود را دارند. خاویر باردم و جنیفر لارنس نقش این زن و شوهر را بازی میکنند. ما نیز کنجکاویم بدانیم چگونه ورود یک “مهمان ناخوانده” به زندگی این دونفر، زندگی آنهارا تحت تاثیر قرار میدهد.

13اکتبر در سینماها

6- «ریسمان خیالی» (Phantom Thread)

59dc9525f1bfe Daniel Day Lewis 1 of 1 2 1024x682640x480 - معرفی شانس‌های کسب جایزه اسکار بهترین فیلم

اگر اخباری که مبنی بر بازنشتگی دنیل لوئیس از بازیگری شنیده ایم درست باشد ، احتمالا این آخرین فیلم دنیل لوئیس و همکاری اش با پائل توماس اندرسون” که قبل تر در فیلم خون به پا خواهد شد باهم همکاری داشتند” باشد. لوئیس در این فیلم نقش طراح مد و فشن را در دهه 1950میلادی در لندن دارد و دستور دارد لباسی برای اعضای خانواده سلطنتی و مقامات بالا رتبه طراحی کند.

25دسامبر در سینماها

7- «دانکرک» (Dunkirk)

dunkirk 1499689355 - معرفی شانس‌های کسب جایزه اسکار بهترین فیلم

در حالی که نولان تا حالا برنده اسکار نشده و مورد بی توجهی اعضای آکادمی قرار گرفته ، اما بخاطر فیلم “سرآغاز”نامزد بهترین فیلم سال 2011شد و فیلم حماسی جدیدش که درباره جنگ جهانی دوم است بنظر شانس بیشتری برای کسب جایزه نسبت به سایر کارهایش دارد.این فیلم که نولان خود فیلمنامه اش را نوشته روایت تخلیه تعداد زیادی از سربازان متفقین ازمنطقه دانکرک را در طی جنگی وحشیانه از سه چشم انداز زمین ،دریا و آسمان میکند.از همه جالب تراینکه درحالی که بیشتر فیلم های بزرگ و بلاک باستری تقریبا 3ساعت اند، مدت زمان این فیلم تنها 107دقیقه است و کوتاه ترین فیلم نولان به شمار میرود.

8- «تاریکترین ساعت» (Darkest Hour)

darkest hour 1499688033 - معرفی شانس‌های کسب جایزه اسکار بهترین فیلم

گری اولدمن دراین فیلم بیوگرافی نقش وینستون چرچیل را بازی میکند ؛کسی که در نخستین روزهای نخست وزیری اش در دهه 1940باید انتخاب مهمی بکند : مذاکره با آلمان های نازی یا اعلام جنگ به نیروهای محور قدرت (متشکل از رومی ها، برلینی ها و توکیویی ها). فیلم بر اساس تصمیمات واقعی چرچیل ساخته شده و همانطور که خودش اذعان داشته این تصمیمات در تاریک ترین ساعت گرفته شده . سوای مقایسه ی چرچیل اولدمن با جان لیتگو در سریال “تاج”، انتظارات بسیار زیادی از فیلم میرود.

22نوامبر در سینماها

9- «دیتروید» (Detroit)

detroit 1499687942 - معرفی شانس‌های کسب جایزه اسکار بهترین فیلم

این فیلم که جدید ترین اثر کاترین بیگلو بعد از “سی دقیقه پس از نیمه شب”است به نوعی همکاری مجدد کاترین با مارک بوآل است و نوید فیلمی تاثیر گذار بر اساس داستانی واقعی را میدهد.داستان فیلم درباره کشته شدن سه سیاه پوست و چندیدن نفر دیگر در سال 1967 به وسیله نیروهای پلیس و گارد ملی در متلی در خیابان دوازدهم است.

4آگوست درسینماها

10- «فریب خورده» (The Beguiled)

hbz the beguiled 2 1499792815 - معرفی شانس‌های کسب جایزه اسکار بهترین فیلم

سوفیا کاپولا با این اثر تبدیل به دومین زنی شد که جایزه بهترین کارگردانی را از جشنواره کن میبرد.این فیلم درام، مشکلات و معضلات دانش آموزان دختر ایالت ویرجینیا در حین جنگ داخلی آمریکارا روایت میکند که با ورود سربازی زخمی (کالین فارث) به پناهگاه آنها موجب هرج و مرج میشود و کم کم این هرج و مرج با مشکلات روانشناختانه درآمیخته میشود و در انتها اتفاقات غیر قابل انتظاری رخ میدهد. با اینکه در “فریب خورده” کاپولا برخلاف کتاب از کریستین دانست بجای شخصیت سیاه پوست استفاده کرده و به نوعی به منبع پایبند نبوده اما با این حال هنوزهم شانس پیروز شدن در اسکار را دارد.

11- «بیماری بزرگ» (The Big Sick)

the big sick 1499687232 - معرفی شانس‌های کسب جایزه اسکار بهترین فیلم

“بیماری بزرگ” که نوشته کومیل نانجیان و همسرش املی وی گوردون ؛ نویسندگان سریال “دره سیلیکونی” است با خلق کاراکتر کمدی و دلسوز این فیلم یکی از غافلگیری های بزرگ امسال را رقم زدند.این فیلم رومانتیک – کمدی روایت واقعی از زندگی و روابط دوستانه کومیل و املی است وتمرکز اصلی فیلم در نشان دادن رابطه بین این دوست که هرکدام از یک فرهنگ متفاوت اند .با اینکه این فیلم رمانتیک با توجه به اکران زودهنگامش شانس کمی برای برنده شدن دارد اما میتواند امیدی به کسب جایزه داشته باشد.

12- «آخرین پرچم برافراشته شده» (Last Flag Flying)

59dc952df3f24 MV5BNjdkMGZlZWQtODM2Zi00MmUxLWE3MTktY2JhZDcyY2RhOTNlXkEyXkFqcGdeQXVyNDg2MjUxNjM. V1 SY1000 CR0014981000 AL 640x480 - معرفی شانس‌های کسب جایزه اسکار بهترین فیلم

تازه ترین اثر ریچارد لینکلتر در دوران ریاست جمهوری جورج بوش روایت میشود و داستان سه سرباز کهنه کار ویتنامی ست که بعد از سالیان سال به آنها ماوریتی داده میشود : دفن کردن پسر داک که در عراق کشته شده.فیلم در ژانر کمدی – درام است و برایان کرانستون ،استیو کارل و لورانس فیشبورن در این فیلم بازی میکنند.استودیو آمازون قبل تر با فیلم “منچستر کنار دریا” ثابت کرده است که استعداد کافی برای کسب جایزه را داشته و از فیلم انتظارات بالاتری از نامزد شدن میرود.

17نوامبر در سینماها

13- سابربیکون (Suburbicon)

s07089r640x480 - معرفی شانس‌های کسب جایزه اسکار بهترین فیلم

برادران کوئن فیلمنامه ششمین فیلم جورج کلونی را نوشته اند. در این فیلم مت دیمون، جولیانا مور و اسکار ایزاک در این فیلم که درباره خانه ای در «سابربیکون» شهر است بازی میکنند.

منبع: نقد فارسی

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //