آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
4/5 - (1 امتیاز)

تمامی قسمت های انیمیشن باب اسفنجی در پلتفرم آپارات کودک

معرفی انیمیشن باب اسفنجی

این روزها کمتر کسی را پیدا می‌کنید که نام انیمیشن باب اسفنجی شلوار مکعبی به گوشش نخورده باشد. این انیمیشن در ایران محبوبیت زیادی میان کودکان و حتی بزرگ‌سالان دارد و به دلیل فضای رنگارنگ و با نشاط آن اغلب افراد به این انیمیشن علاقه نشان می‌دهند. این انیمیشن در سال 1996 ساخته شد و داستان یک اسفنج دریایی و دوستانش را به تصویر می‌کشد که همه این موجودات زیر دریا هستند. باب اسفنجی یک انیمیشن ماجراجویانه و طنز است که 267 قسمت از آن در طی دوازده فصل منتشر شده است و همچنان فصل سیزدهم آن در حال پخش است. در حال حاضر 115 قسمت از این انیمیشن جذاب با دوبله فارسی و به صورت رایگان بر روی پلتفرم آپارات کودک قرار گرفته است. درصورتی‌که تابه‌حال این انیمیشن را ندیده‌اید، حالا وقت خوبی است که با یکی از محبوب‌ترین انیمیشن‌های جهان آشنا شوید.

image b97c67d5976c18466056810da0c66009d4dcee8b scaled - تمامی قسمت های انیمیشن باب اسفنجی در پلتفرم آپارات کودک

تاریخچه باب اسفنجی

در حال حاضر باب اسفنجی در یک آناناس در زیر دریا زندگی می‌کند ولی در سال 1989 او در یک صخره در نزدیکی کالیفرنیا زندگی می‌کرد. در این سال خالق باب اسفنجی کتاب طنزی در مورد زندگی موجودات دریایی نوشت. در این کتاب شخصیت اصلی یک اسفنج دریایی بود که هیچ دست و پایی نداشت. دنیای باب اسفنجی توسط استیون هیلنبرگ خلق شد. او در آن زمان معلم و هنرمندی در موسسه اورنج کانتی کالیفرنیا بود و این کتاب طنز را برای آموزش دادن به بچه‌ها منتشر می‌کرد. اما بعدها استیون هیلنبرگ تصمیم گرفت برای جذاب و بامزه‌تر کردن باب اسفنجی شکل آن را از یک اسفنج معمولی به اسفنجی که دست و پا و یک لبخند نشاط آور دارد تغییر دهد. درنهایت در سال 1996 این انیمیشن ساخته شد.

هرچند در ابتدا قرار بود نام این انیمیشن پسر اسفنجی باشد اما به دلیل مشکلات قانونی که در مورد این نام وجود داشت (این نام قبلاً در مجموعه دیگری استفاده شده بود) تصمیم گرفتند اسم شخصیت اصلی را به باب اسفنجی تغییر دهند. بعد از ده سال باب اسفنجی به یکی از محبوب‌ترین انیمیشن‌های تلویزیونی تبدیل شد و نام باب اسفنجی هم به باب اسفنجی شلوار مکعبی تغییر پیدا کرد.

خالق انیمیشن باب اسفنجی که برای میلیون‌ها نفر خنده را به ارمغان آورد در 26 نوامبر سال 2018 درگذشت.

با شخصیت‌های اصلی این انیمیشن آشنا شوید

این انیمیشن که در کل 760 شخصیت را در خود جای داده است دارای مجموعه‌ای از جالب‌ترین و عجیب‌ترین شخصیت‌های دنیای انیمیشن است. همچنین گفته می‌شود که هفت شخصیت اصلی این مجموعه از هفت گناه کبیره الهام گرفته شده‌اند. در زیر می‌توانید با برخی از شخصیت‌های اصلی آشنا شوید:

 • باب اسفنجی: باب اسفنجی شخصیتی پرشور و هیجان است که میل و اشتیاق زیادی برای زندگی دارد و وقتی کاری را آغاز می‌کند تا قبل از تمام کردن آن متوقف نمی‌شود. باب اسفنجی در یک آناناس زندگی می‌کند و به عنوان آشپز در رستوران آقای خرچنگ مشغول به کار است. این شخصیت در تمام قسمت­های انیمیشن حضور دارد.
 • پاتریک: این ستاره دریایی صورتی رنگ دوست نزدیک باب اسفنجی است و زیر یک تخته سنگ زندگی می‌کند. شخصیت پاتریک از گناه کبیره تنبلی الهام گرفته شده است و رفتار این شخصیت هم به خوبی نمایانگر چنین موضوعی است. این شخصیت خیلی باهوش نیست و به همین دلیل هم حضور او در انیمیشن باب اسفنجی منجر به ایجاد صحنه‌های کمدی می‌شود.
 • اختاپوس: این اختاپوس بدخلق که همکار باب اسفنجی در رستوران آقای خرچنگ است و در همسایگی باب اسفنجی هم زندگی می‌کند، معمولاً در حال عصبانی شدن از دست باب و پاتریک است. اختاپوس نمایانگر گناه خشم است و به دلیل نفرتی که نسبت به زندگی و شغل خود دارد در اغلب مواقع عبوس است.
 • گری: گری حلزون باب اسفنجی است که به جز خوردن و میو کردن کار دیگری انجام نمی‌دهد. هرچند فقط زمانی میو می‌کند که گرسنه باشد!
 • آقای خرچنگ: این خرچنگ صاحب رستوران محل کار باب اسفنجی است و فقط به راه‌های کسب سود بیشتر فکر می‌کند.
 • سندی: سندی سنجابی است که زیر دریا زندگی می‌کند! سندی دوست باب اسفنجی است و در برخی از قسمت‌ها همراه باب و پاتریک دیده می‌شود.

image 5e4639a379f5da349837d5a51eca8eefd7d5d6aa - تمامی قسمت های انیمیشن باب اسفنجی در پلتفرم آپارات کودک

چند نکته جالب در مورد انیمیشن باب اسفنجی

 • شاید برایتان جالب باشد بدانید که حدود 25 درصد از بینندگان این انیمیشن افراد بزرگ‌سالی هستند که فرزندی ندارند!
 • سازندگان باب اسفنجی اظهار داشتند که خنده معروف باب اسفنجی از صدای دلفین‌ها الهام گرفته شده است تا بینندگان را به یاد دریا بیندازد.
 • بیکینی باتم که نام شهری است که داستان این انیمیشن در آن اتفاق می‌افتد، از یک مکان واقعی الهام گرفته شده است! نام این مکان بیکینی آتول است که صخره‌ای مرجانی در اقیانوس آرام است.
 • در سال 2011 پژوهشگران یک قارچ را که در پارک ملی لامبیر هیلز کشف کرده بودند و ظاهر آن شبیه اسفنج بود به نام باب اسفنجی شلوار مکعبی نام گذاری کردند.

فیلم‌های سینمایی باب اسفنجی در پلتفرم آپارات کودک

در حال حاضر پنج فیلم سینمایی باب اسفنجی با دوبله فارسی و به صورت رایگان در آپارات کودک در دسترس هستند. در زیر می‌توانید مشخصات این فیلم‌ها را مشاهده کنید:

 1. باب اسفنجی – عروسی آقای خرچنگ: این انیمیشن یکی از قدیمی‌ترین انیمیشن‌های سینمایی باب اسفنجی است. در این کارتون جذاب ماجرای دیدار آقای خرچنگ با یک اسکناس ماهی به تصویر کشیده می‌شود.
 2. باب اسفنجی – بوسه مادربزرگ: این انیمیشن سینمایی که در سال 1999 تولید شد در مورد داستان باب اسفنجی است که برای دیدن مادربزرگش به خانه او می‌رود ولی در راه بازگشت اتفاقی برای او می‌افتد که… .
 3. باب اسفنجی در تهران: حتی تصور دیدن این شخصیت‌های دوست داشتنی در تهران جذاب است! شما می‌توانید این انیمیشن باب اسفنجی را هم از طریق آپارات کودک مشاهده کنید.
 4. باب اسفنجی در خشکی: در این انیمیشن که در سال 2015 اکران شد، باب اسفنجی و دوستانش برای پس گرفتن دستور پخت همبرگر آقای خرچنگ وارد دنیای انسان‌ها می‌شوند و ماجرایی هیجان‌انگیز را با یک دزد دریایی از سر می‌گذرانند.

تماشای مجموعه و فیلم‌های سینمایی باب اسفنجی در آپارات کودک

این مجموعه محبوب و دوست داشتنی با دوبله‌ای شیرین و دوست داشتنی و به صورت کاملاً رایگان در پلتفرم آپارات کیدز در دسترس است. شما می‌توانید تمامی قسمت های دوبله شده این مجموعه را به‌راحتی و بدون نیاز به پرداخت هزینه تماشا کنید.

4/5 - (1 امتیاز)
این پست تبلیغاتی است و محتوای آن توسط تیم سینما مدرن نوشته نشده است.
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
4/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //