آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

مشهورترين ماشين هاي سينمايي:از بت موبيل تا كاروان بركينگ بد

914165 951 - مشهورترين ماشين هاي سينمايي:از بت موبيل تا كاروان بركينگ بد

در برخی از فیلم‌های سینمایی یا تلویزیونی، ماشین‌ها را نیز می‌توان جزو شخصیت‌های اصلی داستان به‌حساب آورد زیرا بدون حضور آن‌ها شاید ماجرا به نحوی دیگر رقم می‌خورد. در میان انواع خودروهای مورداستفاده در برنامه‌های نمایشی، تعدادی از آن‌ها شناخته‌شده‌تر هستند و به‌نوعی به شهرت هم رسیده‌اند. اگر جالب است بدانید کدام ماشین‌ها در چه فیلم یا سریالی توانسته برای خود اسم‌ورسمی به هم بزند.

شوالیه سیاه

914165 951 - مشهورترين ماشين هاي سينمايي:از بت موبيل تا كاروان بركينگ بد

بتموبیل (Batmobile) یا همان اتومبیل بتمن به‌اندازه‌ خود شوالیه سیاه‌ در میان طرفداران محبوبیت دارد. نخستین بتموبیل در دهه ۱۹۶۰ میلادی یک دستگاه فورد Lincoln Futura 1955 بود که توسط «جورج بریس» تغییراتی روی آن اعمال گشته بود. اما آخرین نسخه از بتموبیل موسوم بهTumbler  که برای سه‌گانه شوالیه سیاه ساخته‌شده حدود ۲۵۰ هزار دلار هزینه داشته و از مشخصات آن می‌توان به موتور ۵٫۷ لیتری V8 شورلت با ۴۰۰ اسب بخار قدرت اشاره نمود. بدنه دستگاه نیز از جنس فیبر کربن و فایبرگلاس است. بااینکه لاستیک‌های این وسیله نقلیه ۳۷ اینچی هستند اما Tumbler می‌تواند از صفر تا صد را در عرض ۵ ثانیه پرکرده و حرکت نماید.

سریال تلویزیونی Knight Rider

914167 684 - مشهورترين ماشين هاي سينمايي:از بت موبيل تا كاروان بركينگ بد

ماشین Knight Industries Two Thousand که به‌اختصار KITT نامیده می‌شود در دهه ۸۰ میلادی برای زنجیره آمریکایی «نایت رایدر» طراحی‌شده که درواقع یک پونتیاک Trans Am 1982 بود. این خودرو توسط Michael Scheffe ساخته‌شده و قادر بود بدون راننده حرکت کرده و از روی موانع بپرد. مشخصات اصلی آن نیز شامل یک موتور ۵ لیتری V8 است.

ماشین بازگشت به آینده

914169 994 - مشهورترين ماشين هاي سينمايي:از بت موبيل تا كاروان بركينگ بد

ماشین دکتر «امت ال براون» یک ۱۹۸۱ DeLorean DMC-12 بود که درهای آن رو به بالا باز می‌شد و بدنه‌اش نیز از استیل ضدزنگ ساخته‌شده بود. جالب است بدانید که در آن زمان فقط ۹ هزار دستگاه از DMC-12s ساخته‌شده بود.

Mad Max

914168 910 - مشهورترين ماشين هاي سينمايي:از بت موبيل تا كاروان بركينگ بد

فورد فالکن ۱۹۷۳ XB GT مد مکس نیز از دیگر ماشین‌های مشهور سینماست که موتور V8 فالکن دارد و در فیلم سال ۱۹۷۹ توسط مل گیبسون رانده شد.

کلاسیک‌های آمریکایی

914161 758 - مشهورترين ماشين هاي سينمايي:از بت موبيل تا كاروان بركينگ بد

از دیگر ماشین‌های مشهور سینما و تلویزیون می‌توان به ۱۹۳۲ Ford Deuce Coupe و شورلت Bel Air در فیلم سال ۱۹۷۳ جرج لوکاس موسوم به «گرافیتی آمریکایی» اشاره نمود.

Bullitt

914162 842 - مشهورترين ماشين هاي سينمايي:از بت موبيل تا كاروان بركينگ بد

فورد موستانگ GT 390 سال ۱۹۶۸ در فیلم Bullitt نیز از دیگر خودروهای مشهور سینمایی است که در این فیلم توسط «استیو مک کوئین» در خیابان‌های آفتابی سان‌فرانسیسکو رانده می‌شد.

نمادهای پارانرمال

914160 692 - مشهورترين ماشين هاي سينمايي:از بت موبيل تا كاروان بركينگ بد

کادیلاک ۱۹۵۹ Ecto-1 نیز یکی دیگر از کلاسیک‌های محبوب در فیلم سال ۱۹۸۴ به نام Ghostbusters  است.

Breaking Bad

914163 503 - مشهورترين ماشين هاي سينمايي:از بت موبيل تا كاروان بركينگ بد

کاروان ۱۹۸۶ Fleetwood Bounder RV در سریال برکینگ بد که یک آزمایشگاه سیار است نیز یکی دیگر از وسایل نقلیه مشهور سریال‌های تلویزیونی است.

فیلم‌های James Bond

914164 298 - مشهورترين ماشين هاي سينمايي:از بت موبيل تا كاروان بركينگ بد

در فیلم‌های جیمز باند، انواع گوناگونی از ماشین‌های اسپرت «آستون مارتین» استفاده می‌شود که آغازگر آن مدل DB5 بود که در فیلم Goldfinger مورداستفاده قرار گرفت. استون مارتین در بسیاری از فیلم‌های ۰۰۷ به‌کاررفته و گفته می‌شود در فیلم آتی جیمز باند نیز مدل DB10s مورداستفاده قرار بگیرد.

منبع: وب‌سایت روزیاتو

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
اینستاگرام ما تلگرام ما
//