آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

مجسمه فیلم هالیوودی «ده فرمان» پس از 91 سال از زیر خاک بیرون آورده شد+ تصاویر

مجسمه غول‌پیکر لوکیشن فیلم هالیوودی «ده فرمان» که برای ۹۱ سال زیر شن و ماسه مدفون شده بوده، بیرون آورده شده و در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.باستان شناسان موفق به کشف مجسمه حدودا ۶ متری فیلم هالیوودی «ده فرمان» ساخته «سسیل ب. دمیل»، براساس داستان زندگی حضرت موسی (ع) شدند.

این مجسمه غول‌پیکر که از جنس پلاستر است، یکی از ۲۱ مجسمه‌ای است که دائما در فیلم «ده فرمان» نشان داده می‌شود.این مجسمه مرور طوفان‌ها و باران‌های شدید شن و ماسه‌ای که در شهر گوادالوپی، کالیفرنیا روی داده، در زیر خروارها خاک مدفون می‌شود. اولین بار در اوایل دهه ۹۰ کارشناسان اقدام به حفاری لوکیشن فیلم «ده فرمان» می‌کنند و در جریان حفاری دیگری که در سال ۲۰۱۲ روی می‌دهد، سر یکی از مجسمه‌ها پیدا می‌شود.

هفته گذشته نیز این تیم گودبرداری به محل فیلمبرداری بازمی‌گردند و سر یکی دیگر از مجسمه‌ها را پیدا کرده و در هشت روز موفق می‌شوند که این مجسمه را کاملا بیرون بیاورند.به گفته باستان شناسان شهر فرعون طولی بالغ بر ۱۲ طبقه و عرضی بالغ بر ۷۲۰ فوت داشته است. سازندگان فیلم «ده فرمان» نیز در آن زمان برای بازسازی این شهر قسمت‌هایی از مجسمه‌های ابوالهول را در لس‌آنجلس می‌سازند و سپس با مشکلات فراوان این تکه‌ها را ۱۶۵ مایل آنطرفتر به شهر گوادالوپی، کالیفرنیا منتقل می‌کنند.

مجسمه‌های کشف شده از لوکیشن فیلم «ده فرمان» قرار است پس از بازسازی‌ها و ترمیم‌های لازم، اواسط یا اواخر سال آینده میلادی (۲۰۱۵ ) در ایالت کالیفرنیا در معرض دید علاقمندان قرار گیرد.فیلم «ده فرمان» یکی از بزرگترین لوکیشن‌های دائمی تاریخ سینما را داشته است و دلیل اینکار عدم استفاده از تکنولوژی جلوه‌های ویژه در این فیلم است.

به گفته سرپرست باستان‌شناسان حفاری لوکیشن این فیلم، سازندگان فیلم مجبور بوده‌اند برای آنکه چیزی بزرگ و عظیم به چشم بیاید، آن را به همان ابعاد بسازند.«سیسیل ب.دمیل» اولین بار در سال 1923 اقدام به ساخت فیلم سینمایی «ده فرمان» به صورت صامت کرد و در سال 1956 با بازی «چارلتون هستون» (در نقش حضرت موسی (ع)) آن را بازسازی کرد.

منبع: فارس

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //