آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

مثل طراحی رقص باله: آقای اسکورسیزی از بهترین سکانسی که کارگردانی کرده می‌گوید

0b7f765dc2b2c63601b8f76af2a8576c M - مثل طراحی رقص باله: آقای اسکورسیزی از بهترین سکانسی که کارگردانی کرده می‌گوید

اسکورسیزی در مورد بهترین سکانسی که گرفته و دشواری‌های آن صحبت کرده است. او می‌گوید که آن سکانس مانند «طراحی رقص باله» بوده است.

مارتین اسکورسیزی متولد ۱۷ نوامبر ۱۹۴۲ در محله کویینزِ نیویورک است. این محله در آن سال‌ها پاتوق باندهای تبهکاری ایتالیایی بود و به همین دلیل، می‌توان آثار خشونت را در فیلم‌هایش مشاهده نمود.

مارتین اسکورسیزی کارگردان شهیر سینمای آمریکا و عنوان دار تمام جوایز معتبر سینمایی دنیا از جمله جایزه اسکار، گلدن گلوب، بفتا، انجمن اتحادیه کارگردانان آمریکا، جشنواره کن، جشنواره فیلم ونیز و انجمن‌های مهم مختلف منتقدین آمریکا و جهان است.

او در فیلم‌هایش توانسته قابلیت‌های بسیار بالای کارگردانی‌اش را به رخ بیننده بکشد. فیلم‌های راننده تاکسی، گاو خشمگین، جزیره شاتر و چند عنوان دیگر از جمله کارهای موفق اسکورسیزی هستند. او اما برای انتخاب بهترین سکانسی که گرفته، کاری دشوار داشته است.

کارگردان 73 ساله‌ی سینما بیش از هر سکانسی دیگری به سکانس «کوپا کابانا» در فیلم «رفقای خوب» خود می‌بالد. شرت‌لیست به تازگی کتابی را با عنوان «مارتین اسکورسیزی در 10 سکانس» را منتشر کرده است که آقای اسکورسیزی در آن برترین سکانسی که گرفته را معرفی کرده است.

حرکت دوربین خیابان آغاز شده، از آشپزخانه‌ی کلاب عبور کرده و وارد رستوران می‌شود. در این سکانس حتی یک بار هم کات داده نشد و خود آقای اسکورسیزی درباره این سکانس می‌گوید: «آن سکانس مانند طراحی رقص باله طراحی شده بوده است.»

او در ادامه می‌گوید: «دوربین باید در زمان مناسب و با سرعت مناسب به میز برخورد می‌کرد. سپس ما باید همراه میز وارد فضای بعدی می‌شدیم و با شخصیت‌های بعدی روبه‌رو می‌شدیم. بعد مشخص شد که آن بازیگری که نقش آقای تونی را بازی می‌کرد… نحوه دست تکان دادنش و حالت دست دادنش در آن لبه، به نظرم کاملا بامزه آمد. بعد که آن خانم در مورد شغلش پرسید، او گفت که در کار ساخت و ساز است.»

فیلم رفقای خوب در سال 1990 میلادی ساخته شد و یکی از بهترین فیلم‌های تاریخ سینما در ژانر مافیا محسوب می‌شود. این فیلم بر روی فیلم‌های مافیایی پس از خود از جمله فیلم سوپرانوز تاثیرگذار بود.

منبع: فرادید

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //