آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

لیست کامل برندگان 89امین اسکار

58b43ab3d0c8a - لیست کامل برندگان 89امین اسکار

هشتاد و نهمین مراسم جوایز اسکار بامداد دوشنبه 9 اسفند در سالن تئاتر دالبی هالیوود برگذار شد و جیمی کیمل برای اولین بار مجری این برنامه بود. اسکار 2017 را که در نهایت با پیروزی مهتاب بعنوان بهترین فیلم سال و 6 اسکار در رشته های مختلف از جمله بهترین فیلمبرداری و کارگرداین برای لالالند به اتمام رسید را می‌توان به عنوان یکی از به یاد ماندنی ترین مراسم اسکار تاریخ معرفی کرد و آن را یکی از حاشیه‌ای ترین جوایز سینمایی خواند. از غایب بودن عوامل فیلم “فروشنده” و به سینه زدن روبان آبی رنگ به نماد اعتراض با سیاست‌های ستیزانه جویانه‌ی دونالد ترامپ گرفته تا اشتباه تاریخی در اعلام برنده بهترین فیلم سال. طبق پیش بینی ها،  دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا در طول مراسم هدف شوخی‌های جیمی کیمل بود و از حرف‌های او و جو حاکی در طول مراسم می‌شد فهمید که امسال سیاست نقشی پر رنگ تر از همیشه را در اسکار داشته است.

فیلم “فروشنده” به کارگردانی اصغر فرهادی موفق شد جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان را کسب کند. این دومین باری است که اصغر فرهادی موفق به کسب جایزه اسکار می‌شود. فرهادی توانسته با این دو جایزه از بزرگان تاریخ سینمای جهان همچون آلفرد هیچکاک، چارلی چاپلین و مارتین اسکورسیزی که هر کدام موفق به دریافت یک جایزه شده‌اند پیشی بگیرد. همانطور که قبلا اعلام شده بود فرهادی به اعتراض با سیاست‌های ستیزانه جویانه‌ی دونالد ترامپ حاضر نشد در مراسم امسال شرکت کند. وی مهندس انوشه انصاری و دکتر فیروز نادری را به عنوان نمایندگان خود در مراسم معرفی کرده بود.

فاجعه‌ای که در مراسم اسکار امسال رخ داد اشتباه در اعلام برنده بهترین فیلم بود. وارن بیتی و فی داناوی، بازیگران فیلم “بانی و کلاید” برای اعلام بهترین فیلم به روی صحنه آمدند. بعد از باز شدن پاکت با کمی تاخیر توسط این دو فیلم “لا لا لند” به عنوان بهترین فیلم اعلام شد و سپس عوامل این فیلم برای سخنرانی به روی صحنه آمدند. پس از مدتی یکی از عوامل مراسم دیگری را آورد و جردن هاروویتز، تهیه‌کننده‌ی لا لا لند اعلام کرد که اشتباهی رخ داده و فیلم “مهتاب” جایزه‌ی اسکار بهترین فیلم را برده است. داستان از این قرار بود که به اشتباه پاکت جایزه‌ی بهترین بازیگر زن به وارن بیتی داده شده بود و او با دیدن نام اما استون، حدس زد که اسکار بهترین فیلم نیز به لا لا لند می‌رسد. ظاهراً‌ این پاکت دو بار چاپ شده بود و پاکت اصلی را به بیتی نداده بودند.

بازیگر نقش مکمل مرد : ماهرشالا علی – Moonlight

طراحی لباس: Fantastic Beasts and Where to Find Them

آرایش و مدل مو: Suicide Squad

مستند: O.J: Made in America

تدوین صدا: Arrival

میکس صدا: Hacksaw Ridge

بازیگر نقش مکمل زن: وایولا دیویس – Fences

فیلم خارجی زبان: فروشنده – ایران

انیمیشن کوتاه: Piper

انیمیشن: Zootopia

طراحی صحنه: La La Land

جلوه های ویژه: The Jungle Book

تدوین: Hacksaw Ridge

فیلم کوتاه: Mindenki

مستند کوتاه: The White Helmets

فیلمبرداری: La La Land

موسیقی متن: La La Land

آهنگ: شهر ستارگان – La La Land

فیلمنامه اصلی: Manchester by the Sea

فیلمنامه اقتباسی: Moonlight

کارگردانی: دیمین شزل – La La Land

بازیگر مرد: کیسی افلک – Manchester by the Sea

بازیگر زن: اما استون – La La Land

بهترین فیلم: Moonlight

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //