آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

لوگوی فیلم Tenet با درخواست یک کمپانی دوچرخه سازی تغییر کرد

tenet christopher nolan 1024x576 - لوگوی فیلم Tenet با درخواست یک کمپانی دوچرخه سازی تغییر کرد

در تاریخ هالیوود گاهی اتفاق افتاده که فیلم‌هایی هم‌نام و بی‌ارتباط با هم ساخته شده باشد، از فیلم برنده‌ی اسکار «تصادف» و تریلر روانشناسانه‌ی «دیوید کراننبرگ» به همین نام، یا «انتقام‌جویان» مارول و یک سریال جاسوسی بریتانیایی به همین نام که در دهه‌ی ۱۹۶۰ ساخته شد. اما وقتی فیلمی چندصد میلیون دلاری نه تنها در نام بلکه در لوگو هم با یک کمپانی اشتراکاتی داشته باشد، نگرانی‌هایی به وجود می‌آید.

استودیوی برادران وارنر بلافاصله پس از آنکه متوجه شباهت لوگوی فیلم «عقیده» و یک کمپانی تولید‌کننده‌ی لوازم دوچرخه در واشینگتن شد، بلافاصله تغییراتی در آن به وجود آورد که در تریلر اخیر فیلم هم مشهود بود. این کمپانی ژوئن سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شده و دوین حرف E و T آن در TENET مانند فیلم «کریستفر نولان» به شکل وارونه‌ در‌آمده‌اند. «تایلر دیشین» مالک این برند دسامبر ۲۰۱۹ در صفحه‌ی اینستاگرامش سعی کرد تأکید کند که از لوگوی فیلم نولان کپی‌برداری نکرده است.

دیشین در مصاحبه با «پینک‌بایک» می‌گوید بزرگ‌ترین نگرانی او این بوده که به سرقت لوگو متهم نشود و یا بدتر از آن استودیوی برادران وارنر از او شکایت نکند. او می‌گوید: «با چند وکیل صحبت کردم و علی‌رغم صحت نگرانی‌هایم به من مشاوره دادند که اقدامی قانونی انجام ندهم. حتی ارسال یک نامه ممکن بود موجب شکایت برادران وارنر شود. این گونه مسائل ممکن است چندین سال به درازا بکشد و هزینه‌های آن به صدها هزار دلار برسد. ما یک کمپانی کوچک تولید‌کننده‌ی لوازم هستیم که اولین قدم‌ها را برای یافتن جایگاه خود برمی‌داریم. به هیچ‌وجه نمی‌خواهیم درگیر مسائل قضایی شویم.»

پس از این مصاحبه نولان با ارسال یک نامه در مورد نگرانی‌های دیشین نوشت: «من لوگوی‌ خودمان را بسیار دوست دارم بنابراین امیدوارم که احساس نکنید که تغییری لازم نباشد، اما اگر مایلید، می‌توانم از آن استفاده نکنم چرا که به نظر می‌رسد شما زودتر آن را به کار برده‌اید.»

تریلر جدیدی «عقیده» عنوان فیلم را با طراحی جدیدی نشان می‌داد، بنابراین به نظر می‌رسد که دیشین ترجیح داده لوگوی کمپانی او به فیلم شباهت کمتری داشته باشد. نقد فیلم Tenet را در سینما مدرن بخوانید.

منبع: 30نما

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
اینستاگرام ما تلگرام ما
//