آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

فیلیمو با اعداد طلایی در مدار اوج فیلم و سریال های جدید

فیلیمو با اعداد طلایی در مدار اوج فیلم و سریال و انیمیشن

دی ماه ۱۳۹۸ زمزمه ویروس کرونا شنیده شد و حالا بیش از یک سال است که جهان با این غریبه آشنا درحال کلنجار است؛ با ورود این ویروس به ایران تمام سنت‌ها و آیین‌های ایرانی به صورت مجازی برگزار شد و همه خانواده‌‌ها را به در خانه ماندن محکوم کرد. در گذر از این اتفاقات و نیاز انسان به سرگرمی و تامین نیازهای اولیه و اساسی خود، هر روز افراد خرد و کلان جامعه با خود می‌گفتند اگر تکنولوژی نبود با این محدودیت‌ها، قرنطینه‌ها و … چه باید می‌کرد؟!

image b4811a3ddfcce72e35f44740aadaed1c7bc37045 - فیلیمو با اعداد طلایی در مدار اوج فیلم و سریال های جدید

امروزه سرگرمی به خصوص در دنیای فیلم و سریال با تکنولوژي پیوند ناگسستنی خورده است و صنعت وی او دی هم با تجهیز زیرساخت ‌های اینترنتی کشور در حال نزدیک شدن به دوران بلوغ و رشد است و دیگر کمتر کسی وجود دارد که قطب اصلی وی او دی کشور یعنی Filimo را نشناسد، پلتفرمی که در حوزه فیلم و سریال در بهمن ماه ۱۳۹۳ شروع به کار کرد.

کاربران فیلیمو به سادگی می‌توانند از میان محتواهای ویدیویی متنوع موجود در این سرویس، اثر مورد علاقه خود را انتخاب کرده و آن را بر روی تلفن همراه، تبلت، رایانه‌ شخصی یا تلویزیون هوشمند تماشا کنند. با توجه به نیازمندی‌ها ، طیف گسترده‌ای از فیلم‌های سینمایی، سریال، انیمیشن، فیلم‌تئاتر و فیلم‌کوتاه ایران و جهان بر بستر filimo موجود است، که پنج دسته‌بندی انیمیشن، اکشن، خانوادگی، کمدی و عاشقانه بیشترین دقیقه تماشا را به خود اختصاص دادند و تیم فیلیمو به طور مستمر در حال گسترش و توسعه‌ی این محتواست تا جدیدترین آثار این حوزه را در اختیار کاربران قرار دهد. گزارش پیش رو بخشی از تلاش ها را بازگو می‌کند.

فیلیمو به تازگی با دو محصول جدید یعنی سریال ملکه گدایان و سریال خوب بد جلف

انیمیشن همیشه و هر لحظه در جایگاه نخست 

کرونا، در این یک سال باعث شد هر مجموعه و نهاد مهم دولتی و خصوصی اقدامات مختلفی برای اوقات فراغت مردم انجام دهند به طور مثال  محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در اسفند ۹۸ در توییتر خود اعلام کرد :«از امروز تا پایان روز جمعه بخش مخصوص کودکان، و در برخی از این سرویس‌ها کل محتوای آنها برای همگان رایگان خواهد بود» همین توافق دلیلی شد تا بیش از هزار و صد اپیزود بخش انیمیشن‌   از ۷ تا ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۸ رایگان در دسترس کاربران فیلیمو قرار گیرد.

در این بازده زمانی همزمان با رایگان بودن محتوای انیمیشن بر روی پلتفرم ، انیمیشن‌های  یخ زده ۲ و  سگ­‌های نگهبان جزو رکوردداران بازدید  قرار گرفتند و در ادامه این پاندمی و همزمان با ۲۰ نوامبر –روز جهانی کودک- فیلیمو به دلیل اهمیت مسائل تربیتی و ویژگی‌ها خاص ذهنی و شناختی کودکان و تاثیر این هنر—صنعت از بعد آموزشی و درآمدزایی در تمام دنیا؛ ۹ هزار ۷۲۶ عنوان انیمیشن به محتواهای خود اضافه کرد که این آمار و اعداد محتوایی هر روز در حال افزایش است، محتوایی که با بومی‌سازی نظام رده‌بندی سنی جهانی در ایران و مطابقت با ساز و کار وزارت ارشاد بارگذاری شده است. به گونه‌ای که تمام محتوا ها با در نظر گرفتن رده‌بندی سنی نمایش داده می‌‌‌‌‌‌‌شوند و امکان انتشار یک فیلم یا سریال بدون تعیین درجه‌ی سنی آن، حتی از نظر فنی وجود ندارد.

این در حالی است بچه رییس که در ۲۰ نوامبر-۱۶ آذر- در جایگاه نخست برترین‌ انیمیشن‌های خارجی  با بیش از ۴۱۵ میلیون دقیقه تماشا قرار داشت؛  این انیمیشن رتبه‌دار انیمیشن‌ها خارجی است و پس از آن، به ترتیب من نفرت‌انگیز۳، باب‌اسفنجی در خشکی، داستان اسباب‌بازی۴ و زوتوپیا قرار دارد رفتاری که بعد از گذشت این مدت تاکید می‌کند کودکان در سنین پایین در حال کارکردن روی مهارت‌های اولیه و تسلط بر آنها به وسیله تکرار هستند نکته قابل توجه این است که نام این‌‌ اسامی (انیمیشن) تغییر نمی‌کند؛ اما  اعداد آن هر روز رو به افزایش است و نشان از استقبال این آثار در داخل ایران دارد.

image cba54a6c09347ae58114cc512a50ff163889ca00 - فیلیمو با اعداد طلایی در مدار اوج فیلم و سریال های جدید

تجربه فراموش نشدنی تماشای فیلم و سریال با فیلیمو

در روزگاری هستیم که تنها عامل و  انگیزه برای سپری کردن این روزها، تماشای فیلم و سریال است و امروز فیلیمو پایگاه محکمی برای سرگرمی مردم محسوب می‌شود و آرشیو ۳۰ هزار اپیزودی از فیلم سریال ایرانی و خارجی گواه این ادعاست. این رشد در حالی رخ داده است در ایام کرونا به دلیل قرنطینه و نیاز مردم به محتوا جذاب و سرگرم کننده  filimo رشد ۴۵ درصدی را در محتوا ایرانی تجربه کرد و با در اختیار گرفتن  آثار تازه نفس و پرفروش سینما محتوا خود را هر روز غنی‌تر کرد و در مورد آثار خارجی نیز با رشد ۵۰ درصدی محتوا در دوران کرونا مواجه شد.

در  فیلم‌های ایرانی مطرب، خوب، بد، جلف؛ ارتش سری، چشم و گوش بسته و رحمان ۱۴۰۰ در دوران کرونا پرببینده‌ترین آثار سینمایی را تشکیل دادند و در سریال‌ها و ریالیتی‌شوهای ایرانی  «آقازاده»  با یک میلیارد دقیقه تماشا پرچم دار است و  رتبه ‌های بعدی به ترتیب در اختیار هم گناه، دل،«شب های مافیا و شام ایرانی است.

این آماری  ثابت می‌کند برنامه‌های  ریالیتی شو مانند شب‌های مافیا و شام ایرانی با بازدید و استقبال میلیونی می‌توانند رقیب سرسختی برای سریال‌ها وکارگردان‌های صاحب سبک و به نام ایران باشد و ذایقه مخاطب ایرانی به چه محتوایی گرایش دارد.

اما در  دسته بندی سریال‌های خارجی در این دوران، پنج سریال :خانه کاغذی، پی پی جوراب کاغذی، دیدن،: پاوررنجرز و دکتر خوب» صدرنشین میزان دقیقه تماشا شده‌اند و در بخش آثار سینمایی خارجی هم  ددپول۲، شزم، انتقام جویان:پایان بازی، مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه و جومانجی: مرحله بعدی مورد استقبال کاربران از نظر میزان دقیقه تماشا قرار گرفت.

تجربه ترس و وحشت با Filimo

فیلم‌های درام و عاشقانه همیشه مخاطبان خودشان را داشته‌اند و شاید کمتر کسی باور کند ایرانی‌ها با روحیه لطیف خود در عین استقبال از ژانر درام مخاطب سریال و انواع فیلم‌ ترسناک (horror) هم هستند تا جایی که سریال دراکولا با میزان دقیقه تماشا یک میلیون و ۸۰۰ دقیقه‌ جزو پر ببینده‌های این دسته قرار گرفت  و در مقابل فیلم سینمایی it به کارگردانی اندی موشیاتی با ۳۵ میلیون دقیقه مورد استقبال فیلیمویی‌ها بود.

فیلیمو باکس و رشد ۶۵ درصدی میزان تماشا در صفحه نمایش بزرگ

بر اساس بررسی‌های سایت فیلیمو در صفحه نمایش بزرگ و هوشمند شاهد رشد ۶۵ درصدی بوده ایم که حکایت از آن دارد با ورود «فیلیمو باکس» به بازار و عدم نیاز مردم به تغییر تلویزیون و همچنین تجربه کاربری لذت بخش و آسان کاربران، فیلم‌های بیشتری را در خانه و در صفحه نمایش بزرگ تماشا کرده‌اند.

فیلیمو علاوه بر تجربه رشد ۶۵ درصدی در حوزه صفحه نمایش هوشمند ، در سال ۹۹ با شناخت بیشتر  کاربران از وی او دی و استریم توانست یوزرها را به کاربران وفادار تبدیل کند و به  میزان دقیقه تماشای میلیاردی  از  سال ۹۷ تا ۹۹  دست پیدا کند.

سینمای آنلاین ناجی سینما در دوران کرونا

با گسترش کووید 19 و پس از آن اعمال قرنطینه و محدودیت برای تمام اصناف و حرفه‏ها زنگ خطر برای برای بعضی از صنوف مانند «هنر هفتم» بیشتر از  گذشته به گوش رسید، سینمایی که حیاتش به مردم و پرده نقره‏ای سینما بسته است و فیلم‏سازان مطرح ایرانی و خارجی از استیون اسپیلبرگ گرفته تا داریوش مهرجویی و مسعود کیمیایی همه با تاکید می گویند: ” لذت فیلم دیدین در تاریکی است.اما این ویروس باعث شد با شجاعت ابراهیم حاتمی کیا و پلتفرم‏های نمایش فیلم، «اکران آنلاین» را تا کنون با نمایش ۳۰ فیلم سینمایی مانند قطبی به نام «نتفلیکس» تجربه کنیم.

اما در 24 فروردین با فیلم سینمایی «خروج» قطار اکران آنلاین حرکت کرد و پلتفرم‏ها برای حمایت از این ایده و مقابله با ویروس کرونا برای اکران فیلم خروج، هیچ درصدی از فروش را برای خود برنداشتند؛ تا حمایت مادی و معنوی از این اثر داشته باشند و با پایان اکران این فیلم با فرمول 70 به 30 با  فیلم‏های خوب، بد، جلف 2؛ ارتش سری، زیرنظر، طلا، زن‌ها فرشته‎اند2، لتیان، بی حسی موضعی، حکایت دریا، بنفشه آفریقایی، کشتارگاه؛ هفت و نیم، ایستگاه اتمسفر، تیغ و ترمه، روزهای نارنجی، دوئت، پسر کشی، حمال طلا، بهت، گیلدا، هایلایت، تا ابد، نرگس مست، سازهای ناکوک، مهمانخانه ماه نو، قتل عمد ،مستند جایی برای فرشته ها نیست ، جمشیدیه، ناگهان درخت و …به کار خود ادامه داد.

اکران آنلاین در حالی رخ داد که وقتی یک فیلم در سینما اکران می‏شود با سه ضلع تهیه کننده، پخش کننده و سینمادار رو به رو می‏شود و بر اساس فرمولی كه الان حاكم است سينمادار 50 درصد از درآمد را برمي دارد و پخش كننده 10 درصد را و از آن 40 درصد باقي مانده، تهيه كننده بايد هزينه هاي مربوط به تبليغات، ساخت فيلم، خواب سرمايه و سود دهي را تأمين كند؛ تا جایی که امیر سیدزاده، در مصاحبه ای گفت: « عايدي يك تهيه كننده يا سرمايه گذار فيلم  تنها 37 درصد است. 63 درصد باقي مانده به سالن هاي سينما و شركت پخش تعلق مي گيرد.»

این 30 درصد درحالی است که پلتفرم‏ها همزمان دو نقش سینمادار و پخش کننده را در اکران آنلاین همزمان ایفا می‏کنند و برای آثار تبلیغات شهری و مجازی را فراهم می‏کنند و بهره آنها از فروش تنها 30 درصد است و سهم تهیه کننده 70 درصد است؛ درصدی که فورا بعد از پایان اکران به تهیه کننده پرداخت می‏شود.

این پست تبلیغاتی است و محتوای آن توسط تیم سینما مدرن نوشته نشده است.
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //