آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

فیلم «مرد پرنده» در سی‌امین دوره جوایز سینمایی «اسپریت» فیلم «بچگی» را شکست داد

1420529570600 0 - فیلم «مرد پرنده» در سی‌امین دوره جوایز سینمایی «اسپریت» فیلم «بچگی» را شکست داد

فیلم نامزد اسکار «مرد پرنده» با شکست دادن «بچگی» ساخته «ریچارد لینکلیتر»، جایزه بهترین فیلم سی‌امین دوره جوایز سینمایی «اسپریت» را کسب کرد.

دو فیلم «مرد پرنده» ساخته «آلخاندرو گونزالز ایناریتو» و «بچگی» به کارگردانی «ریچارد لینکلیتر» که در فصل جوایز سینمایی رقابت تنگاتنگی داشته‌اند در جوایز فیلم «اسپریت» نیز به ترتیب موفق به کسب جایزه بهترین فیلم و کارگردانی شدند.

«مایکل کیتون»، بازیگر فیلم «مرد پرنده» جایزه بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد و «جولین مور» – شانس اول کسب اسکار برای بازی در فیلم «هنوز آلیس» – نیز جایزه بهترین بازیگری زن را به خانه برد.

«پاتریشیا آرکت»، بازیگر فیلم «بچگی» موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن شد و «جی کی سیمونز» برای بازی در فیلم «تازیانه» جایزه نقش مکمل مرد را از آن خود کرد.

فیلم نامزد اسکار «ویپلش» جایزه بهترین فیلمنامه سی‌امین دوره جوایز فیلم «اسپریت» را گرفت و «شبگرد» نیز بهترین فیلم اول این رویداد سینمایی معرفی شد.

فیلم «سیتیزن فور» روایتگر زندگی «ادوارد اسنودن» – مأمور اسبق اداره اطلاعات آمریکا – نیز جایزه بهترین مستند را از جوایز «اسپریت» کسب کرد و «امانوئل لوبزکی»، فیلمبردار صاحب‌نام و برنده اسکار مکزیکی نیز برای فیلم «مرد پرنده» جایزه بهترین فیلمبرداری را به خانه برد.

فیلم نامزد اسکار «آیدا» ساخته «پاول پاکیلوفسکی» از لهستان نیز جایزه بهترین فیلم بین‌المللی را کسب کرد.

همچنین جایزه «رابرت آلتمن» جوایز «اسپریت» به فیلم «فساد ذاتی» اعطاء شد.

منبع: ایسنا

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //