آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

فیلم «بازی تقلید» بهترین فیلم جشنواره تورنتو شد

فیلم سینمایی «بازی تقلید» ساخته «مورتن تیلدوم» از سوی تماشاگران جشنواره سینمایی تورنتو، به عنوان بهترین فیلم سینمایی سال انتخاب شد.

جشنواره فیلم تورنتو شب گذشته در حالی به کار خود پایان داد که تماشاگران جشنواره امسال، فیلم سینمایی «بازی تقلید» به کارگردانی «مورتن تیلدوم» را به عنوان برترین فیلم سینمایی سال انتخاب کردند.

این فیلم  با بازی  «بندیکت کمبربیچ» که پیش از این نیز در جشنواره فیلم تلوراید اکران شده، براساس داستان واقعی زندگی «آلن ترنینگ»، ریاضیدان و دانشمند کامپیوتر ساخته شده که طی جنگ جهانی دوم  یک عملیات رمزگشایی  را  رهبری می‌کند. کمبربیچ نقش شرلوک هولمز را در سریال مدرن بی بی سی بازی می کند.

فیلم  «ما در سایه‌ها چه می‌کنیم» با بازی و کارگردانی «تیاکا ویتیتی» و «جامین کلمنت»، از سوی تماشاگران به عنوان برنده جایزه  دیوانگی در نیمه شب انتخاب شد.

این فیلم که اوایل  سال جاری در جشنواره فیلم ساندنس به نمایش درآمد، داستان چند خون‌آشام است که در نیوزیلند زندگی می‌کنند.

فیلم «درنده‌خویان آنتونوف» به کارگردانی «هاجوج کوکا» نیز برنده جایزه بهترین مستند برگزیده مخاطبان شد. این فیلم داستان زندگی و کشمکش‌های دامداران، کشاورزان و یاغیان سودانی  است.

«زمان خارج از کنترل» به کارگردانی «اورن موورمان» با بازی «ریچارد گر»  نیز برنده جایزه فیبرشی (جایزه منتقدان بین‌الملل)  جشنواره امسال فیلم تورنتو شد. این فیلم داستان مردی است  که تمام تلاش خود را برای ارتباط  دوباره با دخترش که مدت‌ها پیش از او دور افتاده، می‌کند.

در بخش بهترین افتتاحیه برای فیلمی آسیایی نیز فیلم «مارگاریتا، با یک حصیر» به کارگردانی «شونالی بوز» برنده جایزه شد.

برگزارکنندگان سی و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو که روز گذشته به کار خود پایان داد، گفته‌اند در این دوره از رقابت‌ها، در مجموع امتیاز ۴۱ فیلم فروخته شده که در این میان امتیاز ۲۴ فیلم به توزیع‌کننده‌های آمریکایی فروخته شده است.

به گفته مقامات تعداد نمایندگان حاضر در بازار امسال فیلم تورنتو با ۷ درصد رشد نسبت به سال ۲۰۱۳ میلادی به ۵ هزار کمپانی و نماینده از ۸۰ کشور جهان رسید که بخش عمده‌ای از آن از چین، آفریقای جنوبی و  آمریکا  بوده است. در مجموع  امسال  هزار و ۹۰۰ خریدار در جشنواره حضور داشته  است.

منبع: سینماپرس

5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //