آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

فهرست برندگان اسکار 2020

oscar2020 - فهرست برندگان اسکار 2020

با برگزاری نود و دومین دوره مراسم سالانه اسکار، برندگان جوایز امسال هم در تمامی بخش‌ها مشخص شدند. همراه سینما مدرن و لیست کامل آثار و اشخاصی باشید که در سال ۲۰۲۰ این جایزه را دریافت کرده‌اند.

نود و دومین دوره از مراسم سالانه‌ی اسکار که بدون شک مهم‌ترین مراسم فصل جوایز سینمایی است، از ساعت ۴:۳۰ بامداد امروز کار خودش را آغاز کرد و شاهد معرفی برندگان بودیم، اما پیش از معرفی برندگان اسکار ۲۰۲۰، نکاتی جالب در مورد مراسم امسال بگوییم. مراسم امسال برای دومین سال پیاپی بدون حضور مجری برگزار خواهد شد. سال گذشته کوین هارت به‌خاطر چند توییت بحث‌برانگیز از مجری‌گری/میزبانی اسکار 2019 کنار گذاشته شد و حال مراسم اسکار ۲۰۲۰ نیز قرار است بدون حضور مجری/میزبان برگزار شود. همچنین عدم حضور هیچ کارگردانی زنی در بین نامزدهای بهترین کارگردانی جنجال زیادی به پا کرده است.

فیلم جوکر با ۱۱ نامزدی پیشتاز مراسم امسال است و پس از آن فیلم The Irishman، فیلم 1917 و فیلم روزی روزگاری در هالیوود با ۱۰ نامزدی، در رتبه بعدی قرار دارند. واکین فینیکس امیدوار است تا در چهارمین نامزدی خود اینبار طلسم اسکار نبردنش با فیلم جوکر شکسته شود. اسکارلت جوهانسون دوازدهمین شخصی است که در یک مراسم نامزد دریافت ۲ جایزه اسکارم می‌شود.

جوهانسون که برای اولین‌بار نامزد دیافت جایزه اسکار شده، در دو بخش بهترین بازیگر نقش اصلی زن برای بازی در فیلم Marriage Story و بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای بازی در فیلم JoJo Rabbit نامزد دریافت جایزه اسکار شده است. پیش از این ۱۱ بازیگر دیگر از جمله سیگورنی ویور در سال ۱۹۸۹، آل پاچینو در سال ۱۹۹۳، اما تامپسون در سال ۱۹۹۴، جیمی فاکس در سال ۲۰۰۵ و کیت بلانشت در سال ۲۰۰۸، از جمله بازیگرانی هستند که نامزد دریافت ۲ جایزه اسکار بهترین بازیگری شده بودند، اما هرگز موفق به دریافت هر دو جایزه به‌صورت همزمان نشده‌اند. نتفلیکس در اسکار 2020 با دو فیلم مرد ایرلندی و فیلم Marriage Story در بخش بهترین فیلم رقابت می‌کند و امیدوار است تا امسال بتواند این جایزه را ببرد. سینتیا اریوو در صورتی که جایزه اسکار را ببرد، جوان‌ترین بازیگری خواهد بود که ۴ جایزه امی، گرمی، تونی و اسکار را می‌برد که این گروه EGOT می‌گویند.

نوآ بامباک و گرتا گرویگ که زن و شوهر هستند، برای ساخت فیلم داستان ازدواج و زنان کوچک در بخش بهترین فیلم با یکدیگر رقابت می‌کنند. انیمیشن Toy Story 4 اگر امشب جایزه اسکار ببرد، دومین دنباله یک انیمینش خواهد بود که به این جایزه دست پیدا می‌کند. انیمیشن Toy Story 3 تنها دنباله یک انیمیشن است که به چنین موفقیتی دست پیدا کرده است. حال در ادامه می‌توانید برندگان اسکار ۲۰۲۰ را مشاهده کنید.

 

فهرست کامل نامزدهای اسکار ۲۰۲۰:

 

بهترین فیلم

فورد در برابر فراری (Ford v Ferrari) دیزنی/فاکس

ایرلندی (The Irishman) نت‌فلیکس

جوجو خرگوش (Jojo Rabbit) فاکس سرچ‌لایت

جوکر (Joker) برادران وارنر

زنان کوچک (Little Women) سونی

داستان زناشویی (Marriage Story) نت‌فلیکس

۱۹۱۷ (1917) یونیورسال

روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood) سونی

انگل (Parasite) نئون – (برنده)

 

بهترین بازیگر زن نقش اول

سینتیا اریوو (Harriet)

اسکارلت جوهانسن (Marriage Story)

سرشا رونان (Little Women)

شارلیز ترون (Bombshell)

رنی زلوگر (Judy) – (برنده)

 

بهترین بازیگر مرد نقش اول

آنتونیو باندراس (Pain and Glory)

لئوناردو دی‌کاپریو (Once Upon a Time in Hollywood)

آدام درایور (Marriage Story)

واکین فینیکس (Joker) – (برنده)

جاناتان پرایس (The Two Popes)

 

بهترین کارگردانی

مارتین اسکورسیزی (The Irishman)

تاد فیلیپس (Joker)

سم مندز (1917)

کوئنتین تارانتینو (Once Upon a Time in Hollywood)

بونگ جون هو (Parasite) – (برنده)

 

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

تام هنکس، یک روز زیبا در محله (A Beautiful Day in the Neighborhood)

آنتونی هاپکینز، دو پاپ (The Two Popes)

ال پاچینو، ایرلندی (The Irishman)

جو پشی، ایرلندی (The Irishman)

برد پیت، روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood) – (برنده)

 

بهترین بازیگر زن نقش مکمل

کیتی بیتس، ریچارد جوول (Richard Jewell)

لورا درن، داستان زناشویی (Marriage Story) – (برنده)

اسکارلت جوهانسن، جوجو خرگوش (Jojo Rabbit)

فلورنس پیو، زنان کوچک (Little Women)

مارگو رابی، بمب خبری (Bombshell)

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی

تایکا وایتیتی (Jojo Rabbit) – (برنده)

استیو زیلین (The Irishman)

تاد فیلیپس و اسکات سیلور (Joker)

گرتا گرویگ (Little Women)

آنتونی مک‌کارتن (The Two Popes)

 

بهترین فیلمنامه اریجینال

رایان جانسون (Knives Out)

نوآح بامبک (Marriage Story)

سم مندز و کریستی ویلسون کرینز (1917)

کوئنتین تارانتینو (Once Upon a Time in Hollywood)

بونگ جون هو و هان جین وون (Parasite) – (برنده)

 

بهترین فیلمبرداری

ایرلندی (The Irishman)

جوکر (Joker)

فانوس دریایی (The Lighthouse)

۱۹۱۷ (1917) – (برنده)

روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood)

 

بهترین طراحی صحنه

ایرلندی (The Irishman)

جوجو خرگوش (Jojo Rabbit)

۱۹۱۷ (1917)

روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood) – (برنده)

انگل (Parasite)

 

بهترین طراحی لباس

ایرلندی (The Irishman)

جوجو خرگوش (Jojo Rabbit)

جوکر (Joker)

زنان کوچک (Little Women) – (برنده)

روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood)

 

بهترین تدوین

به‌سوی ستارگان (Ad Astra)

فورد در برابر فراری (Ford vs. Ferrari) – (برنده)

جوکر (Joker)

۱۹۱۷ (1917)

روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood)

 

بهترین فیلم بین‌المللی

شام آخر مسیح (Corpus Christi)

سرزمین عسل (Honeyland)

بینوایان (Les Miserables)

رنج و شکوه (Pain and Glory)

انگل (Parasite) – (برنده)

 

بهترین مستند

کارخانه‌ی آمریکایی (American Factory) – (برنده)

غار (The Cave)

مرز دموکراسی (Edge of Democracy)

برای سما (For Sama)

سرزمین عسل (Honeyland)

 

بهترین مستند کوتاه

در غیاب (In the Absence)

آموزش اسکیت‌سواری در منطقه‌ی جنگی وقتی دختر باشی (Learning to Skateboard in a War Zone If You’re a Girl) – (برنده)

زندگی مرا مغلوب می‌کند (Life Overtakes Me)

سنت لوئی سوپرمن (St. Louis Superman)

واک ران چاچا (Walk Run Cha-Cha)

 

بهترین انیمیشن بلند

آموزش اژدها: دنیای مخفی (How to Train Your Dragon: The Hidden World)

بدنم را گم کرده‌ام (I Lost My Body)

کلاوس (Klaus)

لینک گمشده (Missing Link)

داستان اسباب بازی ۴ (Toy Story 4) – (برنده)

 

بهترین انیمیشن کوتاه

دختر (Daughter)

عشق مو (Hair Love) – (برنده)

کیتبول (Kitbull)

به‌یادماندنی (Memorable)

خواهر (Sister)

 

بهترین فیلم کوتاه لایو اکشن

برادری (Brotherhood)

باشگاه فوتبال نفتا (Nefta Football Club)

پنجره‌ی همسایه (The Neighbor’s Window) – (برنده)

ساریا (Saria)

یک خواهر (A Sister)

 

بهترین موسیقی متن

جوکر (Joker) – (برنده)

زنان کوچک (Little Women)

داستان زناشویی (Marriage Story)

۱۹۱۷ (1917)

جنگ ستارگان: ظهور اسکای‌واکر (Star Wars: The Rise of Skywalker)

 

بهترین ترانه

I Can’t Let You Throw Yourself Away, Toy Story 4
 I’m Gonna Love Me Again, Rocketman – (برنده)
I’m Standing With You, Breakthrough
Into the Unknown, Frozen 2
Stand Up, Harriet

 

بهترین جلوه‌های ویژه

انتقام‌جویان: آخر بازی (Avengers: Endgame)

ایرلندی (The Irishman)

شیر شاه (The Lion King)

۱۹۱۷ (1917) – (برنده)

جنگ ستارگان: ظهور اسکای‌واکر (Star Wars: The Rise of Skywalker)

 

بهترین گریم و آرایش مو

بمب خبری (Bombshell) – (برنده)

جوکر (Joker)

جودی (Judy)

مالفیسنت: معشوقه‌ی شیطان (Maleficent: Mistress of Evil)

۱۹۱۷ (1917)

 

بهترین تدوین صدا

فورد در برابر فراری (Ford v Ferrari) – (برنده)

جوکر (Joker)

۱۹۱۷ (1917)

روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood)

جنگ ستارگان: ظهور اسکای‌واکر (Star Wars: The Rise of Skywalker)

 

بهترین میکس صدا

به‌سوی ستارگان (Ad Astra)

فورد در برابر فراری (Ford vs. Ferrari)

جوکر (Joker)

۱۹۱۷ (1917) – (برنده)

روزی روزگاری در هالیوود (Once Upon a Time in Hollywood)

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //