آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن
5/5 - (1 امتیاز)

سم مندز: فضای تولید فیلم های جیمز باند سالم نیست

Sam Mendes Spectre - سم مندز: فضای تولید فیلم های جیمز باند سالم نیست

مندز برای کارگردانی «دنیل کرگ» در دو فیلم «اسکای‌فال» و «اسپکتر» با مصائب زیادی روبرو شد.

«سم مندز» با «اسکای‌فال» فیلمی را کارگردانی کرده که به اعتقاد بسیاری از هواداران «جیمز باند» بهترین قسمت چندگانه است. اما نباید انتظار داشت که کارگردان «زیبای آمریکایی» (American Beauty) و «۱۹۱۷» به این چندگانه‌ی جاسوسی بازگردد. مندز در مصاحبه با مجله‌ی GQ می‌گوید پروداکشن باند «ناسالم» است. مندز برای تولید «اسکای‌فال» و «اسپکتر» (Spectre) حواشی زیادی را تجربه کرد که شامل تغییر چندباره‌ی فیلمنامه در حین فیلمبرداری می‌شد. این مسائل اما در مقابل «ذره‌ای آرامش» (Quantum of Solace) با بازی «دنیل کرگ» هیچ است. تولید این فیلم بدون یک فیلمنامه‌ی کامل آغاز شد. مندز می‌گوید: «باند همیشه لب مرز بوده است. این روش سالمی برای کار کردن نیست.»

این وضعیت متزلزل مندز و کرگ را از نظر فیزیکی و روانی خسته کرد تا حدی که کرگ می‌گوید پس از فیلم دوم ترجیح می‌داده مچ دستش را شکاف دهد و خودکشی کند تا اینکه فیلم دیگری در نقش باند بازی کند. کرگ اغراق می‌کند اما در مورد کناره‌گیری از نقش جدی بوده است. او به GQ می‌گوید: «تصمیم نداشتم دیگر در فیلم جدیدی از این چندگانه بازی کنم. می‌گفتم: «آیا این کار واقعاً ارزشش را دارد که این مشکلات و کل ماجرا را تحمل کنم؟» از نظر جسمانی هم احساس آمادگی نمی‌کردم. بنابراین احتمال بازی در فیلمی دیگر وجود نداشت. به همین دلیل بود که پنج سال طول کشید.»

مندز دسامبر گذشته در مصاحبه با «ساندی تایمز» گفته بود: «وقتی به این فیلم‌ها فکر می‌کنم احساس بدی به من دست می‌دهد. ساختن‌شان بسیار دشوار است. مانند مربی‌گری در تیم فوتبال انگلستان است. فکر می‌کنید اگر برنده شوید نجات پیدا می‌کنید. اگر بازنده شوید سرتان را از دست می‌دهید. هیچ پیروزی در کار نیست. تنها بقا اهمیت دارد.» کارگردان اضافه کرده بود که هواداران بسیار زیادی برای راضی نگه‌ داشتن در سراسر دنیا وجود دارد: «هر کسی نسخه‌ای از باند در ذهن دارد.»

کرگ برای آخرین بار در «وقتی برای مردن نیست» در نقش مأمور ۰۰۷ ظاهر می‌شود. کارگردانی این فیلم به «کری فوکوناگا» سپرده شده بود. اکران بیست و پنجمین قسمت «جیمز باند» اخیراً به علت شیوع ویروس کرونا هفت ماه به تعویق افتاد و قرار است پاییز سال آینده روی پرده برود. پیش‌بینی می‌شود که استودیوی ام‌جی‌ام دست کم ۵۰ میلیون دلار با این تأخیر متحمل زیان مالی شود.

منبع: 30نما
5/5 - (1 امتیاز)
حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!
5/5 - (1 امتیاز)

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //