آموزش زبان انگلیسی آنلاین فرالن

فروش ۳۴۰ میلیون دلاری فیلم «سریع و خشمگین ۷» تنها طی پنج روز در ۶۳ کشور جهان

345636 - فروش ۳۴۰ میلیون دلاری فیلم «سریع و خشمگین ۷» تنها طی پنج روز در ۶۳ کشور جهان

«سریع و خشن7» یا «خشن ۷» با صدرنشینی در تمامی 63 کشور نمایش دهنده این فیلم و فروش فوق العاده در سینماهای آمریکای شمالی به فروش جهانی 384 میلیون دلار در پنج روز دست یافت. فیلم اکشن و هیجانی «سریع و خشن7» دست به کار بزرگی زد و توانست با فروش بالغ بر 240 میلیون دلار در سینماهای 63 کشور جهان، عنوان پرفروش‌ترین فیلم این هفته سینماهای جهان را با اقتدار از آن خود کند و در تمامی بازارهای بین المللی در صدر فهرست فروش قرار بگیرد.

قسمت هفتم از این فیلم اکشن در سینماهای آمریکای شمالی نیز با فروش فوق العاده 144 میلیون دلار صدرنشین شد و در مجموع توانست به فروش آغازین 340 میلیون دلاری در سطح جهان دست یابد.

در گیشه بین الملل تاکنون تنها دو فیلم «هری پاتر و هدیه‌های مرگبار: قسمت2» با 3 /4 میلیون دلار و «دزدان دریایی کارائیب: موج‌های غریبه» با 260 میلیون دلار فروش آغازین بیشتری از«سریع و خشن7» ثبت کرده‌اند و در گیشه جهانی نیز رکورد فروش آغازین در اختیار سه فیلم «هری پاتر و هدیه‌های مرگبار» (483 میلیون دلار) «هری پاتر و شاهزاده دورگه» (394 میلیون دلار) و «انتقام جویان» (392 میلیون دلار) قرار دارد.

از میان 63 کشوری که این هفته نمایش فیلم «سریع و خشن 7» را بر عهده داشتند‌، 26 کشور از شکسته شدن رکورد فروش هفتگی تاریخ سینمای خود خبر دادند که از آن جمله می‌توان به سینماهای مکزیک‌، برزیل،‌ آرژانتین‌، خاورمیانه‌، ونزوئلا‌ و آفریقای جنوبی اشاره کرد.

این فیلم که امسال به سبب مرگ اکشن که در 45 کشور جهان در حال اکران است در 15 کشور از جمله آرژانتین، شیلی، کلمبیا، مکزیک، پرو، تایلند، هند، اندونزی و چند کشور خاورمیانه، رکورد فروش آغازین تاریخ سینمای این کشورها را از آن خود کرد.

پس از اینکه «پل واکر»، یکی از بازیگران کلیدی مجموعه فیلم‌های «سریع و خشن» در اواخر سال 2013 میلادی در یک سانحه رانندگی درگذشت، «جیمز وان»، کارگردان به همراه «کریس مورگان» فیلمنامه‌نویس با ایجاد تغییراتی در فیلمنامه و استفاده از صحنه‌هایی که از بازی وی به جا مانده شرایط ادامه این مجموعه فیلم را فراهم می‌کنند و در بخشهایی نیز از برادر «پل واکر» استفاده شده است.

«پل واکر» در حالی که فیلم «سریع و خشن 7» در نیمه فیلمبرداری بود در 30 نوامبر 2013 درگذشت، حادثه‌ای که شوک بزرگی به تیم سازنده این فیلم وارد کرد و همین موضوع یکی از مهم‌ترین عوامل استقبال کم نظیر سینمادوستان از قسمت جدید این سری فیلم است.

قسمت قبلی این فیلم در سال 2012 در چهار روز اول اکران خود موفق به کسب فروش 117 میلیون دلاری شد و در نهایت به فروش جهانی بیش از 788 میلیون دلار رسید، این در حالی است که قسمت هفتم در اولین هفته نمایش از مجموع فروش خارجی تمامی قسمت‌های قبل پیشی گرفته است.

سینماهای روسیه از این هفته میزبان نمایش «سریع و خشن 7» خواهند بود و این فیلم از تاریخ 12 آوریل در بازار بزرگ سینمای چین به روی پرده خواهد رفت. فیلم «پنجاه طیف خاکستری» دیگر فیلم پرفروش سال 2015 نیز فروش خود در گیشه بین الملل را از مرز 400 میلیون دلار عبور داد تا در گیشه جهانی به مجموعه فروش 566 میلیون دلار دست یابد و نام خود را به عنوان هشتمین فیلم پرفروش تاریخ کمپانی یونیورسال ثبت کرد.

منبع: ایسنا

حتما عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام سینما مدرن باشید! ما در تلگرام و اینستاگرام مطالب متفاوت تری داریم که در سایت نیست!

اینستاگرام ما تلگرام ما
// //